Nie słychać mikrofonu

Mam problem z mikrofonem. Nie słychać go, a jest podłączony do karty dźwiękowej (sound blaster 0100 klik)
Z racji iż jest to stara karta dźwiękowa nie używam firmowych sterowników tylko zamiennika kxaudio stworzonych właśnie dla tych kart dźwiękowych.
Windows 10 pro x64 - co zrobić, jak ustawić żebym mógł nagrywać filmy z moim głosem z mikrofonu?
Jak miałem win 7 x64 i ten sam sterownik działał a jak mam windowsa 10 to nie działa - co jest nie tak?
Sprawa dość pilna
muzykę słyszę ale nie nagrywa się nic z mikrofonu :confused:

Hej,

  • Podłączasz mikrofon od dobrego portu?
  • Czy w ustawieniach mikrofonu masz zwiększoną czułość dla urządzenia?
  • Czy w ustawieniach Windows 10 zaznaczyłeś pozwolenie na dostęp do mikrofonu?

W ostatniej z opcji pomocne będzie poniższe video.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak podłączałem mikrofon albo do karty dźwiękowej albo do tej zintegrowanej, i dalej nic.
System w ogóle nie widzi podłączonego mikrofonu…nigdzie tak jak by nie był podłączony. Myślałem że się rozwalił czy coś przetestowałem na innym kompie i działa z win 7. A u mnie jakoś nie chce :confused:
przecież mikrofon nie wymaga żadnych sterowników, więc problem dotyczy ustawień systemu, których sam nie potrafię rozgryźć w celu rozwiązania problemu. Jeżeli system by widział mikrofon nie było by wątku. Tak w ustawieniach zaznaczyłem pozwolenie do mikrofonu,

  • A możesz napisać, jaką dokładnie wersję sterowników kxaudio zainstalowałeś?
  • Karta w ogóle jest widoczna w urządzeniach do nagrywania?

Tak karta jest widoczna, wersja kxaudio … ty problem nie ma info o wersji…
Jest tylko data kiedy go zainstalowano czyli 2018… sprawdzę najnowszą wersję i dam znać

To sprawdź tę wersję sterowników oraz zerknij, jakie urządzenia są widoczne w urządzeniach do nagrywania powiązane z kartą Creative-a.

Nie działa wciąż a pobrałem najnowszy jaki jest ze strony. W ogóle system go nie wykrywa nigdzie. A jedyne użądznie do nagrywania jakie jest to jakiś recording mixer kx audio (3553) - generic - pojęcia nie mam co to.

  • Możesz kliknąć właściwości tego urządzenia i pokazać na screenie poszczególne zakładki?
  • Czy sterowniki zawierają jakiś dodatkowy panel z ustawieniami?

Dobra nie mam czasu na roztrząsanie się na tym badziewiem, kupuję nowy na usb. Iw razie problemów założę nowy wątek lub tu zanim go moderator zamknie. - dam znać czy go zamknąć jak nowy mikrofon będzie działać czy nie - żeby nie zaśmiecać forum.

Tak czy inaczej dzięki że próbowałeś pomóc :wink:

Dobra nowy mikrofon działa, dla pewności mam na usb nie jack-a, być może w starym mikrofonie winowajcą było samo złącze mikrofonu… Jednak to już historia. Moderatorze jak tu zajdziesz to zamknij temat.
:slight_smile:

1 polubienie