Nie otwierają się niektóre strony internetowe

Mam Windows 10, przeglądarka Chrome. Od paru dni mam jakiś problem z otwieraniem stron. Połączenie internetowe działa jest ok. Natomiast nie otwierają się niektóre strony internetowe. Pojawia sie komunikat ta witryna jest nieosiągalna.Problem jest nie na wszystkich stronach z niektórymi nie ma problemu.

Bo może faktycznie nie działają. Podaj adresy www tych stron sprawdzimy czy u nas działają o ile adresy nie będą podejrzane.

Ja mam podobnie. Od jakiegoś czasu Dobreprogramy i forum otwiera się czasami otwiera się tragicznie wolno (o ile). Tyle, że wiem iż problem nie tylko mnie dotyczy. Inna strona, na której bywałem często nie otwiera się w ogóle. Efekt tego, że wiele osób siedzi w domu i sieć przechodzi nagłe oblężenie.
Duże strony sobie radzą lepiej lub gorzej (DP gorzej). Małe, na tanich serwerach, cóż nie radzą sobie i się nie otwierają.

Wyczyścić ciasteczka w przeglądarce na początek. Usunąć ewentualnie avasta jak jest i inne “polepszacze” systemu polecane przez K$ jak masz.

I dodam od siebie,uważać co się instaluje.Programy przy domyślnej instalacji mają niespodzianki w postaci różnych “przyśpieszaczy”,optymalizatorów systemu,chińskich wyszukiwarek.Weżmy np. instalację flash playera,dodatkowo można sobie dać zainstalować Chrome jeśli się go nie odznaczy.

są po normalne strony, np. WP, czy Interia na telefonie się otwierają tylko na kompie nie chcą. Spróbuję wyczyścić przeglądarkę. Nie mam żadnych polepszaczy tylko Avasta i CCleaner.

To jest jedna z najgorszych rzeczy jaką możesz mieć zainstalowaną w systemie. Odinstalować mi to proszę szybciutko.

Ściągnij tę przeglądarkę i sprawdź czy też występuje problem.
https://www.srware.net/downloads/IronPortable.zip
Jeśli tak to spróbuj użyć tych dwóch narzędzi:
http://www.rizonesoft.com/download/3905/
https://www.speedguide.net/files/TCPOptimizer.exe

a to jaki polecasz

Wbudowany Defender w W10 w zupełności ci wystarczy. Problem jest teraz jednak taki, że skoro już zainstalowałaś tego Avasta to wcale tak prosto nie będzie go odinstalować. Bo niestety ten szpieg zostawia po sobie dużo śmieci w systemie.

ale chyba jakoś się da odinstalować

Problem w tym, że ten programik niczego nie gwarantuje. To takie same gówienko jak Avast. W końcu stworzyli go ci sami ludzie którzy pracują nad Avastem. Przecież nie po to tworzą szpiega by tworzyć również oprogramowanie które go usuwa.

Chyba najłatwiej usunąć poprzez logi w FRST. Szajs zostanie, ale bez odnośników nie będzie działać.

pomimo odinstalowania Avasta, dalej jest problem z otwieraniem niektórych stron, nawet sytona dobre programy się nie otwiera na kompie. Pojawia się na.komunikat
Ta witryna jest nieosiągalna

Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną .wp.pl .

  • [Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows](javascript:diagnoseErrors()).

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Sprawdzałeś czy idzie na Firefoksie? W ostatnim czasie dostrzegam większą problematyczność przeglądarek Chromium, nie tylko u siebie. Na smartfonie nie działają mi strony sklepowe bo niby są niebezpieczne (powszechny błąd certyfikatów). Często po aktualizacji Windows 10 nie mogę włączyć żadnej przeglądarki poza Firefoksem. Klikam i tylko migają oknem kilka razy zamiast się otworzyć aż ponownie włączę laptopa. Z moich bardziej dokuczliwych problemów to na razie wszystko, ale na forum już były podobne tematy, że np. przeglądarki Chromium nie otwierają zagranicznych stron. Normalnie na Firefoksa nie narzekam, ale wersja na smartfony muli i nie wiem czy jest jakiś dobry zamiennik

  1. Usuń ciasteczka w Chrome.
  2. Spłucz DNS

Odpal wiersz poleceń
Wpisz “ipconfig /flushdns” (bez nawiasów)

  1. Zrestartuj adapter sieciowy

Odpal wiersz poleceń
Wpisz “netsh winsok reset” (bez nawiasów)

  1. Zmień DNS sieciowy na Google’a.

Prawdopodobnie wirus namieszał DNS przez który łączysz się ze stronami internetowymi, i adres IP DNS jest nieaktualny. W wyniku czego wpisując część adresów wywala błąd, bo serwer DNS nie odpowiada.

A jak Zmienić DNS sieciowy na Google’a.

Zamiast Avasta polecam Panda Dome, używałem go pół roku i było dobrze

Czemu ten temat zmienił się w jakiś festiwal (jakiś typ napisał, że avast jest be i uwierzyliście… prawdziwy polityk) zamiast skorzystać z mojego rozwiązania?