Nie odtwarza płyt dvd nagranych

mam problem, mój odtwarzacz dvdram uj 822s nie odtwarza płyt dvd +/-r nagranych na niej. Nie ma problemu z płytami cd +/-r

może znacie problem i wiecie jak go rozwiązać ?

Hej,

:arrow: Czy widać, że płyta jest nagrana?

:arrow: Co się dzieje po jej włożenie do napędu? Pokazuje, że płyta jest pusta czy cały czas kręci nią próbując dostać się do danych?

:arrow: Czy płyty te są możliwe do odtworzenia na innym sprzęcie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podstawowe pytanie: co wypalasz i czy po wypaleniu można przeprowadzić weryfikację? Jeśli tak to czy weryfikacja zapisu daje wynik pozytywny?

:arrow: tak widać że jest nagrana

:arrow: przez chwilkę się kręci a później pokazuje ze jest pusta płyta

:arrow: tak mogę je odtworzyć na inny sprzęcie

Wypalam płytę DVD i tak można przeprowadzić weryfikacje która daje pozytywny wynik

Hej,

:arrow: A jak ustawiasz konfiguracje sesji - wypalasz jedną sesję czy dysk jest wielosesyjny?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: Ale płyta to płyta DVD+R czy DVD-R?

:arrow: A jest problem z odtwarzaniem innych płyt DVD - na przykład nagranych na innych nagrywarkach bądź oryginalnie tłoczonych?

:arrow: Próbowałeś przeczyścić oczko lasera w nagrywarce przy pomocy płyty czyszczącej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Jedna sesja

:arrow: XP SP3

:arrow: Ostatnio miałem DVD-R jutro spróbuje na DVD+R

:arrow: Nagranych na innych nagrywarkach nie próbowałem a oryginalne chodzą bez problemu

:arrow: Nie próbowałem czyścic, muszę se “skombinować” taka płytę…

te płytki czyszczące to szkoda zachodu, częściej jeszcze szkodzą, aniżeli pomagają. Jak znajdziesz do tego napędu nowszy firmware, to zaktualizuj go i zobaczymy.

Ew. wcześniej możesz odinstalować kanały IDE z menadżera urządzeń, by nagrywarka ponownie zainstalowała się w systemie.

Hej,

Akurat z tym bym się nie zgodził. Jeśli nie ma innej możliwości przeczyszczenia lasera - a wiem, że nie każdy chce się bawić w rozbieranie nagrywarki - zostaje tylko płyta czyszcząca.

Firmware też źródłem problemu nie jest, więc jego aktualizacja i tak na niewiele się zda. Gdyby problem występował w oprogramowywaniu urządzenia, raczej nie byłoby mowy o wypaleniu płyty i możliwości jej odtworzenia na innych urządzeniach. Same zaś kanały wypadałoby odinstalować wtedy, gdy nagrywarka nie odtwarza żadnych płyt, podczas odczytu wywalane są błędy albo też napęd w ogóle ie jest widoczny w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus