Nie podniecajcie się tak Windows 8

To tak samo jak z Vista-pamiętam jakie na początku było podniecanie się tym bo to są ładniejsze okienka i w ogóle. Potem wyszło że jest bardzo niedopracowana, jest pamięciożerna i ma dużo błędów-coś pomagały dopiero Service Packi. W miarę normalna dopiero okazała się siódemka która jest dopracowaną wersją Visty.

Microsoft ładnie potrafi robić wodę z mózgu wydawające kolejne Windowsy z nowymi numerkami i na każdej edycji zarabiając sporą kasę. No bo jak to jest nowe to to jest atut i szał ciał że nowa wersja windowsa jest w komputerze dlatego muszę to kupić.

A generalnie od czasów XP nie ma jakiejś specjalnej ewolucji.

W każdym kolejnym Windowsie Microsoft zaskakuje nas kolejnymi “rewolucyjnymi” funkcjami które oferują darmowe programiki ściągnięte z neta, na dodatek na chama wciągnięte do systemu (np. windows sidebar—>google desktop. W sumie ładniejsze okienka też można mieć na XP jak komuś tak na tym zależy a nie szkoda mu pamięciożerności systemu.

Ja sie tam nie podniecam nadal jestem przy W7 i czekam aż pietno Visty dosięgnie w8 :wink:

Kto się podnieca?

Mnie podnieca tylko fajna laska :lol:

A łindołs 8 jest czarną dziurą, a zachwalają go tylko Ci co już go mają… bo co mają robić, płakać?

Co racja to racja :slight_smile:

Widziałeś chociaż skriny z ósemki?

Okienka nawiązują bardziej do win 3.11 i serii 9x niż do któregokolwiek z nowszych windowsów. I w żadnym wypadku nie można ich nazwać ładnymi.

Jest, bezpieczeństwo znacznie się poprawiło, nowsze systemy ms lepiej radzą sobie z wielordzeniowymi procesorami itd.

Windows 8 jest brzydszy,bo nie ma Aero,nowością w Windows 8 jest Modern UI,reszta jest wzięta z Windows 7,reklamują Modern UI,bo pod spodem jest brzydsza wersja Windows 7,miałem XP,po zobaczeniu testowej Ósemki kupiłem Siódemkę :P.Windows 8 miałem dwa miesiące i praktycznie korzystałem ze starego desktopu,gdyby nie koniec wsparcia XP,to ten by mi wystarczył.Windows 7 podobno starczy do 2020 roku.

Microsoft ma nowy system więc musi go reklamować na każdy sposób, nawet z udziałem dzieci :lol:

Wiadomo chcą zarobić na badziewiu, taki przeciętny użytkownik cieszy się że ma nowy system np. w laptopie albo może go uaktualnić za śmieszne pieniądze więc to robi… ale nie wie co czyni…

Poza tym NIGDY jeszcze nie było tak tanio… a czemu? A no bo system kaszana i chcą go wcisnąć każdemu

Win 7 sobie dobrze cenili bo wiedzieli że jest dopracowany i najlepszy jaki kiedykolwiek wydali

Windows 8 będzie dopracowany dopiero w następnym wydaniu, tak jak było z Vista —> Win 7

I się założę z każdym że przycisk START wróci na swoje miejsce :lol:

Ja ciągle jestem podniecony. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Ostatnio, gdy korzystałem z Modern UI poczułem motylki w brzuchu :wink:

No z tym się nie do końca zgodzę. Przede wszystkim nie uwierzę, jeśli ktoś mi powie, że Xp jest bezpieczniejszy w użytkowaniu Internetu niż 7 czy Ósemka. Najnowsze systemy muszą być dostosowane pod względem aktualnych wymogów bezpieczeństwa w sieci. Po drugie obsługa wielowątkowości, wieloprocesowości i najnowszych technologii. Tego Xp na pewno nie posiada i na pewno tutaj ewolucja poszła bardzo mocno do góry. Po trzecie powiedz to graczom, że nic się takiego wielkiego się nie zmieniło. Jak ktoś ma komputer o wysokiej mocy obliczeniowej z kartą graficzną z wysokiej półki obsługującą najnowszą wersję DirectX 11, no to nie powiesz mi chyba, że Xp tu wygrywa bo według Ciebie niewiele się tu zmieniło.

Poza tym najlepszym systemem w mojej ocenie był WIN 2000 i Xp, z tym że Xp był tak naprawdę nakładką graficzną na WIN 2000.

Powaliła mnie durnota tego zdania. A kto, motyla noga, ma go zachwalać? Ci, co nie mieli z nim kontaktu?

Ja miałem i musiałem partycje porządnie zdezynfekować :lol:

Mam lepsze pytanie :lol:

Dajcie plusy dla Win8 w stosunku do Win7, no proszę słucham :lol:

tylko nie mówcie o kafelkach bo to porażka :lol:

No i DirectX 11.1 ale to chwyt Microsoftu

Najlepsze było to jak sam Ballmer powiedział że Vista była systemem niedorobionym, ale jak wyszedł Win7 to jakoś nikomu z posiadaczy Visty nie zaproponowali w przeprosinach darmowego upgrade do Win7

Po paru miesiącach używania nadal uruchamia się dwa razy krócej niż świeżozainstalowany 7. Montowanie obrazu dysków bez programów pokroju DaemonTools. Lepsza obsługa egzotycznych kart sieciowych. Z bardziej subiektywnych - ekran startowy jako alternatywa Menu Start (ale już nie aplikacje w Modern UI), częściowo wstążka e Eksploratorze.

Ja mogę jedynie sobie dobrze zrobić. Nie mam innej opcji jak tylko Windows 8. Kupiłam nowego ASUS G75VX i tylko na Windows 8 można chodzić, nie ma sterowników na stronie pod Windows 7. Ale nie narzekam chodzi jak burza. Lubię nowości.

http://support.asus.com/download.aspx?S … OZ5INGuDIu

Lecimy:

WindowsToGo,

reinstalacja systemu bez używania płyty instalacyjnej, pendrive’a czy innych popularnych do tego celu ostatnio gadżetów,

wstrzymywanie i wznawianie transferu plików,

o wiele lepszy menedżer zadań,

RibbonUI w Windows Exproler,

Hybrydowe uruchamianie systemu

ogólna nieco wyższa wydajność systemu w porównaniu z systemami Windows z linii 6.x

i pewnie coś się jeszcze znajdzie. Nie będę sobie na ciebie języka strzępił bo twoje wypociny są pod każdym wpisem o Windows 8. Który Windows wniósł tyle nowości od czasów ochrzczonej przeklętą Visty? To oczywiście pytanie retoryczne (wcale nie chcę, żebyś na nie odpowiadał).

No, ciekawe kto komu oddawał pieniądze niedorobione oprogramowanie w telefonach komórkowych, chodzi mi też o wczesniejsze telefony z androidem. Niby dlaczego to Microsoft ma oddawać pieniądze a inni producenci sprzetu i oprogramowania to już nie?

Montowanie to fajny ficzer, ale podejrzewam że liczba obsługiwanych formatów mocno ograniczona, jak ktoś ma obrazy z nero albo clonecd to ich pewnie nie odpali bez zewnętrznego softu.

Wstążka, a na niej polecenia które i tak odpala się albo z klawiatury, albo z menu pod prawym klawiszem myszki, a jak by tak wprowadzili karty albo tryb dwóch paneli jak w tc… #-o

Pełnoekranowy start mógłby być fajny, ale niestety razi swoją koszmarną, niejednolitą stylistyką, z jednej strony minimalistyczne ikony aplikacji modernui, a z drugiej klasyczne kolorowe ikony zwykłych aplikacji.

Tak, tak, problem w tym że 8 to NT6.2 :twisted:

quality-of-microsoft-windows-versions.jpg

Ta “infografika” to bzdura, 95 był rewolucją i sporym krokiem naprzód w stosunku do 3.x.

Me to faktycznie dziadostwo, ale w tym samym czasie powstał bardzo dobry win2000.

Tak, to trzeci system z serii 6.x. Coś w tym śmiesznego?

@antiferno,

w “twojej” infografice zabraklo kilka wydań, przez co nie byłaby już tak doskonała. To jest manipulacja faktami;)

To trochę tak jakbym się żalił, że Windows jeszcze nie nauczył się obsługiwać linuksowych partycji, bo przecież takie są, a ich obsługi nadal nie dali.

A czy jest jakaś przeszkoda w dodaniu obsługi ext2/3/4 do windows? To samo z formatami wirtualnych cd, skoro darmowy daemon radzi sobie z nrg, cue, bin, to dlaczego windows nie może?

podniecacie sie tak tym szybkim uruchamianiem a to jest zwykła hibernacja którą sb można wł i seven też się szybko uruchamia.

pauzowanie kopiowania Wow to dopiero rewolucja;]

moze i poprzednie windowsy tego nie mają ale np programik Tera Copy ma;]

według mnie równiez 8 to badziew.

Testowałem bete i tragedia najlepsze jest jak mój kolega szukał przycisku wył ze 2 min mu zleciały.

I oczywiscie jak narazie jest masa błedów z niadziałajacym softem sporo ludzi z tym ostatnio pisze. nawet KIS 2013 działa jak narazie z problemami.

Nie wiem co MS kombinuje ale ten cały nowy interfejs to klapa.

zmienili wygląd tylko po to żeby zwykłym ludzią uswiadomić to że niby system jest inny a tak to jądro jest praktycznie takie samo.

eh szkoda wogóle gadać;]

Dodane sobota, 15 grudnia 2012, 03:54

a directx 11.1 dajcie spokój o nic nie wprowadza dla zwykłego użytkownika.

jedno co mnie dziwi po cholere zrobili win8 w wersji 32 bit pewnie po to żęby zacofać rozwój i zarobić wiecej kasy na ludziach co mają starsze maszyny;]

Dodane sobota, 15 grudnia 2012, 03:56

sadaj72

może MS mysli zę linux jeest jego przeciwnikiem;]

najlepsze jest to żę linux ntfs obsługuje ale oczywiscie windows już nie może.

W windowsie najgorsze jest to żę trzeba instalować mase programów.

A linux zajmuje płytke CD i mamy to oc potrzeba.

a windows 3 GB i mamy zbedne pierdoły co i tak trzeba zastąpić innym softem;]

Dodane sobota, 15 grudnia 2012, 03:57

już nie bedę mówił o rozmiarze po instalacji;]