Nie otwierają się niektóre strony np. pko i fb


(kost) #1

Witam.

Na komputerze nie otwierają mi się strony takie jak facebook i ipko.pl. Komunikat jest taki sam jak bym odłączył kabel sieciowy. Sprawdzałem na 3 różnych przeglądarkach. Myślałem że to wina https ale strona home.pl chociaż ma https to się otwiera. System to WinXP. Jak wpisuje ping ipko.pl to jest ok - pokazuje 0% straty.

Drugi PC podłączony do tej samej sieci działa bez problemu. Wyłączałem też program ESET i nic to nie pomogło. Na jednym i drugim ustawienia dns są takie same. Wystartowałem Linuksa z CD i na nim facebook i ipko.pl działa a pod WinXp nie działa.

Jak to naprawić?


(arapo) #2

*kost - może przyczyna leży w ustawieniach protokołów SSL- cyt.ze strony iPKO  “Informujemy, że aktualnie  dostęp do serwisu transakcyjnego iPKO oraz iPKO biznes jest możliwy wyłącznie z przeglądarek wspierających protokół TLS  np.”

Sprawdź i zaktualizuj wersję używanej przez Ciebie przeglądarki. Więcej na temat ustawień przeglądark  


(Azi) #3

Na wszelki wypadek sprawdź datę i godzinę systemową.


(roobal) #4

Wszystkie przeglądarki wspierają TLS, tylko trzeba wymusić na przeglądarce, aby wspierała TLS, a nie SSL. W Firefox trzeba wpisać w pasku adresu about:config i w zmiennej secutity.tls.version.min zmienić na 1. Korzystam akurat z tej przeglądarki, jeśli korzystasz domyślnie z innej, musisz we własnym zakresie znaleźć instukcję dla swojej.


(kost) #5

Na drugim komputerze mam security.tls.version.min mam 0 i wszystko działa. Mimo to sprawdziłem pierwszy komputer i tam jest starsza wersja przeglądarki firefox. Nie ma opcji security.tls.version.min ale jest security.enable_tls i zmieniłem przy tym wartość z false na true i zaczęło działać.

 

Dzięki za pomoc.