Nie świeci dioda od dysku, wiatrak chodzi b.wolno

Witam!

Jeśli umieściłem temat nie tu gdzie trzeba, przepraszam i proszę o ewentualne przeniesienie.

Mój problem polega na tym, że nie mogę poprawnie uruchomić komputera. Zakładam, że to wina dysku, ale nie jestem pewien. Gdy uruchamiam PC, czerwona dioda (chyba od dysku twardego) w ogóle się nie świeci, a ja nie słyszę żeby dysk pracował. Na dodatek, nic nie wyświetla się na monitorze, a napis “Brak sygnału” jest prawie nie widoczny. Wiatrak od procesora, pracuje bardzo wolno. Nieraz komputer uruchomi się poprawnie, wtedy widzę, że owa dioda się świeci, wiatraczek zasuwa jak powinien, a gdy ruszę komputerem, znowu nie działa. Jakie są tego przyczyny? Co powinienem sprawdzić? Z góry dziękuje.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Przenoszę do Hardware Sterowniki

Sprawdź kable zasilania 230V, może coś nie styka? lub problem na zasilaniu 230 V, podłącz kompa bezpośrednie do innego gniazda 230 V.

Podmień zasilacz o takiej samej mocy lub wyższej i sprawdź kompa.

Może trzeba zrobić jego konserwację, czyli odkurzanie, czyszczenie złącz stykowych i sprawdzenie wszystkiego.

Niedawno odkurzałem, ale jeszcze muszę przeczyścić styki. Póki co nic się nie zmieniło. Jeden dzień komputer działał jak należy, a dziś znowu to samo. Tyko że teraz np. w trakcie uruchamiania jak ładuje mi się windows, zatrzyma się ładowanie i PC się resetuje.