Nie rozpoznane urządzenie USB

Mam problem z odczytem dysku przenośnego.

Bo gdy podłącze mój dysk przenośny do komputera wyskakuje 'Nie rozpoznane urządzenia USB" .

Na moim komputerze dysk nie odczytuje a na brata laptopie tak.

Wie ktoś morze jak to naprawić?

Zaktualizować sterowniki do płyty głównej/USB tym bardziej jeśli płyta główna to VIA. Spotkałem się z tym na jakims ponoć lepszym pendrive od Kingston.

System/bit, system plików NTFS czy FAT32, płyta główna, zainstalowany Chipset , Service Pack :?:

Dysk przenośny w jakim jest formacie - NTFS czy FAT32 ?

Jeżeli masz system Windows XP oraz dysk przenośny w formacie FAT32 to sprawdź poprawkę :

Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB955704) 2009-01-26

Jeżeli nie masz SP3 to zainstaluj :

Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

Jeżeli będą problemy to możesz sprawdzić instalację w trybie awaryjnym - F8.

Podałem na Windows XP :wink:

Trojan2013 , a czy masz w komputerze USB 2.0?

Takie urządzenia często potrzebują większego prądu który zapewnia im USB 2.0 ale nie daje stare UBS 1.1 (niektóre takie urządzenia mają w zestawie kabel podłączany pod dwa złącza USB naraz żeby zniwelować ograniczenia USB 1.1) i bywa że nie radzą sobie z hubami usb czy dłuższymi kablami.

Usb 1.1 I 2.0 mają 0.5A I 5V. Urządzenie wg mnie mimo zbyt małego natężenia powinno zostać wykryte poprawnie - miałem tak przy modemie.

ra-v , sorry ale modem a dysk przenośny to zupełnie inna bajka.

Dysk przenośny wymaga znacznie więcej prądu (zwłaszcza jeśli jest on zasilany tylko z USB) niż modem czy pendrive.

Dodane 29.05.2011 (N) 12:39

Nie zupełnie masz tu rację.

Zgadza się że wszystkie standardy dają napięcie 5V ale reszta to bzdura.

USB 2.0 według specyfikacji zapewnia pojedynczemu urządzeniu do 100mA (czyli 0.1A) i przy pełnym obciążeniu jest w stanie obsłużyć do 5 takich urządzeń (czyli 0.5A ale sumarycznie) natomiast USB 3.0 zapewnia do 150mA (czyli 0.15A) i może obsłużyć do 6 urządzeń wymagających tych 150mA (na temat USB 1.1 takich danych nie znalazłem bo nawet na oficjalnej stronie standardu nie ma już tej specyfikacji ale na pewno daje mniej prądu iż USB 2.0).

Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus

Miałęm akurat tak w Komputerze stacjonarnym że mimo portów usb 2.0 nie działał dysk przenośny jedyne rozwiązanie było włożenie dodatkowych portów USB na PCI i zadziałały :slight_smile:

o takie http://sklepwideo.pl/details.php?id=mu100120

Po prostu uszkodzoy jest port i nic na poradzisz poza wpięciem pendrive’a do innego portu. Tak BTW, to kłania się słownik ortograficzny, bo nie pisze się użądzenie, tylko u RZ ądzenie…

Trojan2013 , proszę poprawić wiadomość, uwzględniając zasady polskiej pisowni, ortografii. Używasz opcji EDYTUJ.

Dysk przenośny w jakim jest formacie - NTFS czy FAT32 ?

NA dysku podobnie jak na kompie mam NTFS a jeśli chodzi o wejście USB to dysk kupiłem z przejściówką wiec mam dwa wejścia USB 1.1 i 2.0

Dlatego często dyski przenośne mają własne zasilacze.

Trojan2013

Podaj z naklejki na dysku jakiego potrzebuje napięcia (V) i natężenia (A).

Owszem, często mają ale nie zawsze.

Ostatnio był u mnie znajomy z takim dyskiem przenośnym zasilanym tylko z usb i okazało się że nie chciał zaskoczyć po podłączeniu do huba usb 2.0 na którym pendrive usb 2.0 działa,trzeba było go wpiąć bezpośrednio w gniazdo usb z tyło obudowy (znajomy mówił że ma z nim takie efekty często nawet na przedłużaczach usb).

Oczywiście pisząc “dysk przenośny” rozumiemy że chodzi o dysk z obracającymi się w środku talerzami jak w zwykłym HDD tylko że podłączany przez usb a nie pendrive czy dysk SSD podłączany przez usb działający na układach flash.

Aktualnie niech poczekajmy na odpowiedź Trojan2013, bo być może dysk bierze więcej niż USB może wyciągnąć.

Sorki że dopiero teraz odp. ale miałem problem z dojściem do kompa.Pobawiłem się trochę z MTP Device i udało mi się zrobić.Teraz działa poprawnie. :smiley:

Dzięki za poświęcony czas.

To wszystko wyjaśnia, z urządzeniami MTP często są problemy bo to protokół ściśle związany z Windows Media Playerem.

Mam jedno takie “coś” które u mnie na win xp działa bezbłędnie a na viście znajomego za chiny nie chce ruszyć…

Z tego co widzę to są już sposoby na działanie tego na linuxie ale do niedawna było to niemożliwe.