Nie poprawna rozdzielczość za każdym uruchomieniem komputera

Problem zaczął się od dnia w którym podłączyłem drugi monitor. Na 2 monitorach wszystko było cacy, rozdzielczość wyświetlała się poprawnie.

Pewnego dnia odłączyłem monitor (2 wejścia w karcie graficznej - vga oraz dvi) i zaczęła się sypać rozdzielczość w dosyć dziwny sposób.

Posiadam monitor Samsunga 23" na ktorym zawsze wyswietlalem obraz w rozdzielczości 1920x1080, lecz to nie jest problem z monitorem tylko systemem.

Po zabootowaniu windowsa rozdzielczość za każdym razem zmienia się na 1600x900 tak jakby gubił sterowniki i tu niespodzianka, mniej więcej po godzinie rozdzielczość naprawia się po kliknięciu “Wykryj” w ustawieniach Ekranu.

Wyświetla się okienko “Nie wykryto innego ekranu” w miejscu gdzie był drugi monitor, a gdy go odłączyłem kliknąłem prawym “Odłącz” lub coś podobnego.

Chciałbym wiedzieć co powoduje te całe zmiany rozdzielczości oraz czy da sie to naprawić w jakiś sposób usuwając ten drugi monitor. Aktualnie jestem podłączony pod VGA a wcześniej nie było takich problemów.

Załączam screen jak to wygląda teraz.

post-262175-0-74119700-1408180024_thumb.

jaka karta graficzna? sterowniki zainstalowane?

Hej,

Próbowałeś użyć skrótu klawiszowych Win+P i zaznaczyć opcję jednego monitora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byłem na wakacjach. Wróciłem a jest nadal to samo. Karta Graficzna Radeon HD 5450, Sterowniki zawsze instaluje ze strony producenta. Jestem informatykiem, raczej takie rzeczy są oczywiste.

Hej,

A jak w sterownikach - w panelu CCC - wygląda pole wykrywania dodatkowych monitorów? Jest zaznaczone?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodatkowe monitory odznaczone.

Hej,

Cokolwiek się zmieniło po zmianie ustawienia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

W tej chwili nie jestem w stanie określić, przeinstalowałem sterowniki i póki co po uruchomieniu komputera rozdzielczość jest poprawna 1920x1080. Dziwne, bo uruchamiał się 5 razy poprawnie a potem nagle w małej nie możliwej do zmiany rozdzielczości. Dziękuję za pomoc, mam nadzieję że to wystarczy.

 

Pozdrawiam.