Nie potrzebne instalowanie windy :(

Witam

Trosze porypałem się przy reinstalce i zamiast na partycje gdzie leżał poprzedni system, zainstalowałem na innej partycji teraz po uruchomieniu windy pojawia się możliwość wyboru 2 tych samych systemów ( miało byc na C jest i na C i na D :frowning: )

  • jak usunąć lub zrobić by sysytem odpalał sie jak dotąd czyli z C nie pokazywał się komunikat o możliwości wyboru?

Jaki system ??

Trzeba edytowac pik boot.ini

System to Xp Pro

Próbowałem zainstalowac SP2 ale ładuje mi na D a ja tam nie chce :frowning:

Możesz step by step co mam zrobić?

Włącz pokazywanie plików ukrytych i systemowych.

Otwórz plik boot.ini w notatniku.

Wykasuj całą zawartość i wklej to:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

zapisz zmiany

zrestartuj system.

Potem możesz usunąć pliki i foldery windowsa z dysku D.

zrobiłem

gdzie go szukać tego pliku??

Cholera ja to zrobiłem wczesniej :frowning: myślałem że to wystarczy :frowning:

na D już nic nie ma :frowning: kompletnie :frowning:

Na głównym C:\

:okulary:

Start-uruchom- c:\boot.ini

1. Otwórz Eksploratora Windows.

2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje folderów.

3. Na karcie Widok kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, wyczyść pole wyboru Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane), a następnie kliknij przycisk OK. Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe z ostrzeżeniem, kliknij przycisk Tak, aby kontynuować.

4. W folderze głównym (na przykład C:) znajdź plik Boot.ini i usuń jego atrybut tylko do odczytu.

Zródło Microsoft.pl

Panu fiesta

Panu Golden Finger

Panu Zenkowi Rolnikowi

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc i łopatologiczne wyjaśnienie co mam zrobić :slight_smile:

Wszystko jak Panowie powiedzieli zrobiłem i mam nadziej że będzie OK

Jeszcze raz serdeczne dzięki

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 9:25

Jeszcze tylko jedna sprawa korzystając z Panów dobrego serca

Przed niefortunnym zainstalowaniem systemu na dysku D zamiast na C odinstalowałem SP2, po czem zainstalowałem go na D :frowning: po wywaleniu całej windy z D i zrobieniu tego co Panowie napisali SP2 dalej instaluje się na D :frowning:

co zrobić by ładowało się na C?

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 10:53

wypakowałem SP 2 na D => instalacja=> szybki forma D i już… mam nadzieję że będzie dobrze :slight_smile: