Nie potrafie usunac |CI+GA.RAR

(kid_m) #1

na pulpicie zapisałem w sumie 4 pliki: 3 o (tej samej!) nazwie |CI+GA.RAR oraz 1 o nazwie |CI+GA2.RAR [ściąga]

rozmiar 0 bajtow

nie potrafie ich usunac... wyskakuje

BŁĄD PRZY USUWANIU PLIKU

Nie można usunąć plik: System Windows nie może znaleźć pliku. Element mógł zostać usunięty lub przeniesiony. Naciśnij klawisz F5, aby odświeżyć widok folderu.

'nie da się' zmienić nazwy

pod total commanderem również nie potrafie usunąć

...do tego ten znaczek | którego 'normalnie

nie można stosować dla nazwy pliku/folderu

...wszystkie pliki znajdują się na pulpicie, używam WinMe

PROSZĘ O POMOC

(Trebron) #2

Możesz spróbować usunąć DOSem lub nadać plikowi atrybuty "Ukryty" :smiley:

(kid_m) #3

hm...

zaznaczajac 1 z tych 'plikow' jego atrybutem jest: ARCHIWALNY

w przypadku zaznaczenia wiekszej ilosci (2, 3 lub 4) tych 'plikow' atrybutami są: TYLKO DO ODCZYTU, UKRYTY oraz ARCHIWALNY

przy czym UKRYTY jest zamglone - nie mozna dokonywac zmian...

[i mimo, ze atrybut UKRYTY jest zaznaczony - tylko w przypadku zaznaczenia 2, 3 lub 4 'plikow' - to sa one nadal widoczne... eh...]

...ale tak wlasciwie to nie mozna w ogole dokonywac zmian w ATRYBUTACH tych 'plikow' ("Błąd podczas stosowania atrybutów")

(kid_m) #4

przeniesc plikow gdziekolwiek (do innego folderu) rowniez 'nie da sie'

(kid_m) #5

wlazlem do dosa, nie dalo sie usunac... chcialem zrobic RD ale folder nie byl pusty wiec zrobilem REN pulpit->dupa. teraz jestem w win i folder dupa lezy juz z tymi 'plikami' w koszu... jednak teraz 'nie da sie' oproznic kosza. czy ma ktos jakis pomysl ? :?

(Adi171717) #6

Moze w trybie awaryjnym pekna ??

Wez zrob tez scandiska tego dysku, na ktorym znajduja sie te pliki :smiley:

(kid_m) #7

:>

tryb awaryjny nie pomaga...

scandisk rowniez chociaz.....

tez 'dosowy' wykrywa bledy wskazujac na jeden (?) z tych 4 'plikow' lecz aby blad usunac (wg. komunikatu - usunac... wg. mine - raczej powinno byc sprobowac usunac) trzeba wlozyc dyskietke... a niestety nie mam nawet fdd.

(Asterisk) #8

Miałem niedawno coś podobnego - skrót do dokumentu *.doc.

Z jakichś przyczyn stał się skrótem do wszystkich dokumentów.

Żadną z metod nie szło tego skasować.

A jednak to zrobiłem.

Mam Win 98 SE. Wystartowałem system z dyskietki instalacyjnej,

zadysponowałem reinstalkę i po pewnej konwersacji wszedłem

na setupcore.exe.

Po uruchomieniu scandiska i przeinstalowaniu

systemu - skrót diabli wzięli.

(Adi171717) #9

Hm... Nie wiem..., to moze sproboj CapsLockiem :?

(kid_m) #10

http://pirat.horisone.com/fujfuj/viewto ... &start=160 stąd ściągałęm plik zamieszczony za samym dole tej strony... zapisywał się (czego nie zauważyłem) pod nazwą |ci+ga.rar ...zabawne że gdy chciałem znów go zapisać wyskakiwał błąd a mimo to taki 'plik' z identyczną nazwą pojawiał się obok (w dodatku z nazwą 'normalnie' niedopuszczalną z powodu pierwszego znaku...)

folder w których teraz znajdują się te 'pliki' mogę umieszczać gdziekolwiek, ale wyłącznie na partycji c: gdzie pierwotnie każde z plików zostały utworzone... no cóż, chyba to oleje... chociaż bardzo mnie to ciekawi...

...a jak znajdę trochę czasu to może przeinstaluje windowsa, być może to coś pomoże... może wcześniej załatwię sobie stację dyskietek ...albo tak jak napisałem wcześniej - oleję to :\

(kid_m) #11

COPY LOCK

nie działa z powodu 'normalnie niedopuszczalnej' nazwy pliku... a zmieniać nazw tych 'plików' niestety się nie da... heh

(Adi171717) #12

Sciagnij sobie Jv16 POwer Tools poszukaj tego pliku w rejestrze, zobacz czy w start/uruchom/msconfig co dziwnego sie nie intasluje, zobacz w kluczach rejestru:

Jv 16 P.T. trial

Jv 16 P.T. Full

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

A propo: ja bym tego nie pobral, bo na 1 rzut oka dziwnie plik sie nazywa 8)

(kid_m) #13

w msconfig'u wszystko okej...

w regedit tam gdzie wskazałeś

również nic dziwnego nie widzę

...no cóż, trudno

w każdym razie dzięki :slight_smile:

(Tomek Zamlynny) #14

weź utwórz nowy plik o tej samej nazwie i z takim rozszerzeniem i zapisz go, może uda się go podmienić

(Adi171717) #15

Ostatnia mysl: wyszukaj pojedynczo w jv16 Power Tools nieistniejacych plikow, tj. start power tools/opcje rejestru/czyszczenie rejestru/ ustaw sobie opcje (jest po poslku nie ma problemu) i pojedynczo sprawdzaj kazda galaz w poszukiwaniu odnosnika w rejestrze do pliku, ktory w rzeczywistosci juz dawno powinien zostac usuniety !

Wiecej juz chyba nie wymysle na dziada :slight_smile:

(kid_m) #16

1) ciężko będzie utworzyć po windowsem

coś o nazwie |ci+ga (pierwszy znak...)

2) rejest dokładnie przeszukałem... i nic

no cóż... wszystkie 4 'pliki' umieściłem

w folderze c:\usun\ ...niech sobie będą

...pozdrawiam i dziękuję za wszelkie info

(Tomek Zamlynny) #17

może zmień mu nazwe i rozszerzenie

(kid_m) #18

'nie da sie' :slight_smile:

(Adi171717) #19

Moze jakbys zrobil sobie malutka partycje (nie wiem jak duzy masz dysk i ile partycji) i przerzucil sobie ten plik na nia, a potem sformatowal, to bys sie tego pozbyl. Ale to dosyc pracochlonna operacja, a pliki chyba Ci nie zagrazaja, co ??

I tak sobie mysle, ze pliki te moga zawierac dziwaczne znaki, ktorych system nie potrafi wyswietlic, i zmienil je na |ci+ga :shock:

Moze ktos to jakos rozwinie, bo przyznam sie, ze ja nie potrafie, jesli chodzi o dodanie jakichs jezykow z plyty WinXX (nigdy mi to nie bylo potrzebne).