Nie otwiera się program McAfee

Witam.
Od kilku dni mam problem (tak to chyba muszę nazwać) z programem McAfee LiveSafe. Kupiłem niedawno nowego laptopa z systemem Windows 10, na którym był już zainstalowany ww. program. Od kilku dni zauważyłem, że w ogóle nie mogę otworzyć McAfee. Po kliknięciu na ikonę porgramu w prawym dolnym rogu wyskakuje mi takie okienko. Ponowne uruchomienie oczywiście nic nie daje. Nie ma w ogóle możliwości, żeby “dostać się” do tego programu. Klikam PPM na ikonkę McAfee koło zegara, wybieram na przykład skanowanie - i zawsze wyskoczy to. Dodatkowo przy ikonce McAfee na dolnym pasku jest jakieś niebieskie kółko. Jeżeli ktoś miał podobny problem albo po prostu wie czemu nie mogę nic z tym zrobić to bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

Jak nie masz jakieś rocznej licencji to przejdź na Defendera (lub inny lepszy antywirus lub jakiś pakiet chroniący inaczej - coś czuję, że dostaniesz propozycje WinPatrol WAR za 5 $)?

Pierwsze - to instalator płatnego programu, więc albo kup licencję, na razie to jest reklamowe malware i może być blokowane przez system.
Gdy masz np winpatrol plus chociaż darmową wersję - też nie dopuści do skanowania mckafee.
Pokazałbyś lepiej, co masz zainstalowane, - jakie crapware wcisnął producent.
Niektórych crapware możesz używać przez krotki okres, ale trzeba się tego pozbywać, zanim taki program zablokuje Ci system.
Winpatrol war, to lepsza szkoła jazdy. Nawet nie wiadomo, jak program będzie traktował aktualizacje windows 10 - czy jako nowe instalacje?

1 polubienie

@Bogdan_G:
Jak Wam to pokazać? Zrobić screena z dodaj/usuń programy na przykład?

W ccleaner wejdź w narzędzia i po wyświetleniu wszystkich programów będziesz mieć po prawej na dole - Zapis do pliku tekstowego. Zapisz do dokumentów i zapodaj plik do postu.

To są programy jakie mam obecnie zainstalowane. Większości nie znam, więc jak warto coś usunąć to napisz.
zainstalowane programy.txt (10,3 KB)

Pobierz prostszy od cepa soft4boost any uninstaller i odinstaluj:
Adobe Acrobat Reader
CyberLink Media Suite 10
Apache office
McAfee LiveSafe
Microsoft Office 365
WinRAR 5.50

Zainstaluj darmowe, albo pobierz portable z portable.info - Sumatra PDF, Libre office, 7-zip

Dlaczego odinstalowywać Office 365?

No jak nie masz na niego licencji to jest to trial i pewnie wygaśnie. I najwyżej nim tylko wyświetlisz plik - może być nawet zablokowana opcja drukowania po czasie.

Jak masz licencje opłaconą, to sobie zostaw i zobacz czy LibreOffice 6 działa lepiej niż OpenOffice 4.1.5.

1 polubienie

Office 365 to nie trial. Był, dlatego zainstalowałem OpenOffice, ale od kilku dni mam licencję, więc nie będę go usuwał.

1 polubienie