Nie pojawiają się komentarze

(satanista) #1

Cześć. Od niedawna jestem użytkownikiem portalu i zauważyłem że moje komentarze pojawiają się z ponad 24-godzinnym opóźnieniem albo nie pojawiają się wcale. Nikogo w nich nie obrażam, nie naruszam zasad regulaminu a mimo to z 6 komentarzy opublikowanych zostały tylko 3 i to po ponad dobie.

(rgabrysiak) #2

Cześć,

§6 Komentarze, pkt 3 i 4: Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną.

(satanista) #3

Wielkie dzięki za info :slight_smile:

Temat do zamknięcia :slight_smile:

(satanista) #4

Podbijam temat ponownie.

Rozumiem że moderatorzy muszą zaakceptować komentarze ale wcale tego nie robią przez co nie są one publikowane wcale. W ogóle nie widać komentarzy niezalogowanych czytelników portalu. To bardzo dziwne

(Bogdan_G) #5

Tu mowa o “świeżakach”, że tak powiem, ale wiele jest tworzonych kont dla celów spamerskich. Dla świeżo zarejestrowanych i nawet zalogowanych, czy dla niezalogowanych jest jakiś filtr na miarę wolego czasu moderacyjnego, a z tym bywa krucho.

Z tym dodawaniem postów na portalu jest jeszcze sprawa z przetwarzaniem skryptów przez przeglądarkę.

Prawdopodobnie masz ciasteczka z dobreprogramy z czasu sprzed utworzenia konta. Należy je wszystkie usunąć, potem wejść na portal i zalogować się (to od razu loguje także na forum)

Pełno jest niezalogowanych w komentarzach na portalu. Na innych, to niezalogowani nawet nie mogą zobaczyć linka, ani cokolwiek dodawać, a z uwagi na niezalogowany trollizm i spam - to i tak jest bardzo duży ukłon w stronę niezarejestrowanych użytkowników na portalu dobreprogramy.

Zapewniam też, ze na starych niewspieranych przeglądarkach ciężko jest dodać jakikolwiek komentarz użytkownikom, nawet z długim okresem stażu.

Skoro problem nadal istnieje, to: Wyczyść cache, leć z ciasteczkami, zaktualizuj przeglądarkę do obsługującej nowe treści internetowe (chrome, slimjet, firefox i inne aktualne) i - Witaj w klubie :slight_smile:

Po ostatnim koreańskim ataki spamerskim, to wszyscy nowi i niezalogowani nie będą mieli lekko. Trzeba to przeboleć…

(satanista) #6

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Mam aktualne oprogramowanie. Myślę że stworzenie np. 10 czy 100 fikcyjnych kont manualnie, odczekanie tygodnia i zmasowane uderzenie również może uwalić sytuację w komentarzach. Robienie takich śmieszków jest kiepskim rozwiązaniem. Do antyspamu stosuje się mechanizmy captcha/ReCaptcha itd…

Komentarze niektórych anonimów się pojawiły, moje już któryś dzień wiszą… opublikowałem ponad 10 a zatwierdzonych jest 3. Myślę że to raczej problem moderacji którą powinno się wymienić a nie bezpieczeństwa czy wersji oprogramowania na moim komputerze.

(Kpc21) #7

Na portalu chyba wcale nie ma moderatorów. Z tego co mi wiadomo, moderacją komentarzy zajmują się redaktorzy.

Może wypadałoby kogoś takiego powołać, ale może to być ciężkie, skoro nawet na forum są ostatnio problemy ze znalezieniem moderatorów.

(satanista) #8

…albo zatrudnić… dobreprogramy to nie jest jakiś tam mały portalik i jest częścią sporej grupy medialnej :slight_smile:

(Kpc21) #9

Jeśli moderatorom na forum nie jest płacone, to miałoby być płacone moderatorom komentarzy?

(satanista) #10

Powinno być płacone jednym i drugim. W końcu to praca, a za pracę się płaci. Nawet małe portaliki płacą za moderacje. Zatrudnili by 2-3 modów na etat i byłoby git :slight_smile:

(Shaki81) #11

Spokojnie na portalu też są moderatorzy komentarzy, problem polega na tym, że komentarzy pojawia się mnóstwo i niekiedy mija trochę czasu zanim moderator przebrnie przez wszystkie.

(Dimatheus) #12

Hej,

Chyba, że są zatwierdzane tak, jak Tomek pokazywał to na Hot Zlocie. Wtedy 35 sekund i 100 komentarzy zatwierdzonych. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(satanista) #13

Czekałem kilka dni, ale ju nie jestem na liście podejrzanych :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem to niby zabezpieczenie nie ma najmniejszego sensu i lepiej je zlikwidować stawiając na porządne rozwiązania i pełnoetatowych moderatorów.

(darek719) #14

chyba rozpocznę spam testy w komentarzach, zobaczymy ile przejdzie? :smiley: :smiley: :smiley:

(Dimatheus) #15

Hej,

@darek719 - Zdziwisz się, że może być tego aż tak wiele. Ale to generalnie zależy od tego, kto komentarze puszcza dalej. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(darek719) #16

właśnie żałuję że nie zostałem na HZ i nie wysłuchałem prezentacji o moderowaniu komentarzy… :confused:  

(Dimatheus) #17

Hej,

Nie no, to nie była prezentacja o moderowaniu komentarzy, a o Dobrych Programach od kuchni. Moderkę generalnie zobaczyliśmy przy okazji. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus