Nie potrafię zmienić FPS na telewizorze

Witam.
Posiadam komputer, oraz playstation podłączone do telewizora 55U7HQTUK. Z tego co pamiętam specjalnie kupiłem go z większą ilością Hz - chyba było 120. Niestety, ale zauważyłem że z jakiegoś powodu mój sprzęt nie potrafi obsłużyć tych 120 hz, tylko limit jaki mogę ustawić to 60. Czy ktoś wie w czym problem? Gdy podłączam monitor to wszystko działa jak należy i spokojnie mogę ustawić 144 hz. Proszę o pomoc.

Jeżeli napisałem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Rzeczywiście na różnych stronach reklamowych opisujących ten model jest wpis 120/144 Hz ale na stronie producenta jest 50/60 Hz. Może wyższe częstotliwości uzyskiwane są w niższych rozdzielczościach. Takie coś powinno być opisane w instrukcji obsługi.

Szkoda że jak człowiek kupuje to jest napisane 120 hz i tym się kieruje. Typowe złodziejstwo. Instrukcji już nie mam, bo jestem po przeprowadzce i pozbywałem się „zbędnych” rzeczy.

Pod które złącze HDMI podłączasz konsolę/komputer? Według danych na stronie 120 Hz jest obsługiwane w złączu HDMI3 i 4.

Instrukcję masz do pobrania na stronie telewizora.

Podłączyłem do HDMI 4 i jest to samo :frowning: Mam kabel display port to hdmi do grafiki mam display port, a do monitora idzie hdmi.

w internecie podają żeby w opcjach tv wybrać hdmi enchanced

"go to system on your TV scroll down to HDMI AND CEC, choose HDMI format and choose enhanced, then go back to ps5 and it should support it all "

"Go into Picture > Picture mode settings > Expert settings > Motion > Tick the high refresh rate box. "

Chyba działa w formacie 1920x1080, jednak w sugerowanych i dużo lepiej wygląda format 3840x2160 i on chyba obsługuje tylko 60 fps z jakiegoś powodu :frowning:
Wgl. w ustawieniach telewizora mam jakieś AMD freesync premium. Jest sens to włączać, gdy mam kartę graficzną nvidia?

Reddit - Dive into anything tutaj ktoś miał taki sam problem :slight_smile:

Upewnij się, że masz włączoną odpowiednią opcję w ustawieniach TV, a w systemie jest wybrana odpowiednia częstotliwość odświeżania.

Freesync działa na kartach Nvidii, od serii 1000 w górę.

Otóż tak mam: Mogę ustawić 120 hz na komputerze w jakości 1920x1080. Niestety w tych wyższych nie mogę - może mam za słabą kartę graficzną? Mam wrażenie, że gry najlepiej działają bez włączonego game mode w hisense. Próbowałem również ustawić 120 hz na playstation 5, jednak się nie da. Nie wiem czemu, bo robię dokładnie to samo. Mało tego - gdy odpalam game mode w hisense to strasznie ekran migocze. Nie we wszystkich grach, ale np. w wukong na ps5 ten ekran tak strasznie migocze, że trzeba tą opcję wyłączać. Wiem że nie każda gra na ps5 odpala te 120 fps, dlatego pobrałem takie co to robią i nic - bez zmian.

A chciałem jeszcze zapytać - jest sens odpalania HDR? Zarówno na komputerze jak i w ps5 strasznie mi to ściemnia ekran i nie korzysta się dobrze ze sprzętu.