Nie przechodzi proces logowania w XP

Przy pomocy JV POWERTOOLS wyłączałem elementy autostartu. Kiedy przeszedłem do czyszczenia rejestrów XP wyświetlił niebieski ekran (było to w czasie wyszukiwania błędów) i zaczął zrzucać pamięć. Żeby było weselej nastąpił spadek napięcia w sieci i komputer zrestartował się. Po restarcie pojawił się ekran logowania. Jednak kliknięcie ikony użytkownika (któregokolwiek włącznie z gościem i administratorem) powoduje próbę logowania a następnie wylogowanie. To samo mam w trybie awaryjnym. Nie wiem jak z tego wybrnąć.

Pewnie za dużo wyłączyłem w autostarcie :slight_smile: mam jednak backup zrobiony przez JV - problem w tym że nie mogę go uruchomić bo nie przechodzę przez ekran logowania. Pomóżcie!

PS. Mam Windows XP professional SP3

Wybierałeś w trybach awaryjnych ostatnią dobrą konfiguracje ?

Wybrałem - efekt taki sam. Prawdopodobnie coś wyłączyłem co ma związek z logowaniem - reszta w systemie jest ok. Tak to interpretuję. Generalnie moim problemem jest jak ominąć okno logowania. Jak dostanę się do JV PowerTools to już sobie poradzę :slight_smile:

a w tryb awaryjny?

Jak skok napięcia miałeś w czasie logowania i teraz w tym samym miejscu Ci się restartuje to być może, że uszkodził się plik systemowy. Wyłączenie z autostartu by takiego efektu nie przyniosło bo np w msconfig możesz w zakładce uruchamianie odznaczyć wszystko (poza antywirusem dla własnego bezpieczeństwa) i system się uruchomi. Spróbuj wejść w konsolę odzyskiwania i użyj komendy chkdsk -r. Powinno wyszukać i zamienić uszkodzone pliki (będzie potrzebna płytka z systemem).

Czas płynie a ja nie poradziłem sobie z problemem.

znalazłem na jakimś forum:

"d) Problemy z logowaniem.

Brak/uszkodzenie pliku winlogon.exe:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

Brak/uszkodzenie pliku userinit.exe:

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

Objawem braku tego pliku, jest ciągłe wylogowywanie użytkownika."

Niestety nie zadziałało - dalej wylogowuje. Czyżby miało być to najgorsze - reinstal systemu?