Nie odtwarzające się pliki na stronie


(filutylu) #1

Witam! ostatnio wymyśliłem ze zrobię sobie jakaś prosta stronkę w adobe dreamwavear. Strona składała sie z 1 dużego zdjecia(jpg) na którym były hiper linki do podstron. Niestety po dodaniu całego folderu z wszystkimi plikami stronki odtwarza się tylko tło bez tego zdjecia i oczywiście bez hiper linków. Prosiłbym o pomoc.


(Monczkin) #2

filutylu , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(floyd) #3

W ciemno trudno zgadywać. Być może jest złe adresowanie czyli np. używanie adresów bezwzględnych typu: "c:\obrazki\costam.jpg" albo np. używanie dużych liter. W Windowsie: obraz.jpg i Obraz.jpg to ten sam plik, a na serwerach to już różne pliki, podobnie jest z adresami stron.


(filutylu) #4


Bez nazwy-1spł.jpg


(floyd) #5

W nazwach obrazków, stron nie używaj polskich znaków czyli zmień nazwę pliku:"Bez nazwy-1spł.jpg" na np. "bez nazwy-1spl.jpg" oczywiście musi też być zmieniony link do tego pliku. Link:"Untitled-2.html" może pozostać o ile nazwa tego pliku jest taka sama.

Na ogół używamy, jak chyba zauważyłeś na różnych stronach tylko małych literek bo jeśli używa się też dużych to łatwiej się pomylić i trudniej wpisywać adresy.


(filutylu) #6

dzięki już działa