Nie startuje XP

coś się stało z moim Windowsem…

Podczas startu samoczynnie się resetuje i tak w kółko…

Udało mi się go “złapać” i wymusić “ostatnia dobra konfiguracja” - coś tam poskanował, zameldował że jakieś pliki są “błędnie zlokalizowane” i dalej dupa…

Rok temu miałem to samo i mimo szczerych starań nie udało mi się go “podnieść”. Teraz jestem mądrzejszy i mam dwa kompy… ale i tak nie wiem co dalej robić…

Czy to jakaś pluskwa? Wtedy myślałem, że padł mi dysk, ale dysk jest ok.

Nie chcę na nowo instalować Windy, chcę ją odzyskać, pomóżcie, jeśli wiecie o co w tym biega…

Z góry dzięki.

Domyślam się że masz windows xp

Wystartuj z kompaktu instalacyjniego windows xp

I po wykryciu przez instalatora , gdzie masz zainsatlowanego windowsa xp daj napraw (reinstalacja systemu ) chyba najszybciej załatwi sprawę w twoim przypadku

Przy reinstalacji wszytkie programy zostaną zachowane oraz skróty na pulpicie etc.

Pozdro. !!

aha, tylko muszę najpierw przypomnieć sobie hasło Administratora…

:stuck_out_tongue:

bo zapomniałem

To lepiej zainstaluj system od nowa :smiley: :smiley: :smiley:

Szybciej Będzie. !!

Pozdro… !!

No i właśnie najważniejsze, by ten meldunek był do wglądu! :slight_smile:

Inaczej, to możemy gdybać w nieskończoność! :lol:

Na początek udaremnij nieustanny restart kompa!

Panel Sterowania/System/Zaawansowane/ Uruchamianie i odzyskiwanie/

Ustawienia

Wejdź w “Awaria systemu” - odfajkuj “Automatycznie uruchom ponownie”.

No i teraz obserwuj dokładnie jakiekolwiek komunikaty i wypada je wkleić z dokładnie brzmiącą treścią! :slight_smile:

Posiedziałem trochę przy nim, oto więcej informacji.

Mój system to oczywiście WinXP Pro z ServicePackiem2

Do przedwczoraj uruchamiał się bez problemów, wczoraj zawiódł.

Waterproof, mi system nie wystartował do tego miejsca aby coś zmienić, resetował się po przeskanowaniu dysków i oddaniu komuniatu i błędnej lokalizacji na błękitnym ekranie i koniec Dokładnie brzmiącej treści nie przytoczę… chodziło tam o pliki z F-secure Internet Security.

Podczas startu systemu nacinąłem F8 i wyłączyłem “Resetowanie komputera po awarii”. Po ponownym restarcie pojawił się komunikat o zatrzymaniu komputera z powodu niezgodności BIOSu z ASPI (?!?) więc wyłaczyłem w BIOSie ACPI i start kompa w każdym z trybów kończy się czarnym ekranem z migającym kursorem. Teraz zabieram się za ściąganie innego BIOSu niż mam, może nawet starszego… I będę walczył dalej…

Nie jestem sobie w stanie przypomnieć daty sprzed roku, kiedy system mi padł w ten sam sposób, ale podejrzewam, że był to ten sam dzień czyli 16 listopad. Niestety coś się uszkodziło w plikach i zmiana daty systemowej ani reset BIOSu nie pomogły…

Na niebieskim ekranie mam podaną jakąś stronę ze sterami do ASPI ale o tym pomyślę później.

Moja płyta to ECS K7S5A.

Walczę dalej, a jak ktoś umie niech mi dalej pomaga…

Np. jak podmienić pliki ASPI w trybie znakowym… (?) z tzw. konsoli

AHA, nie mam napędu dyskietek, więc mam trochę utrudnione kombinowanie “startu z dyskietki” - robię to z CD…

Płyty są po 50 gr więc floppa wywaliłem 1,5 roku temu! !!

Może to był bład a może nie…

Czekam na dalsze pomysły…