" Nie prawidłowy plik boot.ini , Rozruch z c:/windows "

Witam mam taki problem iż od dawna gdy odpalam kompa to po tym ekranie startowym pojawia sie czarny ekran i w lewym górnym rogu jest taki komunikat "Nie prawidłowy plik boot.ini , Rozruch z c:/windows " i po ok 8 sekundach idzie dalej wiem że to nie jest jakiś ogromny problem ale troche denerwuje próbowałem wyszukać ten plik boot.ini ale w ogóle nie mam go na kompie. Może wiecie co zrobić aby tego komunikatu już nie było.

z góry dzieki.

Masz ten plik na kompie, uruchamia się go tak:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

-lub-

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysdm.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

  1. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

  2. W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

Plik boot.ini powinien być zawsze w C:/boot.ini

Jeżeli masz system operacyjny Windows XP to można sobie poradzić tymi sposobami:

Plik boot.ini jest plikiem ukrytym i standardowo pliki te są niewidoczne, ale można to zmienić

narzędzia–>widok—>ukryte pliki i foldery—> Pokaż ukryte pliki i foldery

Plik boot.ini można też edytować oraz zmieniać jego zawartość wchodząc:

Panel sterowania–>uruchamianie i odzyskiwanie–>ustawienia–>edytuj

ale ja naprawdę nie mam tego pliku ponieważ zrobiłem tak jak napisał floyd Panel sterowania–>uruchamianie i odzyskiwanie–>ustawienia–>edytuj i wtedy wyskakuje komunikat " Nie można znaleść pliku c:/boot/ini Czy chcesz utworzyć nowy plik ?"

jak go utworze i zresetuje kompa to dalej wyskakuje to. Może trzeba coś tam wpisać w boot.ini

Nie napisałeś na jakim dysku i jakiej partycji masz ten system.

Tu masz przykłady. Wystarczy skopiować do notatnika i zapisać na dysku systemowym czyli przypuszczalnie u Ciebie na dysku c:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263411.html

Oczywiście że trzeba wpisać i jak masz płytę instalacyjną to można zrobić tak jak z tego linku http://support.microsoft.com/kb/330184/pl

Drugi sposób prostszy tylko trzeba wpisać odpowiednią wersję systemu Home czy Professional czyli w gotowym notatniku poprawić na nazwę systemu wersję posiadaną nieprawidlowy-plik-boot-ini-t177599.html

Dodane 29.09.2012 (So) 20:18

Jak utworzyłeś wcześniej plik ale zapisałeś go jako pustego to wejdź jeszcze raz przez panel sterowania do edytowania pliku i wkleisz zawartość z linku jakie są podane.

juz jest ok dzięki za pomoc :smiley: