[nie]przepalanie DVD

a ja mam banalną sprawę…

ale nie chcę jej poznawać metodą prób i błędów, więc proszę was o pomoc

Wszedłem w posiadanie drogą zakupu gotówkowego (hehehe) nagrywarki DVD. Mój wybór w wyniku losowania padł na NEC ND-3500A (w kolorze czarnym! !!

Problem mój polega na tym, że bez ingerencji w Preferencje nie mogłem wypalić ścieżki z danymi na płycie DVD (obu standardów czyli „+” i „-”) o wielkości 4,4 GB. Kiedy w preferencjach, w Zakładce gdzie się ustawia Overburning kliknąłem pole „Włącz przepalanie DVD” w polu poniżej pojawiło się samoczynnie 4500 MB. Niestety próba nagrania ścieżki 4,7 GB nie powidła się…

Oczekuję od kogoś podpowiedzi jaką wartość tam wpisać żeby się na płycie mieściło faktycznie 4,7 GB ale nie chcę porady np. Wpisz 5000 i będzie mi ta opcja niszczyć płytki. Nie chcę przepalać, chcę jedynie zapisać maksymalną wielkość płytki.

Proszę o poradę osoby które wiedzą o co chodzi, a nie te którym się wydaje.

Zamiast się zastanawiać i podśmiewać z kolegów to proszę zrobić to metodą prób i błędów lub poczytać tu i wrzucić tam problem.

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

hehehe

dobre…

proszę sobie wyobrazić, że spędziłem kilka godzin na różnych forach szukając tej jednej wskazówki, przejrzałem posiadaną stertę miesięczników komputerowych i jeszcze zagadnąłem kilku gości przez GG, o których z racji wykonanego zawodu można by powiedzieć, że są w tej dziedzinie dobrzy

i co?

i nic.

nawet instrukcja Ahead Nero Burning ROM nie daje jasnej i konkretnej odpowiedzi…

ale policzmy

Płytka mieści 4,7 GB danych

Wróćmy teraz do płyt CD

Stosunek 1024/1000 jest taki sam jak XXXMB/700MB

(skąd się wzięło 1024 nie będę tłumaczył, aleci co wiedzą -łapią temat)

czyli po przeliczeniu płyta CD mieści 7168 kB

podobnie w przypadku DVD płyta 4,7 GB mieści 4813 MB

TEORETYCZNIE

ale ta wartość jest błędna bo Nero nie chce tak długiej ścieżki wypalić.

Tymczasem mam wpisane 4800 i na razie działa.

Moja prośba o wskazówkę nt. tej wartości wynikała z tego czy ktoś może wie na pewno jaka tam wartość ma być…

Ale widzę że proponowana przez kolegę JN metoda Prób i błędów ma się dobrze i nie prowadzi do jednoznacznych wniosków. Mało pewne i mało inteligentne. Takie zycie…