Nie podłączono głośników ani słuchawek

Wczoraj gdy wróciłem do domu i włączyłem komputer pojawił się ten krzyżyk przy głośniku w prawy dolnym rogu. Pytałem się brata czy coś robił przy głośnikach odpowiedział że jak sprzątał to mógł odłączyć jakiś kabel. Kombinowałem z tymi wtyczkami i dalej nic. Podłączyłem więc słuchawki byłem pewny, że one zadziałają, ale okazało się zę to coś z kartą dźwiękową. NIe widzę też Menedżera Realtek uruchomionego na liście w rogu. Jakieś pomysły, czy jedno odłączenie kabla mogło zepsuć kartę dźwiękową?

 

Odłączenie kabla nie powinno wpłynąć na tą sytuację, tymbardziej jeżeli jest to karta zintegrowana z płytą główną. Może Windows Update zainstalował jakieś aktualizacje przez co sterowniki karty się wywalają? Sprawdź w historii aktualizacji czy było coś w ostatnim czasie instalowane. Sugeruję też usunąć kartę z menadżera urządzeń i po jej wykryciu przez system ponowną instalację lub aktualizację sterowników. Co do ikonki w trayu: menadżer Realtek nie jest konieczny do działania karty, jeżeli jednak Ci na nim zależy sprawdź czy startuje wraz z uruchomieniem systemu. Ewentualnie możesz go wyłączyć z autostartu i wówczas sprawdzić czy bez niego karta będzie działać, jeżeli tak pozostaje aktualizacja menadżera Realtek do najnowszej wersji.

Windows update nic ostatnio nie instalował. Po reinstallu tej karty zmieniła się tylko nazwa z AMD HIgh Definition Audio na _Urządzenie zgodne z High Definition. _Automatyczna aktualizacja sterów też nic nie dała. Dalej nie wychwytuje żadnych urządzeń. To jeśli nie kabel to co może być tego powodem?

To komputer stacjonarny czy laptop/netbook? Jeżeli możesz to podaj model laptopa/netbooka lub producenta oraz model płyty głównej w przypadku komputera stacjonarnego.

A zobacz w biosie,może Realtek jest wyłączony?

 

Lub kodek uszkodzony?

 

Nieraz efekt przynosi reset biosu baterią:

 

 

Jak to W7/8 powinien już pracować na sterze systemowym lub trzeba wgrać odpowiedni ster, bo może uległ uszkodzeniu.