Nie otwierają się strony www (log do sprawdzenia)


(Grebo) #1

Witam.

Znajoma ma problem z kompem. Nie otwierają się Jej strony www ale np. Gadu-gadu działa normalnie. Przeskanowałem Jej system AdAware i Spybotem oraz CWShredder (zrobię jeszcze skan Pest Patrolem). Znalazło dużo syfu.

Zamieszczam loga, bo z tego co widzę to syfu trochę w nim jest.

Aha. W logu widać Avasta i MKS-a. Pozbyłem się już MKS-a i zostawiłem Avasta. Firewala Jej zainstaluję i poprawki do systemu również.

Z góry dzięki w imieniu moim i znajomej. :slight_smile:


(Arturro) #2

Witam! !!

Sprawdź czy systemowy firewall nie blokuje portu "80"

Panel Sterowania Zapora systemu windows


(squeet) #3

Po co takie rzeczy mówić :x :x

Polecam poczekać na kolegów - specjalistów od logów, dużo tu roboty...


(Gutek) #4

W trybie awaryjnym odinstaluj \NewDotNet a folder ręcznie ciachnij. LSP-Fix usuniesz wpisy 010 TU opis działania :stuck_out_tongue:


(Grebo) #5

Witam ponownie.

Odinstalowałem NewDotNet w trybie awryjnym. Gdy odinstalowałem to wpisy:

znikły same.

Wpisów:

nie mogę usunąć w HijackThis.

Strony www dalej się nie otwierają, natomiast gg działa normalnie.


(squeet) #6

Co znaczy "nie mogę"? Klikasz fix checked w trybie awaryjnym... Pojawiają się ponownie?


(Grebo) #7

Klikam Fix checked i się pojawiają ponownie. Oczywiście że usuwam w trybie awryjnym. Z tego co mi wiadomo to te wpisy często wracją. Może to przez to że Windows nie uaktualniony. Poprawki i inne zabezpieczenia tej osobie zaniedługo zainstaluję (niestety mieszka Ona daleko odemnie i za często u Niej nie jestem)


(Gutek) #8

to nic mogą wpisy być serio :smiley:


(Grebo) #9

Ja wiem że te wpisy raczej mogą zostać, one raczej nie wpływają na blokadę stron www.

Główny problem to dlaczego się strony www nie otwierają??

Administrator mojej znajomej powiedział, że z Jego strony jest wszystko ok. Powiedział, że wina leży po stronie Jej komputera. W takim razie co może blokować te strony. Sprawdzałem na IE oraz na Operze.


(Gutek) #10

Hm.. myślę i poproszę o log z Silent Runners


(Grebo) #11

Dzięki Wszystkim za pomoc. Już naprawiłem sam. Coś tam pousuwałem Spybotem, AdAware, w Hijackthis też usunołem zbędne wpisy, zainstalowałem co trzeba i chodzi oki. Strony się otwierają.


(Ant00) #12

Witam , przez pol dnia mialam identyczny problem, GG dzialalo , a strony sie nie otwieraly (niektore sie otwieraly, prawdopodobnie z historii i to tylko proste krotkie adresy bez " / ")

Problem naprawilam dodajac FireFoxa do wyjatkow w systemowym firewallu ... nie wiem czy to wlasnie to zalatwilo sprawe , czy tez przypadek, ale ntychmiast wszystko sie naprawilo. Co mnie dziwi, to to ze IE nie jest tam dodany a dziala i do dzis obie przegladarki otwieraly strony bez zarzutu. Oprocz tego nie moglam polaczyc sie z takze serwerem przez Win Commandera a po dodaniu FF do wyjatkow firewalla - moge (!)

Czy to mzoe miec zwiazek z portami? Mam Win XP i w systemowym firewallu nie wiem gdzie sprawdzic ktore porty sa otwarte, jest opcja aby tylko dodac.

Czy ktos ma jakis pomysl co to moglo byc?

(p.s. spybot & adaware & anywirus nic nie znalazly wtedy)

dzieki :mrgreen: