Nie słychać rozmowy przez Android auto mimo że telefon jest podłączony

Mam nowy telefon Motorola 30pro. Telefon bez problemu łączy się poprzez android auto z samochodem. Wszystko działa oprócz jednej rzeczy.
Gdy przychodzi rozmowa to nie słychać jej w głośnikach auta tylko normalnie w głośniku telefonu. Na ekranie w aucie widać ,że rozmowa się zaczęła , ale jej nie słychać.
Zaznaczę , że po podłączeniu starego telefonu przez Android auto rozmawiac można normalnie przez głośniki i mikrofon w aucie.

System i Android Auto aktualne? Teraz mamy Androida Auto 8.8

Wydaje mi się , że jest wersja android auto 8.6
Jest już ten najnowszy dzielony ekran.
Jak można zaktualizować?

Android Auto 8.8 to najnowszy:
Android Auto 8.8 do pobrania. Coolwalk w kolejnych samochodach (dobreprogramy.pl)

System zaktualizować można w ustawieniach. Tam szukaj „Aktualizacja oprogramowania” lub podobnie. Tam sprawdzisz, czy masz najnowszy ROM.

Android Auto zaktualizujesz w Sklepie Play:
Android Auto – Aplikacje w Google Play

Otwórz ten link na tel. Powinien się otworzyć automatycznie Sklep Play. Jeśli masz opcję „Aktualizuj”, to stuknij w nią i pobierz.

A czy jak przywrócę ustawienia fabryczne w telefonie to coś pomoże?

Może pomóc, ale to na sam koniec. Pobierz najpierw wszystkie update’y.

Ok spróbuję. Pokazuje w telefonie , że sa najnowsze wersje i nie ma aktualizacji.

W Sklepie Play też? Otwórz go jeszcze, potem awatar po prawej, na górze, potem „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”, potem „Zarządzaj” i „Dostępne aktualizacje”.

Na android auto nie pokazuje aktualizacji w sklepie Play.

Pokazuje, że android auto był zaktualizowany 7 dni temu.

Czyli soft (ROM) aktualny i Android Auto też. A np. Google, Google Play Services (Usługi Google Play) itp. Aktualne?

Może coś w samochodzie (radiu) masz nie włączone, potwierdzone… Podczas rozmowy można przecież przełączać dźwięk między Bluetooth, słuchawką a głośnikiem.

Wszystko jest aktualne. W starym telefonie nic nie trzeba było przełączać między bluetooth a telefonem czy głośnikiem. Jak był podłączony przez Android auto to automatycznie była rozmowa przez głośniki auta.
W nowym jak próbuję przełączyć na Bluetooth ręcznie to nic się nie dzieje , można natomiast przełączać między telefon a głośnikiem telefonu.

Dziwne…

To w takim razie niestety nie pomogę. Może ktoś inny pomoże. No i nie resetuj od razu telefonu, by nie było rozczarowania.

Ok , dziękuję i za to .

A masz może smartwatcha. Jeżeli tak to na próbę rozłącz smartwatcha z telefonem. I wtedy sprawdź co się dzieje z połączeniem Android auto.

Nie mam smartwatch

Android auto działa. Wydaje mi się że jest coś nie tak z telefonem.