Nie pokazują się ikony oraz pasek zadań


(system) #1

Witam,

w laptopie mojej siostry chyba padł system. Kolejny raz gdy uruchamiam jej laptopa, to wyskakuje tylko tapeta.

Ikon i paska zadań nie pokazuje. Nie wiem co robić, bo to kolejny raz (trzeci). Czasem jest tak, że zaskoczy explorer.exe, ale tylko czasami.

Da się działać tylko w trybie Awaryjnym. System na laptopie to Windows XP (SP3).

EDIT: Już nic nie działa. System nie chce się uruchomić. #-o


(Piotrkijak) #2

Pewnie wirus wykończył system. Najszybciej byłoby zainstalować system od nowa, ale na upartego również można go odratować. Wypal na płytkę to: download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-600.iso, następnie uruchom lapa z tej płyty i zrób pełne skanowanie. Jeżeli coś znajdzie, każ mu wszystko wywalić i ponowiaj skanowanie dotąd, aż nic nie znajdzie. Jeżeli dysk już będzie "czysty" uruchom lapa z płytki z XP i wykonaj to: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html


(system) #3

Tylko, ze już nie mam płytki z XP'kiem, całego pudełka od laptopa nie mam, a tam były sterowniki, recovery CD...

To dość stary laptop, z 2004r bodajże.


(Piotrkijak) #4

W takim razie lipa - możesz spróbować skopiować od kogoś płytę z Windowsem z takim samym SP na jaki masz cd-key i spróbować nakładki, ale wątpię, że to pomoże w przypadku preinstalowanego systemu. Raczej niestety czeka Cię format. Jak nie pójdzie nakładka możesz zainstalować system od nowa na klucz ze spodu laptopa i z tego co pamiętam w ciągu 30 dni będziesz musiał zadzwonić na infolinię do aktywacji Windowsa i aktywować system, bo niestety zwykły OEMowski Windows nie aktywuje się przez neta przy kluczu preinstalowanego systemu.


(system) #5

no to lipa, daję do serwisu, może oni coś poradzą


(Piotrkijak) #6

No i nie potrzebnie wybulilisz 50 złotych. Jeszcze raz powtarzam - skopiowałbyś płytkę od kogoś z takim samym Windowsem i dodatkiem SP, zainstalował na swój klucz oraz aktywował telefonicznie i nie byłoby problemu. Serwis zrobi dokładnie to samo i za taką pierdołę skasuje 50 złotych, a mogą nawet więcej, bo widziałem serwisy, które krzyczały sobie ponad stówę za instalację Windowsa...


(system) #7

Ale musiałbym sfotmatować dysk przed instalacją?


(Piotrkijak) #8

Może niekoniecznie. Jak pisałem, przeskanuj komputer programem do którego podałem link i potem spróbuj zrobić tą nakładkę do której podawałem Ci link do opisu. Skanowanie jest ważne, bo jak pisałem to wirus ale inny syf mógł załatwić ten system i jak zrobisz nakładkę bez skanowania, a masz zainfekowany system, to problem się powtórzy. Jak nie pójdzie, ewentualnie nie rozwiąże problemu dopieiro wtedy sformatuj dysk i wgraj system od nowa.