Nie słyszę dialogu w filmach

Witam,

Nie słyszę wszystkich dźwięków w słuchawkach np. dialogu. stało się to nagle nie wiem z jakiej przyczyny, wpisywałem w start->uruchom->dxdiag i zmieniałem tam poziom przyśpieszenia dźwięku ale nic nie pomagało, karta spalić się raczej nie mogła bo wtedy bym nic nie słyszał a jednak coś tam słychać. Może coś się ze sterownikiem stało, szukałem w internecie sterownika do mojej karty ale mam problem ze znalezieniem jej. Proszę o jakieś inne propozycje naprawy dźwięku bądź link do karty dźwiękowej realtek hd audio output

We właściwościach sterownika lub w panelu sterowania we właściwościach audio przywróć Stereo output.

Możesz bardziej sprecyzować?

Ogólnie rzecz ujmując twój problem dotyczy zapewne plików które mają wielokanałową ścieżkę audio, w takich plikach dźwięki dialogów są prawie zawsze nagrane głównie w kanałach głośników tylnych i/lub bocznych natomiast słuchawki/głośniki stereo dostają tylko dźwięki z kanałów dla przednich głośników gdzie dialogów jest tylko echo ledwo słyszalne w tle.

Nie jest to żadną usterką ani zmiana ustawień karty dźwiękowej też raczej nic tu nie da, rozwiązaniem jest odpowiednie skonfigurowanie programu odtwarzającego aby przekierowywał do kanałów przednich dźwięki z pozostałych kanałów.

Tyle ogólnej teorii, więcej ci nie napiszę bo nie podałeś czym odtwarzasz te filmy.

Jeśli ALLPlayerem to sprawa jest prosta i wystarczy odpowiednio skonfigurować kodek AC3 Filter którego on używa do wszystkich plików (zobacz w oficjalnym FAQ).

Jeśli używasz czegoś innego to musisz poszukać tego w opcjach ale nie wszystkie programy mają taką funkcję.

Dodane 24.02.2013 (N) 16:24

A jeśli chodzi o to jak znaleźć sterownik to wystarczy użyć google.

Dialogi w kanałach tylnych? Co za bzdura… Dialogi są zazwyczaj w kanale CENTRALNYM.

Filmy na YT, gry. Dialog bardzo bardzo słabo słychać nawet jeśli mam wszystko na max ustawione. Słychać w sumie wszystko poza dialogami ale te słyszane dźwięki są bardzo zniekształcone

1.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/2856437100_1307014941.jpg

W tego typu okienkach jeśli chodzi o konfigurację głośników ma być podane “Stereo”

Wyłącz tez wszystkie efekty typu “dolby surround”

Wszystko znajdziesz w ustawieniach karty muzycznej. W rożnych systemach okienka trochę się różnią między sobą ale ogólnie chodzi o to żeby na wyjściu audio było ustawione stereo.

Przykładowo grając w fifę nie słyszę komentatora ale słyszę gwizdek sędziego

Może i w centralnym (to szczegół), to zależy od filmu i tego jak był kręcony.

Tak czy inaczej sedno problemu i jego rozwiązanie jest takie jak opisałem.

Dodane 24.02.2013 (N) 16:31

Co do YT i gier to ustawienie w systemie/sterowniku na głośniki Stereo powinno wystarczyć ale w przypadku filmów z dysku prawdopodobnie już to nie wystarczy (to zależy od odtwarzacza) i trzeba będzie poszukać opisanej przeze mnie funkcji.

Okej, panowie xD. Problem rozwiązany, otóż winą są uszkodzone słuchawki

Dodane 24.02.2013 (N) 16:38

podłączyłem głośniki i w głośnikach wszystko słychać a w słuchawkach nie

Dodane 24.02.2013 (N) 16:39

Tak że dziękuję wszystkim za wylane poty w tym temacie : ), przyda się na przyszłość, powód prosty ale wy mnie naprowadziliście jeszcze raz wielkie dzięki : ]