Nie potrafię sformatować Asus EEE PC 1005h

(Jeszzzzz) #1

Witam.

Mam Asus Eee PC 1005 H, do niego oryginalną płytę DVD i instrukcję obsługi. Chciałem sformatować komputer z powodu wirusów. Wziąłem instrukcję obsługi do ręki i zacząłem czytać... zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją :

-Zgrałem zawartość płyty na Pamięć USB

-Ustawiłem Boot Booster na Disabled/wyłączone

i przeszedłem do następnej czynności jaką jest przyciśnięcie klawisza ESC, zrobiłem to wyskoczyło okienko :

Wybrałem tak jak pisało w instrukcji USB KINGSTON klikam enter i powinien mi wyskoczyć biały napis na czarnym tle :

Jakie moje jest zdziwienie, gdy taka sytuacja nie ma miejsca nie wyobrażacie sobie nawet. Po prostu komputer się włącza tak jak zawsze po kliknięciu entera.

Co zrobić ? Coś robię nie tak ?

Proszę o pomoc. Dziękuję.

(system) #2

Witaj! Po pierwsze (wybacz) lecz sformatować można dysk twardy (lub "miękki") a nie komputer. Zamierzasz wobec tego po prostu zreinstalowac system operacyjny (nie podałeś, jaki?).

Otóż, nie wystarczy "zgrać" zawartość płyty na pamięć USB (pendrive'a zapewne), lecz musi ów "napęd" zostać przygotowany jako napęd bootowalny, w przeciwnym razie komputer nie widzi pendrive'a jako napęd bootowalny. I tu cały problem - moim zdaniem.

Pytałeś, co robisz nie tak. Tyle na ten moment potrafię wyjaśnić.

(Jeszzzzz) #3

ale jak to zrobić to juz nie napiszesz...

w. xp home edition 2002 sp3 .

(system) #4

Tak JeSz, z miłą chęcią! Po prostu poszedłem oglądać mój ulubiony "Taniec z gwiazdami"! Sorry!

Otóż, mój sposób nie jest jedyny i sadziłem, że któryś z kolegów zdąży mnie uprzedzić w tej poradzie. Tak więc osobiście używam w tym celu pobrany jako portable program UltraISO.

Wykonanie bootowalnego pendrive'a z Windows'em (XP, Vista, Win7)

1) Przygotuj pendrive'a - sformatuj domyślnie jako FAT32

2) Uruchom program UltraISO (w Viscie/Win7 jako Administrator!)

3) Włóż płytę instalacyjną Windows'a do dowolnego napędu CD-ROM

4) W menu Narzędzia utwórz Obraz płyty CD...(około 4 min.)

5) Otwórz wykonany obraz płyty w programie UltraISO

• W menu BOOTOWALNA wybierz Zapisz obraz dysku...

• Wskaż pendrive'a w pozycji "Napęd dyskowy:"

• Wskaż pozycję pliku obrazu

• Wybierz Metodę zapisu (rekomendowana - USB-HDD+)

• Naciśnij Zapisz, "wypalanie" trwa około 3 minut.

6) Gotowe! !!

Resztę już znasz.

(Jeszzzzz) #5

dziękuje ! zrobiłem tak jak napisałeś i teraz muszę czekać 1.5 h... - nie ważne, ważne że będzie działać :stuck_out_tongue_winking_eye: jeszcze raz dzięki kolego Poraj :wink:

-- Dodane 23.11.2009 (Pn) 10:22 --

hmm... zrobiłem tak jak powiedziałeś i dupa. nadal to samo. tak jakby nie wykrywał tego pliku Eee PC. Tą czynność którą mi powiedzialeś zrobiłem na kompie stacjonarnym, włożyłem pendrajwa do lapka odpalilem i 0 efektu.... zainstalowalem ten program na laptopie i nadal nic.... co teraz zrobic ? teraz robie chyba wszystko tak jak powinienem..

(system) #6

Sorry JeSz! Mój post opisujący postępowanie mocno poprawiłem. Poczatkowo pisałem z pamięci i zrobiłem tam błąd. Proszę, przeczytaj poprawiony (wyżej) post i powtórz operację. Musi zadziałać!

(Jeszzzzz) #7

Witam. To ponownie ja :stuck_out_tongue_winking_eye: Postanowilem w końcu zrobić tego formata, bo mam chwile czasu ;]

Zrobiłem wszystko w/g instrukcji opisanej wyżej i wszystko ładnie sie wgrało na pendrive lecz gdy robie przywracanie systemu to w najwazniejszej czesci nie czyta mi pendrajwa, swiatelko sie nie swieci, ani komp nie widzi pena.

Wyskakuje okienko :

restore system image to your harddisc. do you want to continue

i są opcje do wyboru :

OK / Cancel

Gdy biore OK jest napisane :

can not find recovery dvd

Gdy biore : Cancel :

recovery process does not complete yet. terminate now

Wszystko nagralem telefonem kom. zeby nie bylo ze co innego mowie i co innego pisze :

http://w652.wrzuta.pl/film/9ijSOQCu4Hy/wideo003

pomóżcie co mam zrobic w tej sytuacji? ; ) z gory dzieki ; )

(roobal) #8

Bo Poraj Ci opisał jak wykonać bootowalny pendrive z czystym systemem a Ty masz system na RecoveryDVD. W instrukcji nie opisano jak wykonać pendrive z RecoveryDVD? Tak poza tym na dysku nie masz przypadkiem ukrytej partycji, z której możesz przywrócić system?

Pozdrawiam!

(Jeszzzzz) #9

Tak poza tym na dysku nie masz przypadkiem ukrytej partycji, z której możesz przywrócić system?

Tak, mam taka ukrytą partycję która zajmuje mi pow 5 gb., ale co z tego jesli nie potrafie jej uzyc ? :wink: Opiszesz mi kolego co mam zrobic ?

(W instrukcji nie ma nic jak wykonac pendrive z RecoveryDVD).

(roobal) #10

Sprawdź w instrukcji jak przeprowadzić rozruch z tej partycji, tzn. jaką kombinacją klawiszy lub wejdź w BIOS i sprawdź czy d2d jest Enabled i może będzie informacja, którym klawiszem bądź kombinacją klawiszy to włączyć.

Pozdrawiam!

(Jeszzzzz) #11

lub wejdź w BIOS i sprawdź czy d2d jest Enabled

a jak sprawdzic czy d2d jest Enabled ?

w BIOSie mam :

main advanced securyty boot i exit.

w instrukcji nic o tym nie ma,.. ;/

(Monczkin) #12

JeSz , nazwij temat konkretnie. Zapoznaj się z zasadami pisania na forum.

(Jeszzzzz) #13

Nazwałem konkretnie temat i zapoznałem się z zasadami pisania na forum, teraz moze ktos mi pomoze ? :stuck_out_tongue:

(roobal) #14

Z tego co wyczytałem na Googlach to rozruch z partycji ukrytej dokonujesz, wciskając klawisz F9 i w ten sposób możesz przywrócić system.

Pozdrawiam!

(Szczepaniakpila) #15

kombinacje na ukryta partycje są różne - F10, alt-F10, alt-F2, F2, alt-F8...Pokombinuj;)