Nie rozpoznano urządzenia USB - Kingston DT G2

Witam! !!

Mam problem z PenDrive KingSton G2 8GB. Mianowicie w szkole wszystko działało, kopiowałem dane na pendrive i zgrywałem z niego. Kiedy na swoim komputerze wpiąłem go do USB, wyświetlił się komunikat, że “Nie rozpoznano urzdzenia USB”. na innych komputerach dzieje się tak samo…

Co może być przyczyną tego komunikatu??? Jak można ożywić PenDrive???

Czytałem na googlach i innych foach, że mogą być brudne piny… ale to odpada, bo są czyste :wink: PenDrive nie świeci (tzn nie mrugia dioda LED) Czy mógł się uszkodzić???

Bardzo zależy mi na czasie i danych zawartych na PenDrive, więc proszę nie sugerować formata (chociaż i tak nie wiem jak to zrobić bo nie widać go w Moim Komputerze…)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! !!

Jak dioda się nie świeci to najprawdopodobniej pendrive sie popsuł.

a odzyskanie danych z akiego pendrie jest możliwe???

jeżeli pędrak uwalony, to jedynie specjalistyczna firma może się podjąć odzyskania plików. są skuteczni, ale to słono kosztuje

hmmm… nie stać mnie na takie usługi :stuck_out_tongue: miałem na myśli bardziej domową metodę… ale jeśli taka nie istnieje to trudno…

Czy PenDriva wezmą mi na gwarancji??? w koncu Kingston ma wieczystą…

tak powinni jeśli masz jeszcze tą gwarancję…

ja tak miałem i wymienili mi bez kłopotu, tylko musiałem poczekać miesiąc…

co do wieczystej gwarancji to nie byłbym pewien…

wymienili mi… tyletylko że wieczysta gwarancja Kingstona w polsce to jest 30 dni :stuck_out_tongue: Okazuje się że wieczysta gwarancja jest uznawana w większości europejskich krajów oprócz polski :stuck_out_tongue:

Mi od razu z miejsca wymienili na nowy egzemplaż bez czekania :slight_smile: tylko ze DT100 a nie DTG2… chociaż rużnicę dostrzegam tylko w obudowie (przy czym mechanizm całej obudowy jest identyczny). Najśmieszniejsza w tym wszystkim była mina sprzedawcy, któremu pokazałem zepsutego Kingstona :stuck_out_tongue_winking_eye: Stwierdził że jest to pierwsza pamięć Kingstona którą reklamował :stuck_out_tongue_winking_eye: