Nie słychać mnie w CS 1.6

Witam,

posiadam Windowsa 7. Od jakiegoś czasu gram w grę pewnie wszystkim dobrze znaną, a mianowicie Counter-Strike 1.6. Niestety mam mały problem. Nie mogę komunikować się z innymi graczami za pomocą głosu. Inni gracze mnie w ogóle nie słyszą. Jedynie, gdy dostawię mikrofon bardzo blisko ust i głośno coś powiem, a wręcz prawie krzyknę słyszą jakiś bełkot (że się coś odzywam). Podczas testu mikrofonu w grze słychać straszny szum, w ciągu 2-3 sekund narasta strasznie głośno.

Jeżeli chodzi o inne komunikatory typu skype, teamspeak wszyscy działa w miarę poprawnie. Jeżeli chodzi o rejestrator dźwieku też jest dobrze. Tylko w grze jest fatalnie. Na jeden dzień się jakoś naprawiło. Popatrzyłem w ustawieniach nic nie zmieniałem, wpisałem jakieś dwie, trzy komendy, które chyba nie mają większego znaczenia: voice_enable 1; voice_maxgain i to tyle. Było mnie poprawnie słychać, aczkolwiek po wyłączeniu komputera na noc na drugi dzień znowu było źle… Dodam, że w ustawieniam mam podgłoszony mikrofon na 90-100%.

Przeglądając internet widzę, że wiele osób miało lub ma ten problem, ale nie znalazłem jeszcze rozwiązania! Proszę serdecznie o pomoc! :slight_smile:

 

PS. Jeżeli zły dział, czy coś podobnego proszę o wyrozumiałość i ew. przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Grinch , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jakie ustawienia mikrofonu masz w grze ?

Jeżeli pisząc o “ustawieniach mikrofonu w grze” miałeś na myśli to, to proszę: http://scr.hu/1oxs/ao5o8, a jeżeli o coś innego napisz dokładniej i jak to sprawdzić. Gram w cs’a od jakiś 3-4 miesięcy. :stuck_out_tongue:

W testach mikrofonu nie ma problemów (w grze) ?

Napisałem, że w testach mikrofonu w grze jest ogromny problem. Straszny szum i buczenie. Dodam, iż w momencie gdzie przez kilka godzin gry mikrofon działał poprawnie wtedy przy tesćie mikrofony w grze nie było nic słychać.

Podejrzewam, że z oryginalnym CS nie byłoby większych problemów :stuck_out_tongue: . Tak to jest jak się gra na zmodowanych, nonsteamowych wersjach.

Może wina leży w sprzęcie. Spróbuj podpiąć inny model. 

Sprzęt działa jaka należy.