Nie startuje system WinXP, restartuje się przy logo WinXP

Witam,

Komputer wczoraj działał, bez problemów się wyłączył, a dzisiaj…

Przy ładowaniu na poziomie loga Windowsa XP z tą przelatującą niebieską kreską, restartuje się. I tak w kółko.

W trybie awaryjnym tak samo, po wybraniu jak to zwykle przelatuje masa tekstu ze ścieżkami… i się restartuje.

Ostatnia dobra znana konfiguracja też… się restartuje.

Mam gdzieś tam zainstalowany Linux, który się uruchamia bez problemów do końca.

Jak to zdiagnozować? Coś z dyskiem, brak jakiegoś pliku? Ale żadnych komend, dźwięków tylko restart.

Pomożecie?

Pozdrawiam

Piterus

Winda się rozsypała jeżeli Linux z tego dysku startuje.

Spróbuj z instalki odpalić ASR i sprawdź dysk chkdsk c: /f

:mrgreen:

Nie mam przełącznika /f. Mam tylko /p i /r. Właśnie leci z tymi dwoma. /r to szukanie uszkodzonych sektorów i odzyskiwanie danych.

PS. co to jest ASR?

W moim XP jest chkdsk c: /f (a brakuje /p), chociaż możesz użyć /r.

:mrgreen:

Sprawdziłem chkdsk c: /p /r i na końcu był nawet komunikat, że naprawił co najmniej jeden błąd.

Ale niestety to nic nie pomogło… Co dalej?

Można jakoś sprawdzić na czym się wywala? Może podłączając do innego kompa, albo instalując drugiego Windowsa na innej partycji?

Poleciał Ci któryś plik systemowy.

Możesz spróbować zainstalować - odświeżyć - jeszcze raz windę na tej samej partycji na której teraz masz XP bez usuwania danych. Patrz tylko dokładnie na pytania instalatora windy, żebyś sobie nie usunął całej partycji. Jeśli zrobisz to poprawnie, to nic nie stracisz z danych. Pomoże to o ile uszkodził się plik windy, a nie któryś ze sterowników. :mrgreen:

To ustal DLACZEGO

Ja miałem dzisiaj tak samo. : /

Musisz (niestety) sformatować partycję, na której był zainstalowany Windows, a później zainstalować Windows’a. Najlepiej wybierz szybkie formatowanie i weź jakiś program do odzyskiwania danych, aby odzyskać te dane.

Pozdrawiam.

stawiam na uszkodzony plik jądra kernel32.dll, podmień w konsoli odzyskiwania.

Za X: podstaw literę CDROM’u