Nie pojawiają się komentarze

Cześć. Od niedawna jestem użytkownikiem portalu i zauważyłem że moje komentarze pojawiają się z ponad 24-godzinnym opóźnieniem albo nie pojawiają się wcale. Nikogo w nich nie obrażam, nie naruszam zasad regulaminu a mimo to z 6 komentarzy opublikowanych zostały tylko 3 i to po ponad dobie.

Cześć,

§6 Komentarze, pkt 3 i 4: Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną.

 

 

Wielkie dzięki za info :slight_smile:

Temat do zamknięcia :slight_smile:

Podbijam temat ponownie.

Rozumiem że moderatorzy muszą zaakceptować komentarze ale wcale tego nie robią przez co nie są one publikowane wcale. W ogóle nie widać komentarzy niezalogowanych czytelników portalu. To bardzo dziwne

Tu mowa o “świeżakach”, że tak powiem, ale wiele jest tworzonych kont dla celów spamerskich. Dla świeżo zarejestrowanych i nawet zalogowanych, czy dla niezalogowanych jest jakiś filtr na miarę wolego czasu moderacyjnego, a z tym bywa krucho.

Z tym dodawaniem postów na portalu jest jeszcze sprawa z przetwarzaniem skryptów przez przeglądarkę.

Prawdopodobnie masz ciasteczka z dobreprogramy z czasu sprzed utworzenia konta. Należy je wszystkie usunąć, potem wejść na portal i zalogować się (to od razu loguje także na forum)

Pełno jest niezalogowanych w komentarzach na portalu. Na innych, to niezalogowani nawet nie mogą zobaczyć linka, ani cokolwiek dodawać, a z uwagi na niezalogowany trollizm i spam - to i tak jest bardzo duży ukłon w stronę niezarejestrowanych użytkowników na portalu dobreprogramy.

Zapewniam też, ze na starych niewspieranych przeglądarkach ciężko jest dodać jakikolwiek komentarz użytkownikom, nawet z długim okresem stażu.

Skoro problem nadal istnieje, to: Wyczyść cache, leć z ciasteczkami, zaktualizuj przeglądarkę do obsługującej nowe treści internetowe (chrome, slimjet, firefox i inne aktualne) i - Witaj w klubie :slight_smile:

 

Po ostatnim koreańskim ataki spamerskim, to wszyscy nowi i niezalogowani nie będą mieli lekko. Trzeba to przeboleć…

 

 

 

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Mam aktualne oprogramowanie. Myślę że stworzenie np. 10 czy 100 fikcyjnych kont manualnie, odczekanie tygodnia i zmasowane uderzenie również może uwalić sytuację w komentarzach. Robienie takich śmieszków jest kiepskim rozwiązaniem. Do antyspamu stosuje się mechanizmy captcha/ReCaptcha itd…

Komentarze niektórych anonimów się pojawiły, moje już któryś dzień wiszą… opublikowałem ponad 10 a zatwierdzonych jest 3. Myślę że to raczej problem moderacji którą powinno się wymienić a nie bezpieczeństwa czy wersji oprogramowania na moim komputerze.

Na portalu chyba wcale nie ma moderatorów. Z tego co mi wiadomo, moderacją komentarzy zajmują się redaktorzy.

 

Może wypadałoby kogoś takiego powołać, ale może to być ciężkie, skoro nawet na forum są ostatnio problemy ze znalezieniem moderatorów.

 

…albo zatrudnić… dobreprogramy to nie jest jakiś tam mały portalik i jest częścią sporej grupy medialnej :slight_smile:

Jeśli moderatorom na forum nie jest płacone, to miałoby być płacone moderatorom komentarzy?

 

Powinno być płacone jednym i drugim. W końcu to praca, a za pracę się płaci. Nawet małe portaliki płacą za moderacje. Zatrudnili by 2-3 modów na etat i byłoby git :slight_smile:

Spokojnie na portalu też są moderatorzy komentarzy, problem polega na tym, że komentarzy pojawia się mnóstwo i niekiedy mija trochę czasu zanim moderator przebrnie przez wszystkie.

Hej,

 

Chyba, że są zatwierdzane tak, jak Tomek pokazywał to na Hot Zlocie. Wtedy 35 sekund i 100 komentarzy zatwierdzonych. :stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

 

Czekałem kilka dni, ale ju nie jestem na liście podejrzanych :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem to niby zabezpieczenie nie ma najmniejszego sensu i lepiej je zlikwidować stawiając na porządne rozwiązania i pełnoetatowych moderatorów.

chyba rozpocznę spam testy w komentarzach, zobaczymy ile przejdzie? :smiley: :smiley: :smiley:

Hej,

 

@darek719 - Zdziwisz się, że może być tego aż tak wiele. Ale to generalnie zależy od tego, kto komentarze puszcza dalej. :stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

właśnie żałuję że nie zostałem na HZ i nie wysłuchałem prezentacji o moderowaniu komentarzy… :confused:  

Hej,

 

Nie no, to nie była prezentacja o moderowaniu komentarzy, a o Dobrych Programach od kuchni. Moderkę generalnie zobaczyliśmy przy okazji. :smiley:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus