"Nie rozpoznano urządzenia USB" przy próbie podłączenia urządzenia z wymaganiami większymi niż sam pobór prądu+niewymagające dane

Witam,

mam problem z wejściami USB. Kiedy podłączam pen-driva, dysk zewnętrzny, wyświetla się komunikat “Nie rozpoznano urządzenia USB” (na laptopie działają bez problemu). Gdy straciłam już wszelką nadzieję, komputer nagle olśniło i po podłączeniu telefonu udało się przejrzeć pliki z karty pamięci, a później działała nawet wiekowa kamerka internetowa! Jednak od wczoraj męczę się, aby działała mi nowo zakupiona kamerka Logitech c270. Instalowałam software ze strony producenta dwa razy, w akcie desperacji podłączałam urządzenie do każdego możliwego USB w komputerze; za poleceniem znajomego zaktualizowałam za pomocą programu DriveMax sterowniki i… dalej nic, dalej “Nie rozpoznano urządzenia USB”. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

(System Windows 7)

Z góry dziękuję :slight_smile:

ccarolinee proszę konkretnie zatytułować wątek (użyj pełnego edytora).

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Hmm. Już :slight_smile:

Przepraszam, nowa na forum + kompletnie się nie znam, więc nawet nie miałam pomysłu jak to zatytułować.

Wrzuć scren z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistarli szeregowej.

 

Może porty USB uszkodzone?