Nie pamiętam hasła do konta

Cześć. Mam następujący problem, zapomniałem hasła do konta użytkownika i moje pytanie jak mogę usunąć bądź zmienić hasło? Win7 64-bit ultimate. Dodam także że nie interesują mnie programy do Tego, gdyż ja mam tylko jedno konto do którego właśnie zapomniałem hasła, czy jest możliwość zmiany hasła poprzez biosa?

http://lmgtfy.com/?q=usuni%C4%99cie+has%C5%82a+windows+7

Tak, pobierasz iso: http://ophcrack.sourceforge.net/, wypalasz, uruchamiasz i wtedy program odczyta Ci wszystkie hasła do kont.

Dodane 19.10.2011 (Śr) 19:32

jawor10000 , po co usuwać hasło, skoro można odczytać?!

Dodane 19.10.2011 (Śr) 19:33

Proszę, nawet widać, że lenistwo przemówiło i nie chciało się poszukać, bo jest nawet poradnik na tym forum: ophcrack-gdy-zapomnisz-hasla-t449331.html

Jak mam go uruchomić skoro nie mam dostępu do pulpitu - nie pamiętam hasła do konta usera… bodajże w windows 7 niema możliwości zmiany hasła poprzez biosa i admina, w XP da się przez ALT+CRTL+DELETE.

To jaki problem przejść się do kolegi/sąsiada, dać płytkę i poprosić o nagranie takiego programu? Podanym przeze mnie programem nie musisz zmienić hasła, bo ten program potrafi odszyfrować hasło i je wyświetlić, tak więc nie ma potrzeby jego zmiany.

Podczas uruchamiania nacisnij chyba f8 . I wybierz uruchom system windows z wierszem polecen .

Po zaladowaniu windowna bedziesz mial do wyboru konta Administrator i swoje . Jakos tak to sie robilo :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ophcrack jak najbardziej, bardzo dobre narzędzie, ale jest jeden mały z tym oprogramowanie problem w przypadku windowsa VISTA i 7.

Mianowicie w wersji darmowej tablice do tych systemów odsłonią hasło ze słownika, natomiast dopiero w wersjach płatnych pokażą też inne hasła, ale to kosztuje a dwa to sporo zajmuje.


Free (461MB)

Charset: based on a dictionary with variations (hybrid mode)


special (8.0GB)

Passwords of length 6 or less

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ!"#$%&’()*+,-./:;<=>?@[]^_`{|}~ (including the space character)

Passwords of length 7

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Passwords of length 8

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyz


num (3.0GB)

Passwords of length 1 to 12

Charset: 0123456789


seven (36.4GB)

Passwords of length 7

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ!"#$%&’()*+,-./:;<=>?@[]^_`{|}~ (including the space character)


eight (134.6GB)

Passwords of length 8

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ!*


nine (52.0GB)

Passwords of length 8

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyz with the first letter capitalized

Passwords of length 9

Charset: 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyz


Więc wydaję mi się, że w tym przypadku zdecydowanie prostszym sposobem będzie wypalenie HIREN’S BOOT CD i skorzystanie z opcji usuwania hasła systemu :smiley: .