Nie potrafie połączyć się ze stroną Nero.com

Witam,

szukalem juz od paru dni w internecie i nie wiem co może być tego przyczyną. Mianowicie, zasinstalowałem sobie najnowszą wersję Nero Multimedia Suite 10. Pierwsze zdziwienie było w momencie gdy chciałem wykonać aktualizacje programu online. Nie dało się. Drugie zdziwienie pojawiło się w momencie gdy chciałem wejść na stronę nero.com. Również się nie dało.

Moje dotychczasowe próby rozwiązania problemu wyglądały następująco.

  1. Próba dostępu do strony z różnych przegladarek IE/FF/Chrome zakończyła się porażką.

  2. Wyeliminowałem filtracje od strony routera za pomocą którego łączę się z internetem. Inny komputer wpięty do tego routera łączył się ze stroną bezproblemowo. (dostawca internetowy - UPC)

  3. Posiadany antywirus/firewall - GDATA - deaktywacja programu - bez zmian

  4. Wyłączone wszelkie zapory systemu windows - bez zmian

  5. Nigdzie nie mam założonych filtrów na strony czy to opcje internetowe czy firewall itd (przynajmniej o tych ktore mi wiadomo)

  6. Po uruchomieniu konsoli /cmd potrafie pingowac strone nero.com

  7. Wpisanie w przeglądarke adresu IP strony nero nie skutkuje i efekt jest taki sam.

To są narazie probu któe wykonałem. Podejrzewam że przywrócenie ustawień fabrycznych systemu rozwiązałoby sprawe ale stawianie na nowo sysytemu z wszystkimi programami to jest bardzo czasochlonne.

Więc może ma ktoś pomysł co jeszcze próbować, może jakiego programu użyć do skanowania, wszelka pomoc mile widziana.

Pozdrawiam

Grzegorz

odnośnie problemu tobie nie pomoge,ale dlaczego postawienie systemu jest czasochłonne?zrób sobie obraz dysku i masz wszystko w 5 minut

Nie próbowałeś przypadkiem aktywować produkt jakimś lewym aktywatorem? Większość z nich modyfikuje plik hosts , blokując dostęp do serwerów Nero.

chyba macie racje oto mój plik host.

Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

entry should be kept on an individual line. The IP address should

be placed in the first column followed by the corresponding host name.

The IP address and the host name should be separated by at least one

space.

Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.

For example:

102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

38.25.63.10 x.acme.com # x client host

localhost name resolution is handled within DNS itself.

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

127.0.0.1 nero.com

127.0.0.1 www.nero.com

127.0.0.1 activate.nero.com

127.0.0.1 www.activate.nero.com

127.0.0.1 nero.de

127.0.0.1 www.nero.de

127.0.0.1 activate.nero.de

127.0.0.1 www.activate.nero.de

Co mam teraz z tym zrobić ? usunąć, zmodyfikować ?

Co do aktywacji, tak kiedyś testowałem Nero i chyba aktywowałem lewym aktywatorem. Teraz gdy zakupiłem pełną legalną wersję i stad moje zdziwienie.

P.S. Co do reinstalacji Windowsa to owszem nie ma problemu postawic nowego systemu, ba nawet z backaupu to 10 minut roboty. Problemem jest zaktualizowanie wszystkich zainstalowanych programów do najnowszych wersji i ustawienie ich pod swoje wymagania. Oczywiście można zrobic backup już po wgraniu wszystkiego, ale co mi z tego jak przywracając go za rok większość programów już jest w nowszej wersji ? :slight_smile: Moim zdaniem to nie ma sensu.

Pozdrawiam

127.0.0.1 nero.com 

127.0.0.1 www.nero.com 

127.0.0.1 activate.nero.com 

127.0.0.1 www.activate.nero.com 

127.0.0.1 nero.de 

127.0.0.1 www.nero.de 

127.0.0.1 activate.nero.de 

127.0.0.1 www.activate.nero.de

Usuń to i powinno być ok :slight_smile:

Teraz wszystko działa. Dziekuję za pomoc

pozdrawiam