Nie otwierają się linki WIN XP SP3

Witajcie, od pewnego czasu mam dziwny problem: mianowicie nie otwierają się żadne linki po kliknięciu na nie. Ani w mailach, ani w aplikacjach (np. link do aktualizacji, info o wersji, itp) nawet w pdf’ach. Po prostu nigdzie. Nie mówię o przeglądarkach, w nich wszystko działa. Być może przez przypadek wyłączyłem opcję odpowiadającą na otwarcie przeglądarki po kliknięciu w link ale nie wiem gdzie tej opcji szukać.

jaką przegląarke masz ustawioną jako domyślną?;]

FF

Chwila - jak masz w panelu określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne? Powinno być zaznaczone użyj mojej bieżącej przeglądarki sieci web, czy tam firefoxa i zaznaczone po prawej - internet explorer - włącz dostęp do tego programu. System do aktualizacji potrzebuje internet explorera i to ie8, a nie firefoksa. Wygląda, jakby ten składnik systemu został wywalony…

Nie chodzi mi o aktualizacje systemu tylko o linki w programach. Np.: w zakładce “O programie” jakiejś aplikacji jest link do strony domowej to po kliknięciu w ten link żadna przeglądarka się nie otwiera. To samo jeśli jest link w mailu, jakimś dokumencie, pdf’ie itp.