Nie rozpoznano urządzenia USB - klawiatura

Hej.

 

Niedawno nabyłem klawiaturę USB. Niestety po podłączeniu jej do komputera, otrzymałem wspomniany w tytule komunikat, tj. “Nie rozpoznano urządzenia USB” i klawiatura nie działała.

 

Poszukałem w internecie informacji na ten temat i na dwa dni udało mi się przywrócić klawiaturę do życia poprzez aktualizację sterowników do portów USB. Teraz jednak przestało przynosić to jakikolwiek efekt. Zważywszy na fakt, że we wszystkich portach USB mojego komputera urządzenia takie jak mysz czy dyski zewnętrzne działają bez problemu, doszedłem do wniosku, że jest to problem z klawiaturą. Podłączyłem ją jednak dzisiaj do dwóch innych komputerów i działała bez zarzutu. Innym z wymienianych rozwiązań jest całkowite pozbawienie komputera zasilania, jednak nie mam możliwości wyjęcia baterii ze swojego laptopa (Asus R301L).

 

Gdzie w ogóle leży problem i czy jest coś, co mogę z nim zrobić?

Ja korzystałem z tego poradnika szukając rozwiązania dla czytnika kart rozszerzeń. Spróbuj może będzie to pomocne   http://gadzetomania.pl/24060,jak-zidentyfikowac-nieznane-urzadzenie-w-systemie-windows

Problem nie polega na braku sterownika do klawiatury (co raczej stosunkowo czytelnie wynika z opisu problemu), bowiem żadnego dedykowanego ona nie wymaga.