Nie potrzebne komentarze ! zwr. glownie do modow i adminow

Witam. Niektorzy mnie jeszcze pamietaja … mowie tutaj o adminach (Lisek, Asterisk, Fiesta) - czy jakos tak :stuck_out_tongue: No ale to nie ma znaczenia, znowu mam zazalenie do forum, ale najpierw napisze takie jedno pytanie …

Czy jezeli ktos czeka na jakas odpowiedz, a ktos inny wyjezdza mu wogule z czyms innym nie konkretnym na pytanie , temat - to czy to jest sensowne ? Czy to sie nadaje ? Moim zdaniem to sie powinno usuwac, a jak wy myslicie modzi :?

Aha pozdro Boczi bo widze ze modem zostales :slight_smile:

Przecież takie posty są usuwane. Jeśli uważasz jakiś post za niestosowny to po prostu pisz PW do jakiegoś Moderatora, czasem, jest to oczywiste, że może się zdarzyć przeoczenie.

No przecież przeważnie posty nie wnoszące nic do tematu są usuwane, pisząc na forum posta proszącego o pomoc oczekujesz odpowiedzi od wielu userów co wiąże się z potwierdzeniem innych opinii , a jeżeli chcesz coś od konkretnej osoby i oczekujesz od niej tylko odpowiedzi to od tego jest priv

Z tego co piszesz, tylko posty sa usuwanie a nie caly temat - tak ?

Rozumiem :wink:

Ale chodzi mi o cos innego … przypuszczalnie> Boczi zalozyles temat , myslisz napiszesz cos ciekawego ,kiedys takie tematy byly bardzo popularne. Wchodzisz na forum patrzysz , modzi sie zmienili :wink: Admini starzy :wink: (starzy - w innym sensie :stuck_out_tongue: )

No i jak juz zakladasz temat to ci ktos pisze ze temat do “dupy” , nie potrzebny itp… to po co wogule tak komentuja jest wiele innych userow , ktorym moze sie spodobac. O to mi chodzi , co sadzisz o takich sytuacjach.

Nic nie muszę w tym przypadku sądzić, bo mam konkretne zapisy w Regulaminie, tak jak na przykład

Wszystko, co potrzeba jest zawarte w Regulaminie i jest to egzekwowane. BTW niedawno został zaaktualizowany, więc zalecam lekturę. :slight_smile:

Jeśli temat jest zgodny z regułami, to oczywiście, że zostaje a niestosowne posty są kasowane, dlaczego od razu temat ma lecieć.

Ja chciałem poruszyć podobny temat. Mianowicie odsyłanie do googli. Zwłaszcza to jest w dziale linux. Ktoś zadaje pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi a jakiś user wyjedża Mu aby wpisał w google jakąś fazę. Ale jak się znajdzie do innej dystrybucji a nie w każdej jest tak samo, i jeszcze jak początkujący tak jest traktowany :roll: Powinno być gotowe rozwiązanie. :?

Sprawa jest potraktowana za bardzo po łebkach… Nie wszystko co się userom spodoba - jest zgodne z regulaminem. Oraz nie wszystko, co wydaje się “po prostu” tematem na luzie" na takie miano zasługuje…

Bo tu sprawa zagmatwana. Ale jeśli użytkownik napisze, że znalazł coś, poda link do tego co znalazł i ma wątpliwości - jeszcze nie widziałem, żeby ktoś to zanegował… Z reguły bywa tak że pada tekst “szukałem”, a po wpisaniu chociażby i tematu posta w google czy wyszukiwarkę forum - sypią się rozwiązania… A takie coś jest trochę… Nie na miejscu…

Właśnie.

Co do odsyłania do wyszukiwarki - jestem zdania, że w takich przypadkach należy ignorować temat - bez nabijania sobie postów pisząc “googluj młotku”. Albo pomagasz, albo siedzisz cicho.

Nie przesadzaj. Nie są to zwykle jakieś straszne różnice.

Toteż dlatego posty typu:

lecą, a zastępują je coraz częściej:

I kilka linków do wyników - moim zdaniem optymalne wyjście z sytuacji.

Równie dobrym rozwiązaniem może być podanie

słów kluczowych, jak to drzewiej bywało :slight_smile:

Rzecz jasna, takie stwierdzenie jest naruszeniem

regulaminu w punkcie 1.1.b i może się przykro

skończyć dla piszącego

Tak, ale powiedzmy Ja załoyłem z miesiąc temu temat, że nie moge neostrady skonfigurować na Fedorze Core 4 a na google znalazłem opis tylko do wersji 3 oraz 2 i podałem, że tylko to a nadal mnie odsyłali chociaż tak jak pisało tam to się nie dało a próbowałem cały tydzień :x Tylko msliwa podał link do dobrej paczuszki ze sterami (ale potem nie udało się połączenia zrobic). :frowning:

Jeżeli w tym dziale co drugi post ma brzmieć “zaptaj google” a w google nie ma dobrej odpowiedzi to po co ten dział. :? Żeby śmietnik był :stuck_out_tongue: A Moderatorzy nawet dla osób które bardzo często tam piszą “poszukaj na google” nie zwrócą uwagi :roll: :evil:

Bez podania słów kluczowych zwykły OT

Tak naprawdę, to powinienes mieć

pretensje do tak piszących Userów

To dobre pytanie, jeśli wziąć pod uwagę, że jest dwóch naprawdę dobrze znających się użytkowników(no, teraz już jeden), paru “w miarę” i paru “nie wiem o co chodzi, ale chociaż spytam się jaką masz dystrybucję”.

Ale pragnę zauważyć, że jest to forum o oprogramowaniu a powiedzmy napisałem na forum na http://www.gry-online.pl i tam dostałem odpowiedź. Pomagali Mi przez tydzień i nie odsyłali do google chociaż tam forum jest głównie o grach. :roll: A na tym to ciągłe odsyłanie do googli (i to nie tylko u Mnie).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=74912

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=73262

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=68484

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75777

:roll:

Ale zauważ. Pomożesz raz. Pomożesz drugi i trzeci. Te tematy nie są kasowane z forum. Tylko przeważnie nie chce się wyszukiwarce zadać poprawnych pytań, by nagrodziła szukającego upragnionym wynikiem…

O to chodzi jedynie! :wink:

squeet Może i tak ale żeby w co drugim temacie było odsyłanie do googli :expressionless: Ale w moim przypadku to były tylko wyniki do innych wersji a i tak było odsyłanie :?

Nie ukrywam, że po części masz rację, bo to nie jest rozwiązanie.

Pragnę tylko, abyś zauważył, że forum działa już jakiś czas i skoro ktoś wie, że na forum było - to odsyła.

Tak samo, jak już wspominaliśmy. Samo odsyłanie do googli = kasacja. Polecić do googli można, podając słowa kluczowe bądź znalezione linki…

Podłączę się do pytania ale w troszkę innym sensie.

Mamy powiedzmy dział bezpieczeństwo:

user wkleja loga, nie obejmuje go tagami, nie pisze jaki ma problem: czy zwykły user ma prawo nie pisząc nic innego zwrócić mu uwagę, iż temat został źle założony lub jest niezgodny?

I drugie pytanie:

czu user nie wnosząc nic nowego do tematu ma prawo zwrócić userowi (odnośnie wszystkich działów) iż temat został źle nazwany? (specjalnie nie piszę o dziale gdyż autor tematu nie ma możliwości samemu go przenieść)

W obu przypadkach prosimy o wysyłanie zgłoszeń na PW Moderatorowi odpowiedzialnego za dział - lub innymi kanałami komunikacji.

Jest to nadużywanie uprawnień przez Usera - często przez to tworzą się posty OT i konflikty.

aju od tego są moderatorzy. W ten sposób robi się zbędna gadanina, tym bardziej, że jak jeden napisze - wtedy rusza niagara pozostałych userów i piszą swoje zbędne trzy grosze. Później musimy to wywalac. Tym sposobem dodajecie nam roboty.

Zamiast pisać - naisać PW czy na komunikator do moda. Zawsze jakiś na forum jest, co widać na głównej stronie.

Nie odbierajcie nam chleba :stuck_out_tongue: