Nie podniecajcie się tak Windows 8

Jest wiele krytycznych opinii na temat win8 nawet w gazetach np. " Słaby dla tabletów, fatalny dla PC." Jakob Nielsen w artykule PC Format, więc trudno mówić o jakieś fascynacji win8. Oczywiście MS robi wszystko, aby zrobić nam wodę z mózgów - choćby te reklamy typu:

Samsung poleca Windows 8 itp.

Kolego rradek , lepiej za śmieszne pieniądze uaktualnić i mieć drugi nowszy system niż piracić i ściągać z torrentów system z “witaminkami”. Nie naśmiewaj się z innych, którzy myślą poprawnie. Ja swój win7 zaktualizowałem jak piszesz za śmieszne pieniądze i mam dwa systemy, bo do win7 mogę zawsze powrócić.

Nawet gdyby aktualizacja kosztowała 20zł, to po co płacić skoro 7 ma jeszcze wsparcie?

Zalety Windows 8 względem jego poprzednia:

  • system jest znacznie bardziej dopracowany, widać spory postęp w kwestii szybkości uruchamiania systemu, czy też aplikacji

  • system jest znacznie bezpieczniejszy od swojego poprzednika, wbudowany antywirus w zupełności wystarcza, do tego jest bardzo lekki i jego praca jest nie odczuwalna

  • Modern UI. W końcu nowy sposób podejścia do obsługi komputera. Teraz dostęp do informacji stał się znacznie prostszy. Nowy interfejs jest szybki i łatwy w obsłudze. Dzięki Modern UI mamy ten sam system na tablecie i PC, systemy bardzo mocno współpracują ze sobą

  • konto Microsoft, dzięki temu rozwiązaniu możemy swoje stawienia trzymać w chmurze i mieć dostęp do swojego konta użytkownika na dowolnym komputerze

  • sklep z aplikacjami

  • lepsze zarządzanie zasobami, lepsze wsparcie dla nowych technologii

Jeśli chcesz więcej zapraszam na mój blog :wink:

Szybkość -możliwe, działanie-jak właśnie wspominano powoduje wiele problemów co widać na forach.

Haha tradycyjne postępowanie dla MS-dodać jakiś program na chama do systemu i wszyscy się podniecają jaka to jest funkcja, kiedy różne antyviry też są dostępne w internecie.

Ktoś wspominał że szukał 2 minuty przycisku wyłączenia. W końcu? Takie coś w wykonaniu MS już widzieliśmy. Tak samo jak rewolucyjny “interfejs wstążkowy” w Office. Dla microsoftu mogę dać taki morał-kształt koła-od tysięcy lat taki sam, jednak nie ma sensu zmieniać go na jakiś nowy, rewolucyjny.

To teraz też nie ma takich rzeczy w internecie? Super, idę kupić nową ósemkę żeby kupić sobie jakieś aplikacje z neta.

Całość brzmi jak wypociny jakiegoś reklamiarza.

System przede wszystkim powinien być stabilny i jak najmniej zasobożerny, a nie mieć dołączone kolejne rewolucyjne programiki. Ja pamiętam że Winde 98 formatowałem rzadziej niż XP, a o Viście to już szkoda gadać.

No są, ale teraz nie musisz ich instalować, ponieważ ten w Windows 8 w zupełności wystarcza :wink:

Z wyłączaniem systemy muszę się zgodzić. U mnie w rodzinie są z tym problemy. Niestety, ale tutaj Modern UI nie wypadł zbyt dobrze. Jednak “wstążka” jest świetnym pomysłem :wink:

Naprawdę stabilnym systemem był dopiero Windows 7. Podobnie jest z Windows 8. Windows 8 jest mniej zasobożerny. Jednak jeśli mamy go porównać do Ubuntu to wypada średnio :wink:

Był jeszcze windows 2008, niestety cena była niezbyt przystępna :wink:

No nie wiem, na moim A64 3800+ + 9600gt windows 7 chodził dużo szybciej od ubuntu z unity, być może kwestia sterowników i nieco już starej karty, ale wersja na gnome 2 śmigała z compizem w 60fps.

Ciekawe, ciekawe…

Można wiedzieć który inżynier informatyk cię uczył, że porównuje się świerzo zainstalowaną kopię systemu ze starszymi już spersonalizowanymi? Pozatym musi to być bardzo wygodne skoro aby z tego skorzystać musisz uruchomić specjalny program.

Aha. Poziom merytoryczny osiągnął nowe wyżyny.

I szukałby tego przycisku za każdym razem nawet po miesiącu korzystania z systemu?

Następna wina Microsoftu…

Nie prawda. Zrobili to specjalnie po to, abyś miał na co gderac, ee znaczy się żebyś twoje życie nie traciło sensu:D

Dopiero co pisałeś o teraCopy. Po co to doinstalować, skoro w Windows 8 jest? A po drugie, te programy to codziennie instalujesz? To mam dla ciebie rozwiązanie. Zintegruj te programy z dyskiem instalacyjnym Windows - wgraja się razem z nim:D

Bo nie po to ludzie kupują 2 dyski po 2 terabajty żeby całe 15 Gigabajtów musieć odżałować na system, co nie?

Co do tego, czy Windows powinien obsługiwać partycje innych systemów i czy powinien obsługiwać bardziej “egzotyczne” formaty obrazów dysków CD/DVD to to jest bardzo ciekawe… Kup prawa autorskie, licencje… Ciekawe ile pojedyńcza kopia kosztowałaby gdyby to wszystko było w standardzie.


Mnie tytuł tego tematu przypomina płacz dziecka. Bo nie po to taki @rradek siedzi cały dzień na forum i pisze pod każdym tematem o Windows 8, że to bardziew i kompletnie nikt tego nie kupuje, żeby taki system ktoś inny za coś chwalił i w efekcie jednak się jakoś sprzedawał.

I patenty, zapomniałeś o patentach, patent na system plików ext trzyma sam Stallman w tytanowym sejfie, w bunkrze 100m pod ziemią.

Żeby zrekompensować straty z powodu piractwa i wydatki na licencje licencji, szacuję cenę kopii na 1000500100900 centylionów dolarów.

sadaj72 patenty :x ? Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz :expressionless: , po prostu licencja typu GPL nie umożliwia dołączenie otwartego kodu do zamkniętego systemu i samo api Win nie za bardzo się nadaję do tego typu sterowników - w necie możesz znaleźć sterownik ext2 dla Win, niektóre nawet dla ext3, teoretycznie działają też z ext4 ale potrafią być ekstremalnie niestabilne.

mam wstawiać tagi przy każdej wypowiedzi jak w xml? :?:

Bo nie chcę mi się wierzyć że potraktowałeś tekst o patentach w bunkrze Stallmana na serio :stuck_out_tongue:

Nie jestem programistą więc o tym czy winAPI się nadaje czy nie nie będę się wypowiadał, natomiast czy implementacja takiego sterownika nie może być zamknięta, przecież ms nie musi kopiować kodu na gpl?

Właśnie formatuję dysk i idę do sklepu po nowego Windowsa 8 bo mniej czasu się poświęca na jego personalizację (czytaj: nie trzeba ściągnąć i zainstalować paru programików żeby mieć takie funkcje). To się naprawdę opłaca.

Tak, niestabilność i problemy z działaniem nowych “rewolucyjnych” Windowsów to wina Microsoftu-patrz Vista.

To nie lepiej nie kupować tej windy 8 i na XPku zainstalować sobie Deamon Toolsa?

Powiem to jeszcze raz-stabilność, bezproblemowe działanie, jak najmniejsze obciążenie komputera-to jest rola systemu operacyjnego.

Hehe, możliwe że trochę zbyt poważnie to wziąłem. Ale co do implementacji, jeżeli MS chciał by zamknąć jej kod, to wtedy nie mogli by bazować na sterowniku ext4/ext3 z Linuksa, ale musieli by na zasadzie inżynierii wstecznej systemu plików zrobić nowy, a na podstawie innych projektów wiem jaki to ciężki kawał chleba (wine, ReactOS, Moonlight itd.).

Przedmówcy wspominali już, że wadą Windows jest fakt, że trzeba doinstalowywać dodatkowe programy. W Windows 8 jest taka funkcja, a wy dalej brniecie, że można przecież doinstalować…

Od kiedy to system ma być zgodny z programem? To chyba deweloper danego programu powinien zapewnić zgodność z systemami operacyjnymi. Zapewne wypuszczą następną wersję Kasperskiego i kolejny powód do trollowania odejdzie w przepaść. Co do Visty… Nadal sądzisz, że to niewypał? Dlaczego? Bo na 3 lata po premierze jeszcze nikogo nie było stać na komputer trochę lepszy niż z procesorem 2 GHz i 512MB RAM i każdemu muliło? Bo na samym początku część programów nie chciała działać? Ciekawe jak długo stare programy na świerzym linuksie działają bezbłędnie, po podobno system sie rozwija i właśnie dlatego z tym jest kiepsko.

Przedmówcy by chcieli, żeby niczego nie trzebabyło instalować. Żeby Windows miał zintegrowane Nero, Daemon Tools, Aimp3, K-Lite media codec pack itd… Z drugiej strony stoją osoby, którym np. nie potrzebny jest pulpit zdalny, Windows Media Player, udostępnianie plików i też krzyczą, że "tyle syfóó jest w tym WINDOWS i nawet nieumiem tego wyłączyć !!

PS. chyba to dobry temat na bloga. Napiszę go niebawem.

Mnie windows 8 strasznie się wieszał na początku przez jakieś błędy w sterownikach. teraz po pierwszych aktualizacjach już się ustabilizowało. Wyłączyłem automatyczne łączenie z wifi bo ekran startowy po wpisaniu loginu strasznie długo się ładował.