Nie odebrania przesyłki

Co się stanie gdybym nie odebrał przesyłki ? Tzn. zamówiłem coś ale bym nie odebrał paczki dostarczonej przez kuriera.

Wiem że to szczeniackie postępowania ale jestem ciekawy czy coś mogą w takiej sytuacji zrobić.

pzdr!

Odsyłają do nadawcy. Mojemu kumplowi przysyłali tą samą przesyłke 3 razy i 4 razu nie było.

Kurier, podobnie jak i listonosz zostawi ci awizo. Jeżeli nie odbierzesz w ciągu 2 tyg. (poczta) to wyślą do nadawcy.

Nie zawsze - znam to po sobie :?

Możesz mieć potem problemy z ponownym zakupem w tej samej firmie - na pewno zażądają przedpłaty za towar.

A tak nawiasem mwiąc to właśnie stąd bierze się niechęć sprzedających do wysyłania za zaliczniem pocztowym, ponosi on bowiem koszty przesyłki na darmo.

To o czym piszecie to mały pikuś. Firma wysyłająca towar może żądać zwrotu opłaty związanej z przesyłką - także poprzez postępowanie sądowe. Ale nie jest to najgorsze - nie wywiązując się z umowy kupna-sprzedaży stajesz się dłużnikiem (Krajowy Rejestr Dłużników).

Lepiej odbierz paczkę i odeślij ją - możesz przecież zrezygnować z zakupu.

Przecież ja nic nie zamawiałem :o Tak sobie tylko pomyślałem co by było gdyby :slight_smile:

Dobra, tego to się akurat nie dowiemy 8) .

To zależy gdzie zawarło się umowę. Jeżeli chodzi o Allegro to sprzedający po zwrocie towaru wypełnia podanie o zwrot prowizji, zgłasza to na Allegro, wystawia negatywa.

A jeżeli chodzi o sklep internetowy to pewnie jest już gorzej. Wiadomo, że w takiej sytuacji kupujący nie chce odebrać paczki i zapłacić “za pobraniem”. Ale o ciąganiu po sądach to raczej tylko w przypadkach indywidualnych i to na duże kwoty. Trzeba by zajrzeć do ustawy.

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 18:17

Jak mogli nie zostawić ci awiza/kwitka do zgłoszenia sie po paczkę?

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 18:23

No nie wiem, jakbyś nie był tak zdesperowany to nie pisałbyś o tym na innym forum (pclabie) :). Wielki Brat paczy i widzi.

No jakoś nie mogli :roll: Gdybym to wiedział…

Heheh ale numer weź tu człowieku zapytaj o coś to Cię posądzą o to… LOL

Napisałem na pclabie bo tak jest zawsze więcej ludzi on-linei chciałem zobaczyć co tam napiszą i jak szybko. Przecież to nie jest zabronione, prawda ?: )

W GLS dają awizo, a przesyłkę próbują dostarczyć ponownie następnego dnia. Jeśli kurier nie zastanie nikogo następnego dnia, można zadzwonić pod numer podany na awizie i umówić się na dany dzień albo odebrać paczkę w najbliższej ich placówce.