Nie prawidłowe nazwy folderów w windows XP oraz programy do XP

Kiedyś zrobiłem sobie na moim komputerze stacjonarnym z windowsem XP instalacje nakładkową, czyli na system zainstalowałem sobie system. Teraz zauważyłem, że jest jakiś problem przy ścieżkach w nazwach folderów mojego konta. Czy da się jakoś zmienić ich nazwe, żeby nie było tak:

C:\Documents and Settings\NorthAngel.DAROM\Moje dokumenty\Moje obrazy

Tylko raczej, żeby było tak:

C:\Documents and Settings\NorthAngel\Moje dokumenty\Moje obrazy

Mam system 32 bitowy. Chciałbym jakoś to zrobić bez konieczności zrobienia formata dysku c.

Czy ktoś może mi pomóc w tej sytuacji ?

Chciałem Was też zapytać jakich programów używać do czyszczenia windows XP - wiecie, rejestru, dysku itd. Albo do defragmentacji dysku ? Czy to prawda, że service pack 3 może zamulać system ? bo ja mam zainstalowany tylko service pack 2.

nieprawidłowe nie z przymiotnikami piszemy łącznie

nie poprawiłem nie zrobione

z czasownikami osobno

 

http://support.microsoft.com/?id=236621

 

utwórz nowego użytkownika lub zwyczajnie zaloguj jako Administrator

(aby nie być zalogowanym jako północny anioł)

jesli będą problemy ze zmianą nazwy - zrób w trybie awaryjnym lub użyj programu Unlocker

a później sprawdź czy wszystko gra

http://www.nirsoft.net/articles/find_special_folder_location.html

Właśnie jestem zalogowany jako administrator czyli NorthAngel. Nie mam innego konta. I nie wiem jak zmienić nazwy tych folderów na poprawne takie jak powinny być. Czy ktoś może mi pomóc ?

W informacji o systemie mam napisane:

nie mam na myśli użytkownika z uprawnieniami administratora a konto “Administrator” które jest widoczne do logowania w trybie awaryjnym

wogóle warto zadbać by miało hasło bo to furtka do Twojego komputera również z zewnątrz

użytkowników w trybie administratora może być ile chcesz ale Administrator nie skasujesz, mozesz je wyłączyć - ja dla bezpieczeństwa wyłączyłem

 

nigdy nie korzystałem z metody proponowanej przez Microsoft bo jej nawet nie znałem :slight_smile:

zazwyczaj w takich wypadkach(nakładkowej instalacji) kopiowałem zawartość starego profilu - stasinek do stasinek.TC12 lub vice versja przy okazji pozostawiając niepotrzebne śmieci, a przenosząc profil Mozilli, Outlooka itp .przy pomocy np. freefilesync albo xcopy

to mi pomagało w identyfikacji który folder kiedy utworzony - robiąc kopie zapasową oraz porządkach tworząc nowe

 

więc możesz zignorować prosty poradnik Microsoftu i pójść zawiłą metodą

i zrobić tak:

przejdź do “konta użytkowników” i dodaj nowego z uprawnieniami administratora(nazwa byle jaka), następnie wyloguj się i zaloguj na niego a najlepiej uruchom ponownie i zaloguj

następnie przejdź tam znowu(panel sterowania) i skasuj konto NorthAngel ale uwaga! po pytaniu czy usunąć czy zachować pliki koniecznie je zachowaj bo inaczej system wszystko skasuje :wink:

następnie przejdź do folderu Documents And Settings, zmień nazwy folderów NorthAngel i NorthAngel.DARDOM np. na, na.DARDOM

następnie utwórz użytkownika NorthAngel i po zalogowaniu na niego przy pomocy FreeFileSync lub jakimś innym Total Commanderem przenieś pliki z na.DARDOM do nowego folderu NorthAngel i po sprawie

 

wadą metody jest to że nie przenosi się rejestr systemowy - plik ntuser.dat

można to rozwiązać tak że przed wylogowaniem i skasowaniem NorthAngel uruchomić będąc zalogowanym na tym koncie regedit zaznaczyć HKLM_CURRENT_USER i wybrać eksportuj do NorthAngel.reg a po wykonaniu plikowej operacji będąc już zalogowanym na nowym NorthAngel wybrać Scal -> na pliku NorthAngel.reg

następnie znaleźć w rejestrze wszelkie wpisy NorthAngel.DARDOM i pozamieniać na NorthAngel

zresztą motoda Microsoftu włąśnie to proponuje :slight_smile:

tylk zdecydowanie szybciej i prościej “wersja łatwiejsza”

 

moja droga to okrężna droga do wersji którą proponuje Microsoft

ale w każdym przypadku trzeba utworzyc nowe konto lub przynajniej zalogować się na istniejące Administrator

metoda MS to uruchomić regedit zmienić ścieżki profilu które wskazuje link który poprzednio Ci wkleiłem następnie zmienić nazwę katalogu NorthAngel.DARDOM na NothAngel i po sprawie

 

jeśli eksploarator stwierdzi ze się nie da to zainstaluj Unlocker, musi się dać ale koniecznie trzeba to zrobić z innego konta niż NorthAngel! on nie może być zalogowany bo blokuje plik ntuser.dat

Poradnik MS jest po polsku, czytaj :wink:

 

oczywiście że warto instalować SP3!

mam wolniejszy komp(Pentium M 1.1GHz, 1.5GB) i śmiga aczkolwiek zdaje się że SP3 troche zmulał i wymagał więcej RAM to jednak system z 2009r w przeciwieństwie do SP2 z 2007r

ważne dla pozostawienia chociaż szczątkowego bezpieczeństwa

ale bądź uważny podczas instalacji i później aktualizacji automatycznych - pozostaw “pobieraj ale nie isntaluj automatycznie” i w trybie zaawansowanej instalacji odznaczaj takie jak skaner malware(już nieaktualizowany) albo “powiadomienie o wygaśnięciu wsparcia po 8 kwietnia” - bo po co one?

koniecznie usuń Microsoft Security Essentials bo jeśli nie myle ze skanerem malware ostatnia aktualizacja sprawiła że sprzęt po niej jest niużywalny :wink:

zainstaluj inny skaner. bodaj Avire, Avasta, Comodo, AVG

 

wyłącz usługę indeksowania, odznacz we włąściwościach dysku “zezwalaj na indeksowanie” powyłączaj usługi typu serwer, universal plug & play, zdalny rejestr…utwórz hasło na “Administrator” jeśli go nie masz, a wogóle zajrzyj na bloga tam były wpisy jak zabezpieczyć XP - tak mniej więcej

wyliczanie kont i udzuiałów przez anonimów itd to można ustawić w “konfiguracja komputera” narzędzia administracyjne.