Nie sprawna karta

Grałem sobie wczoraj w Silent Huntera 4 w pewnym momencie gierka sie zawiesiła i nie szło nic zrobić poza twardym resetem uruchomiłem znów grę i za jakiś czas to samo miałem już odpuścić i sprawdzić o co biega ale kiedy komp sie uruchomił w miejscu gdzie były teksty dotyczące ładowania urządzeń przez bios itp były tylko szlaczki albo litery małe i duże a przy próbie załadowania systemu wszystko ładnie szło bez szlaczków widać cały log systemowy XP ale kiedy chce wykryć kartę resetuje sie jedynym rozwiązaniem było uruchomienie awaryjnego i odinstalowanie sterów do karty nvidia bez sterowników system działa dobrze ale bootowanie z biosu dalej sie nie zmieniło szlaczki znaczki i litery nic z tego nie da sie odczytać o co tu chodzi ? czy zdechła mi karta ? czy coś innego? czy też może da sie to jakoś odkręcić tak żeby i w biosie było ok i w systemie ?

Karta wideo nVIDIA GeForce 6600 GT AGP (Gainward PowerPack! Ultra/1960/1980)

Typ procesora Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)

Nazwa płyty głównej Abit IC7(-G) (5 PCI, 1 AGP Pro, 4 DDR DIMM, Audio, IEEE-1394)

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Zasilacz TAGAN 420

Popraw tytuł na konkretny.

zresetuj BIOS, sprawdź temperatury

Bios zresetowałem wyciągałem pamięci mam dwie po 512 myślałem że może któraś z nich padła ale nie wszystko gra po resecie biosu dalej bez zmian na ekranie zamiast danych z bootu biosu widać tylko krzyżyki małe i duże litery ale nie ma konkretnego tekstu a system ładuje sie tak jak pisałem tylko wtedy kiedy są usunięte sterowniki od karty. Sama karta po prze taktowaniu miała temperaturę max do 54C min 50C przed prze taktowaniem 46-48 aktualnie ma też właśnie taką jak przed prze taktowaniem