Nie pokazują się ikony oraz pasek zadań

Witam,

w laptopie mojej siostry chyba padł system. Kolejny raz gdy uruchamiam jej laptopa, to wyskakuje tylko tapeta.

Ikon i paska zadań nie pokazuje. Nie wiem co robić, bo to kolejny raz (trzeci). Czasem jest tak, że zaskoczy explorer.exe, ale tylko czasami.

Da się działać tylko w trybie Awaryjnym. System na laptopie to Windows XP (SP3).

EDIT: Już nic nie działa. System nie chce się uruchomić. #-o

Pewnie wirus wykończył system. Najszybciej byłoby zainstalować system od nowa, ale na upartego również można go odratować. Wypal na płytkę to: download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-600.iso, następnie uruchom lapa z tej płyty i zrób pełne skanowanie. Jeżeli coś znajdzie, każ mu wszystko wywalić i ponowiaj skanowanie dotąd, aż nic nie znajdzie. Jeżeli dysk już będzie “czysty” uruchom lapa z płytki z XP i wykonaj to: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Tylko, ze już nie mam płytki z XP’kiem, całego pudełka od laptopa nie mam, a tam były sterowniki, recovery CD…

To dość stary laptop, z 2004r bodajże.

W takim razie lipa - możesz spróbować skopiować od kogoś płytę z Windowsem z takim samym SP na jaki masz cd-key i spróbować nakładki, ale wątpię, że to pomoże w przypadku preinstalowanego systemu. Raczej niestety czeka Cię format. Jak nie pójdzie nakładka możesz zainstalować system od nowa na klucz ze spodu laptopa i z tego co pamiętam w ciągu 30 dni będziesz musiał zadzwonić na infolinię do aktywacji Windowsa i aktywować system, bo niestety zwykły OEMowski Windows nie aktywuje się przez neta przy kluczu preinstalowanego systemu.

no to lipa, daję do serwisu, może oni coś poradzą

No i nie potrzebnie wybulilisz 50 złotych. Jeszcze raz powtarzam - skopiowałbyś płytkę od kogoś z takim samym Windowsem i dodatkiem SP, zainstalował na swój klucz oraz aktywował telefonicznie i nie byłoby problemu. Serwis zrobi dokładnie to samo i za taką pierdołę skasuje 50 złotych, a mogą nawet więcej, bo widziałem serwisy, które krzyczały sobie ponad stówę za instalację Windowsa…

Ale musiałbym sfotmatować dysk przed instalacją?

Może niekoniecznie. Jak pisałem, przeskanuj komputer programem do którego podałem link i potem spróbuj zrobić tą nakładkę do której podawałem Ci link do opisu. Skanowanie jest ważne, bo jak pisałem to wirus ale inny syf mógł załatwić ten system i jak zrobisz nakładkę bez skanowania, a masz zainfekowany system, to problem się powtórzy. Jak nie pójdzie, ewentualnie nie rozwiąże problemu dopieiro wtedy sformatuj dysk i wgraj system od nowa.