Nie palcie przy swoich komputerach

(marcin20000) #21

Si, zwykły, szary, kurz w najgorszym wypadku utworzy poduszeczkę z kłaków, nie smołę;)

Ten sam patent, inaczej w mieszkaniu maska przeciwgazowa na twarz potrzebna.

(Siera) #22

Tak naprawdę to rzadko czyszczony komputer może tak wyglądać. Bez znaczenia czy się pali czy nie. Kiedyś nie czyściłem komputera od dłuższego czasu, zajrzałem do niego do środka. Może nie było tak źle jak na zdjęciach powyżej, ale czysty na pewno nie był. Szczególnie na chłodzeniu ( a sam się ogólnie dziwiłem, że chłodzenie ogólnie tak kiepsko w komputerze chodzi).
Od tamtego czasu czyszczę komputer regularnie.

(pocolog) #23

(gjz666) #24

Jak ktoś ma koty, psy w domu to w takim komputerze 10 razy więcej syfu sie zbiera.

(marcin20000) #25

Nie no, tu chyba celowo dosypali :wink: bratu kiedyś na filtrze, stał pod biurkiem, w desktopie zrobił się kocyk gruby na jakieś 5mm, ale on go z 2 lub 3 lata nie ruszał…

(~MacG) #26

W moim odkurzaczu kiedy go czyszczę jest mniej kurzu niż w tej obudowie. Zastanawia mnie tylko jak bardzo rosną szanse na zwarcie i pożar przy takim syfie?

(hindus) #27

Nie aż tak jak się wydaje, kurz jak jest suchy to nie jest dobrym przewodnikiem elektrycznym. Gorzej, że zaburza przepływ powietrza i chłodzenie niektórych elementów, z drugiej strony żaden nie powinien rozgrzewać się na tyle, żeby kurz zaczął się palić - prędzej padnie (przepali się) element - czyli albo się rozłączy (co spowoduje wyłączenie) albo się zewrze (co powinno wywalić bezpiecznik). Ale jak praktyka w tanich zasilaczach pokazuje, nawet bez kurzu zasilacz potrafi się zapalić :slight_smile: