Nie otwierające sie okno "Mój komputer"

Siema mam pewien problem i nie wiem do konca czy dotyczy on jakiegos wirusa czy moze zawalonego dysku systemowego.

Mianowicie nie moge otworzyć okna mój komputer(tz. mozna otwrzć ale "wyskakuje na środku lampka i tako sobie lata w nieskończonośc) ale za to wszystkie pozostałe można otworzyć bez wiekszych problemów i generalnie nie było by problemu gdyby nie to ze na dysku systemowym moja laska pozrzucała sobie wszystkie fotki ze swojego laptopa i za żadne skarby nie mogę ich stracić a że nie mogę odpalić okna mój komputer to też nie mogę ich w żaden inny sposób zrzucić dysk przenośny.

Poza tym nie uruchamiaja sie programy np. gg, nero. fotoshop itp

a nie możesz otworzyć dowolnego folderu i z jego poziomu dotrzeć do danych tobie potrzebnych,

przeskanuj komputer jakimś antywirusem,

możesz też te dane skopiować używając liveCD jakiejś dystrybucji Linuxa

no wlasnie że wszystkie okna sie otwieraja typu “moje dok” itp ale gdy w jaki kolwiek sposób przejde na lokalizacje Moj Pc i “dalej lampka sobie przeszukuje” i nic poza tym sie nie dzieje i nic na nim nie zainstaluje bo do konfiguracji sieciowej nie idzie dojsc wiec brak polączenia z internetem i wszytko co w folderze Moj pc jak by bylo blokowane autoodtwarzanie dyskow przenosnych nie dziala wiec nie moge odpalic ani dysku twardego ani zadnej plytki

jeśli systemowym dyskiem jest C to nie możesz z poziomu innego (każdego który działa) katalogu wejść w lokalizację C:\ ???

Spróbuj tak - Start->Mój Komputer---->Prawy Przycisk Myszki—>Właściwości---->Zaawansowane Ustawienia systemu—>Zakładka “Zaawansowane” i na niej pierwsze od góry Ustawienia—>a stamtąd Zapobieganie Wykonywania Danych i sprawdź jak jest włączona ochrona DEP — powinno być zaznaczona pierwsza opcja “Włącz funkcję DEP tylko dla istotnych programów i usług systemu Windows” . Jak tak jest, to ratunkiem może być bootowalny nośnik i uruchomienie program typu Total Commander.

Proszę zmienić temat na konkretny,opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

No i niestety standardowo właściwości każdego innego okna sie otwierają a Mój komputer nie odpala wlaściwości.

nawet jak próbuje zrobić skanowanie antywirusem to wszystko jest ok dopóki nie chce wybrać katalogów do skanowania. wybieram obszar do skanowania i od razu sie wiesza

Panel Sterowania -> Opcje folderów -> Widok -> odznacz Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki.

Zrobiłem i nic nie pomogło;/

Może da radę jakoś połączyć go z drugim pc i zrzucić dane?

A i jesli to cos pomorze to przy wyłączaniu pojawia sie kreator kończenia pracy i nie moze zamknac explorer.exe robie zakończ teraz i nic sie nie dzieje komputer sie nie wyłącza

Przywróć system do stanu zanim sie pojawiły te problemy.

próbowałem już tego i nawet okno sie nie otwiera.

A dowiedziałem sie przed chwila że zaczeło się to wszystko dziać od momentu kiedy moja laska sciągła skypa i go zainstalowała wiec napewno w tym był jakiś wirus tylko musze znalesc spossob zeby go usunąć nie tracąc danych

Sprawdziłeś czy w trybie awaryjnym można się dostać do ‘‘Mój Komputer’’ lub ewentualnie z trybu awaryjnego przywrócić system?

Dzieki bardzo ze to napisałeś bo pokusiłem się sprawdzić jeszcze raz.

jak brałem pc do zrobienia od laski to mi powiedziała że jakis jej znajomy ktory się na kompach zna juz sprawdzał i tez w trybie awaryjnym nic nie działało wiec dlatego nie próbowałem od tej strony a tu śmiga aż milo popatrzeć tak wiec wielki dzięki

a teraz jeszcze pytanko co do formata bo sprawdzałem czy da sie zrobić ale nie czyta w ogóle płyty czy z trybu awartyjnego też da rade zrobić format??

Rozumiem że chcesz sformatować wszystkie dyski i partycje i zainstalować system na nowo ?

Narazie chcę tylko sformatować partycję systemową i poustawiałem wszystko w Biosie ale system i tak ładuje się z dysku a nie z płyty

Wchodzisz w BIOS i ustawiasz bootowanie tak , aby napęd CD/DvD był na pierwszym miejscu.

Możesz jeszcze sprawdzić czy płyta nie posiada opcji BootMenu tzn. że jak uruchomisz kompa to naciskaj ‘‘F12’’ i jak się pojawi BootMenu to wybierasz napęd CD/DvD , płyta z systemem musi być cały czas w napędzie i jeżeli wszystko dobrze ustawisz to powinno zacząć się bootowanie z napędu CD/DvD i na czarnym ekranie u góry powinien się pojawić napis że’‘Naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z CD…’’ naciskasz ten klawisz i rozpoczyna się instalacja systemu podczas której wybierasz partycje ‘‘C’’ do sformatowania i do zainstalowania na niej systemu.Formatowanie wybierasz normalne NTSC (nie szybkie).

PS. Oczywiście partycje wybierasz tą która u Ciebie jest partycją systemową.

Spokojnie wiem jak sformatowć botowanie też już ustawiłem ale właśnie czyta płyta nie wiem czemu a słuchać że naped pracuje

Nie wiem czy to wiesz jeżeli zadajesz pytania typu ‘‘czy można zainstalować system z poziomu trybu awaryjnego’’

Inne płyty czyta ten napęd?

Płytka z systemem jest oryginalna ,czy wypalana przez Ciebie lub kogoś innego?