Nie otwiera sie nowa wiadomosc w Windows Mail

(Katarzyna04) #1

Cześć,

nie otwiera mi się nowe okienko wiadomości w WinMail

jeśli np klikam na podanego maila na stronie lub chce wysłać jakieś zapytanie

przez formularz i jest przekierowanie na pocztę. Jedynie włącza mi się poczta,

ale już nowa wiadomość nie. Czy ktoś potrafi pomóc?

Pozdrawiam

(Msprungk) #2

Należy ustawić Windows Mail jako domyślny program do poczty w jego opcjach a dodatkowo, jeżeli korzystasz z Firefoxa to opcje/aplikacje/mailto i powiązać z pocztą systemu windows

(Agatonster) #3

katarzyna04 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Katarzyna04) #4

To mam poprawnie ustawione, dlatego też po kliknięciu na maila na stronie otwiera mi się WinMail a nie inny klient poczty,

również WinMail jest moją domyślną pocztą. Problemem jest, że nie otwiera się nowe okienko wiadomości po kliknięciu na maila

na necie, automatycznie powinnien być już wpisany mail w nowo otwartym okienku, a tu nic:/

(Msprungk) #5

W takim razie zobacz do edytora rejestru (menu start/uruchom/regedit) do klucza HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell\open\command

Domyślna wartość powinna być:

"%ProgramFiles%\Windows Mail\WinMail.exe" /mailurl:"%1"

Alternatywnie menu start/domyślne programy i posprawdzać powiązania

(Katarzyna04) #6

Dzięki, ale to nie to. Nadal po kliknięciu na maila na stronie otwiera mi się poczta

WinMail, ale nowe okienko wiadomości nie. Nie mam pojęcia w czym może być problem.

Sprawdzałam już na tysiąc sposób wszystkie opcje.

Czy u innych to działa bez problemu?