Nie słychać gitary elektrycznej w komputerze

Witam!

Mam gitarę, która jest sprawna, gdyż na innym komputerze działa. Podłączam ją do gniazda mikrofonowego, w ustawieniach systemowych jest głośność na 100%, jest włączone nasłuchiwanie, i ustawiona gitara jest na tryb urządzenia domyślnego itp. Tym samym, w mikserze widzę, że przy graniu pojawiają się słupki, iż słychać gitarę. Co ciekawe, mikser głośnika [rzecz jasna systemowy] też pokazuje, że gitarę odtwarza. Lecz ja nic nie słyszę w głośnikach. Rozumiem, że gdybym chciał mieć efekty gitarowe to Asio4All i takie tam, lecz mi zależy na cleanie, więc bez niczego powinno działać. Kabel i jak mówiłem, gitara jest sprawna. Na przednim panelu jest tylko słyszalny szum, nic więcej. W tle wszystko jest powyłączane, tzn. - przeglądarki, programy itp. Kiedyś na innym systemie działało, odkąd mam Win8 to nie działa.

Pozdrawiam.

HardCore IV , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

:arrow: A nie masz wyciszonego odgrywania dźwięku z mikrofonu?

:arrow: Próbowałeś zwiększyć czułość wejścia mikrofonu - Mic Boost?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Mikser głośników pokazuje, że niby odtwarza.

  2. Połączenie audio u mnie wygląda tak: głośniki > wzmacniacz > komputer. Jest cisza, komputer ma 100% w mikserze.

Hej,

Chodziło mi raczej o coś takiego.

71855432488718078381_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie tak mam:

http://www.panzergeneral.pl/pc.jpg

Tutaj uderzyłem w struny, lecz dźwięku zero.

Co ciekawe, audacity nie chce nagrywać żadnego dźwięku, daję nagraj, a ten cały czas jest na 0s, przy odtwarzaniu nic nie ma…

Ze sterownikami czy też bez, jest bez róznicy

włącz miks stereo

Hej,

Zwiększ wzmocnienie do maksymalnych wielkości. Oczywiście może z tego nic nie wyjść, bo karta VIA na mikrofonie może dawać wiele mniejsze natężenie prądu, który umożliwi działanie niewielkiego mikrofonu dynamicznego.

W najgorszym wypadku zostaje Ci przedwzmacniacz do gitary bądź efekt.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Drodzy Koledzy, wcześniej, na Windows 7 gitara działała bez problemu. Dopiero po czystym zainstalowaniu Windows 8 nie mam możliwości gry na gitarze. Wzmacniacz niestety nie ma wejścia mikrofonowego [jest to Diora… Służąca tylko do kontroli nad dźwiękiem]. Ogólnie rzecz mówiąc wiem jak skonfigurować gitarę pod PC, lecz nie teraz. Miks stereo? Nie mam go w ustawieniach Windows’a, a pod sterownikami [tryb zgodności z Win7 nic nie daje].

MSI nie wydało sterowników pod Win8 [MSI H61-P21 B3], tylko pod Win7. Czyżby tego wina? [przy próbie włączenia sterowników jest informacja po angielsku, iż wersja systemu nie jest kompatybilna z oprogramowaniem]. Rzecz jasna sterowniki ze strony producenta płyty głównej, a nie od VIA, gdyż tamte też działac nie chcą

Dodane 28.09.2013 (So) 22:29

I cisza? :confused:

Dodane 29.09.2013 (N) 19:26

Dobrze, to wina sterowników. Na Windows 7 sprawdziłem, działa [tzn. na jednym komputerze]. Można zamknąć :slight_smile:

Hej,

Domyślnie w systemach od Windows Vista miks stereo jest wyłączony. Konieczne więc jest zaznaczenia, by w ustawieniach dźwiękowych - zakładka nagrywanie - były pokazywane także wyłączone urządzenia. Później spokojnie można je aktywować i po restarcie systemu Miks Stereo jest widoczny i dostępny. Aczkolwiek on nic nie da w przypadku podłączania gitary…

Pozdrawiam,

Dimatheus

autor chce usłyszeć na głośnikach to co ma na wejściu mikrofonowym, czyli imo chodzi o miks stereo :))

Mniejsza, na Win 8 nie działa, na Win 7 tak :slight_smile:

Hej,

Może więc trzeba będzie poczekać na nowszą wersję sterowników dla systemu Windows 8?

Pozdrawiam,

Dimatheus