Nie słychać mnie przez mikrofon

witam, kupiłam słuchawki z mikrofonem. podłączyłam, fajne słychać co ktoś mówi ale mnei nei słychać wcale :frowning:

już wszelkkie mozliwe sposoby podłaczenia przetestowałam i nadal cisza :frowning:

mam winows 98 se i próbowałam tez użyc rejestratora dzwieku by mikrofon przetestować, ale tez nie działa :frowning:

przyniosłam inny mikrofon od kuzynki ale też jakby go komputer nie widział :frowning:

co to moze być?

juz próbowałam jakies ustawienai zxmieniać ale nic sie nie udało :frowning:

przypominam, mam windows 98 se. pomózcie :slight_smile:


Zmieniono

As.

powłączane masz w panelu sterowania wszystko? powgrywane sterownki do karty dzwiekowej masz prawidlowe? wpinasz do dobrego portu :lol: ?

wpinam dobrze, a co do reszty to juz nie wiem :wink: moze mi ktos wyjasnic jak 5-latkowi po kolei co mam zrobic? :slight_smile: :oops:

Proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej topik zostanie skasowany

nie korzystam z systemu 98 juz do 4 lat, wiec ciezko mi dokladnie napisac “step by step”. Wchodzisz w Panel sterowanie, szukasz opcji ustawienia dzwiekow itp. i szukasz sowakow z mikrofonem, oraz ustawiasz glosnosc odtwarzania i nagrywania, przynajmniej tak jest w xp :stuck_out_tongue:

u mnie tak nie ma :frowning:

na pasku obok godziny masz ikonę głośnika klikasz dwa razy i tam ma być mikrofon sprawdź czy nie jest wyciszony, jeśli nie ma mikrofon to wchodzisz w plik zaawansowane i tam zaznaczasz mikrofon i wtedy sprawdzasz

też już długo nie mam 98 pisałem z tego co pamiętam

oo, to chyba teraz dopiero odchaczyłam wyciszenie :slight_smile:

DZIĘKI WIELKIE :slight_smile:

teraz musz złpac kogoś zeby sprawdzic czy działa :wink:

zamelduje :wink:

możesz sprawdzić na rejestratorze dzwięku

no tak ale jak masz mikrofon wyciszony i chcesz z kimś gadać np przez skypa to dobrze, tamta osoba Cie slyszy normalnie tylko nie ma twojego glosu w Twoich glosnikach, to jest wkurzajace jak slyszaysz to co mowisz

niby już wszystko powinno byc ok, a nei jest :frowning:

nadal mnei nie słychac. jak postukam w mikrofon to słysze że “reaguje” :wink: ale nadal mnie nie słychać. a rejestrator dzwieku mnie nei nagrywa :frowning: może jakies sterowniki mam ściągnąc??

u mnie na przykład jak zaczynam rozmowę przez skype to mikrofon się wycisza i muszę go tak za każdym razem włączać

ale jak sałychać stuki to musi działać

sprawdź jeszcze w skypie tam gdzieś w ustawieniach wybiera się sterownik mikrofonu

sprawdz na normalnej rozmowie czy druga osoba bedzie Cie slyszec

właśnie od początku problem poelga na tym, ze w normalnej rozmowie ja słyszę osobę mówiącą, a ona nei słyszy mnie.

ale jak powiesz coś do mikrofonu to słychać to w twoich głośnikach ??

sory ze sie wtrace ale mam podobny problem… tylko bardziej skomplikowany. W skrype mam niby mikrofon wyciszony ale sprawdzalam na wszystkie sposoby i nigdzie wyciszony nie jest. Moim problemem jest chyba uszkodzony plik winnhlp32.exe, ale nie jestem pewna. w panelu sterowania przy >rejestrownie dzwieku< nie moge kliknac ani na glosnosc ani na zaawansowane… nie wiem juz co robic, prosze o rade.