Nie potrzebne komentarze ! zwr. glownie do modow i adminow

(Przemek89k) #1

Witam. Niektorzy mnie jeszcze pamietaja .... mowie tutaj o adminach (Lisek, Asterisk, Fiesta) - czy jakos tak :stuck_out_tongue: No ale to nie ma znaczenia, znowu mam zazalenie do forum, ale najpierw napisze takie jedno pytanie ...

Czy jezeli ktos czeka na jakas odpowiedz, a ktos inny wyjezdza mu wogule z czyms innym nie konkretnym na pytanie , temat - to czy to jest sensowne ? Czy to sie nadaje ? Moim zdaniem to sie powinno usuwac, a jak wy myslicie modzi :?

Aha pozdro Boczi bo widze ze modem zostales :slight_smile:

(boczi) #2

Przecie┼╝ takie posty s─ů usuwane. Je┼Ťli uwa┼╝asz jaki┼Ť post za niestosowny to po prostu pisz PW do jakiego┼Ť Moderatora, czasem, jest to oczywiste, ┼╝e mo┼╝e si─Ö zdarzy─ç przeoczenie.

(Zbych ) #3

No przecie┼╝ przewa┼╝nie posty nie wnosz─ůce nic do tematu s─ů usuwane, pisz─ůc na forum posta prosz─ůcego o pomoc oczekujesz odpowiedzi od wielu user├│w co wi─ů┼╝e si─Ö z potwierdzeniem innych opinii , a je┼╝eli chcesz co┼Ť od konkretnej osoby i oczekujesz od niej tylko odpowiedzi to od tego jest priv

(Przemek89k) #4

Z tego co piszesz, tylko posty sa usuwanie a nie caly temat - tak ?

Rozumiem :wink:

Ale chodzi mi o cos innego ... przypuszczalnie> Boczi zalozyles temat , myslisz napiszesz cos ciekawego ,kiedys takie tematy byly bardzo popularne. Wchodzisz na forum patrzysz , modzi sie zmienili :wink: Admini starzy :wink: (starzy - w innym sensie :stuck_out_tongue: )

No i jak juz zakladasz temat to ci ktos pisze ze temat do "dupy" , nie potrzebny itp... to po co wogule tak komentuja jest wiele innych userow , ktorym moze sie spodobac. O to mi chodzi , co sadzisz o takich sytuacjach.

(boczi) #5

Nic nie musz─Ö w tym przypadku s─ůdzi─ç, bo mam konkretne zapisy w Regulaminie, tak jak na przyk┼éad

Wszystko, co potrzeba jest zawarte w Regulaminie i jest to egzekwowane. BTW niedawno został zaaktualizowany, więc zalecam lekturę. :slight_smile:

Je┼Ťli temat jest zgodny z regu┼éami, to oczywi┼Ťcie, ┼╝e zostaje a niestosowne posty s─ů kasowane, dlaczego od razu temat ma lecie─ç.

(adam9870) #6

Ja chcia┼éem poruszy─ç podobny temat. Mianowicie odsy┼éanie do googli. Zw┼éaszcza to jest w dziale linux. Kto┼Ť zadaje pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi a jaki┼Ť user wyjed┼╝a Mu aby wpisa┼é w google jak─ů┼Ť faz─Ö. Ale jak si─Ö znajdzie do innej dystrybucji a nie w ka┼╝dej jest tak samo, i jeszcze jak pocz─ůtkuj─ůcy tak jest traktowany :roll: Powinno by─ç gotowe rozwi─ůzanie. :?

(squeet) #7

Sprawa jest potraktowana za bardzo po łebkach... Nie wszystko co się userom spodoba - jest zgodne z regulaminem. Oraz nie wszystko, co wydaje się "po prostu" tematem na luzie" na takie miano zasługuje...

Bo tu sprawa zagmatwana. Ale je┼Ťli u┼╝ytkownik napisze, ┼╝e znalaz┼é co┼Ť, poda link do tego co znalaz┼é i ma w─ůtpliwo┼Ťci - jeszcze nie widzia┼éem, ┼╝eby kto┼Ť to zanegowa┼é... Z regu┼éy bywa tak ┼╝e pada tekst "szuka┼éem", a po wpisaniu chocia┼╝by i tematu posta w google czy wyszukiwark─Ö forum - sypi─ů si─Ö rozwi─ůzania... A takie co┼Ť jest troch─Ö... Nie na miejscu...

(Centrumopowiastek) #8

W┼éa┼Ťnie.

Co do odsy┼éania do wyszukiwarki - jestem zdania, ┼╝e w takich przypadkach nale┼╝y ignorowa─ç temat - bez nabijania sobie post├│w pisz─ůc "googluj m┼éotku". Albo pomagasz, albo siedzisz cicho.

Nie przesadzaj. Nie s─ů to zwykle jakie┼Ť straszne r├│┼╝nice.

(squeet) #9

Tote┼╝ dlatego posty typu:

lec─ů, a zast─Öpuj─ů je coraz cz─Ö┼Ťciej:

I kilka link├│w do wynik├│w - moim zdaniem optymalne wyj┼Ťcie z sytuacji.

(Asterisk) #10

R├│wnie dobrym rozwi─ůzaniem mo┼╝e by─ç podanie

słów kluczowych, jak to drzewiej bywało :slight_smile:

Rzecz jasna, takie stwierdzenie jest naruszeniem

regulaminu w punkcie 1.1.b i mo┼╝e si─Ö przykro

sko┼äczy─ç dla pisz─ůcego

(adam9870) #11

Tak, ale powiedzmy Ja za┼éoy┼éem z miesi─ůc temu temat, ┼╝e nie moge neostrady skonfigurowa─ç na Fedorze Core 4 a na google znalaz┼éem opis tylko do wersji 3 oraz 2 i poda┼éem, ┼╝e tylko to a nadal mnie odsy┼éali chocia┼╝ tak jak pisa┼éo tam to si─Ö nie da┼éo a pr├│bowa┼éem ca┼éy tydzie┼ä :x Tylko msliwa poda┼é link do dobrej paczuszki ze sterami (ale potem nie uda┼éo si─Ö po┼é─ůczenia zrobic). :frowning:

Je┼╝eli w tym dziale co drugi post ma brzmie─ç "zaptaj google" a w google nie ma dobrej odpowiedzi to po co ten dzia┼é. :? ┼╗eby ┼Ťmietnik by┼é :stuck_out_tongue: A Moderatorzy nawet dla os├│b kt├│re bardzo cz─Östo tam pisz─ů "poszukaj na google" nie zwr├│c─ů uwagi :roll: :evil:

(Asterisk) #12

Bez podania słów kluczowych zwykły OT

Tak naprawd─Ö, to powinienes mie─ç

pretensje do tak pisz─ůcych User├│w

(Centrumopowiastek) #13

To dobre pytanie, je┼Ťli wzi─ů─ç pod uwag─Ö, ┼╝e jest dw├│ch naprawd─Ö dobrze znaj─ůcych si─Ö u┼╝ytkownik├│w(no, teraz ju┼╝ jeden), paru "w miar─Ö" i paru "nie wiem o co chodzi, ale chocia┼╝ spytam si─Ö jak─ů masz dystrybucj─Ö".

(adam9870) #14

Ale pragn─Ö zauwa┼╝y─ç, ┼╝e jest to forum o oprogramowaniu a powiedzmy napisa┼éem na forum na http://www.gry-online.pl i tam dosta┼éem odpowied┼║. Pomagali Mi przez tydzie┼ä i nie odsy┼éali do google chocia┼╝ tam forum jest g┼é├│wnie o grach. :roll: A na tym to ci─ůg┼ée odsy┼éanie do googli (i to nie tylko u Mnie).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=74912

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=73262

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=68484

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75777

:roll:

(squeet) #15

Ale zauwa┼╝. Pomo┼╝esz raz. Pomo┼╝esz drugi i trzeci. Te tematy nie s─ů kasowane z forum. Tylko przewa┼╝nie nie chce si─Ö wyszukiwarce zada─ç poprawnych pyta┼ä, by nagrodzi┼éa szukaj─ůcego upragnionym wynikiem...

O to chodzi jedynie! :wink:

(adam9870) #16

squeet Może i tak ale żeby w co drugim temacie było odsyłanie do googli :expressionless: Ale w moim przypadku to były tylko wyniki do innych wersji a i tak było odsyłanie :?

(squeet) #17

Nie ukrywam, ┼╝e po cz─Ö┼Ťci masz racj─Ö, bo to nie jest rozwi─ůzanie.

Pragn─Ö tylko, aby┼Ť zauwa┼╝y┼é, ┼╝e forum dzia┼éa ju┼╝ jaki┼Ť czas i skoro kto┼Ť wie, ┼╝e na forum by┼éo - to odsy┼éa.

Tak samo, jak ju┼╝ wspominali┼Ťmy. Samo odsy┼éanie do googli = kasacja. Poleci─ç do googli mo┼╝na, podaj─ůc s┼éowa kluczowe b─ůd┼║ znalezione linki...

(aju) #18

Pod┼é─ůcz─Ö si─Ö do pytania ale w troszk─Ö innym sensie.

Mamy powiedzmy dział bezpieczeństwo:

user wkleja loga, nie obejmuje go tagami, nie pisze jaki ma problem: czy zwyk┼éy user ma prawo nie pisz─ůc nic innego zwr├│ci─ç mu uwag─Ö, i┼╝ temat zosta┼é ┼║le za┼éo┼╝ony lub jest niezgodny?

I drugie pytanie:

czu user nie wnosz─ůc nic nowego do tematu ma prawo zwr├│ci─ç userowi (odno┼Ťnie wszystkich dzia┼é├│w) i┼╝ temat zosta┼é ┼║le nazwany? (specjalnie nie pisz─Ö o dziale gdy┼╝ autor tematu nie ma mo┼╝liwo┼Ťci samemu go przenie┼Ť─ç)

(boczi) #19

W obu przypadkach prosimy o wysyłanie zgłoszeń na PW Moderatorowi odpowiedzialnego za dział - lub innymi kanałami komunikacji.

Jest to nadu┼╝ywanie uprawnie┼ä przez Usera - cz─Östo przez to tworz─ů si─Ö posty OT i konflikty.

(Monczkin) #20

aju od tego s─ů moderatorzy. W ten spos├│b robi si─Ö zb─Ödna gadanina, tym bardziej, ┼╝e jak jeden napisze - wtedy rusza niagara pozosta┼éych user├│w i pisz─ů swoje zb─Ödne trzy grosze. P├│┼║niej musimy to wywalac. Tym sposobem dodajecie nam roboty.

Zamiast pisa─ç - naisa─ç PW czy na komunikator do moda. Zawsze jaki┼Ť na forum jest, co wida─ç na g┼é├│wnej stronie.

Nie odbierajcie nam chleba :stuck_out_tongue: