Nie typowe tło pod bloga HTML,CSS? Jak?

Witam Wszystkich,

chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić by uzyskać taki efekt tła, jak w poniżej zamieszczonym screenie. Chodzi mi dokładnie o grafikę tego miasta, tak by to tło było tylko i wyłącznie u samej góry… i nie pytam jak wykonać taką grafikę tylko jaki kod muszę napisać by uzyskać taki efekt… będę wdzięczny za pomoc w rozwikłaniu mojej zagadki :wink:

screenol.th.png

pozdrawiam

Sven

Nalezy ustawić właściwość background-attachment na fixed.

Czyli coś takiego w arkuszu:

body{

background:url(sciezka/do/obrazka);

background-attachment:fixed;

}

a co jeśli już mam w background inny obrazek jako główne tło i gryzie mi się na zasadzie albo jeden będzie wyświetlony albo drugi?

jest jakiś sposób na to?

Dodane 12.01.2010 (Wt) 15:41

i po dodaniu własności która podałeś obrazek nie jest jeden tylko ustawia jako tło ;(

Dodane 12.01.2010 (Wt) 15:50

ups… przepraszam… działa ale nie o to mi chodzi ;D nie chce aby tło było statyczne, tylko obrazek który maiłby być u góry, nie ma rozkładać się na całość tylko to co będzie u góry będzie tylko tam… często można spotkać to na dużych portalach typu nasza-klasa podczas kampanii reklamowych…

Ok, wiem.

background-repeat:no-repeat;

działa :wink: ślicznie dziękuję :smiley:

istnieje taka funkcja jak pomógł na tym forum? ;p

Nie ten dział przenoszę :slight_smile:

a powiedzcie mi jeszcze co muszę zrobić żeby to tło było wyśrodkowane? bo u mnie wygląda dobrze ale na panoramie wyrównuje to tło do lewej strony i nie jest za ciekawie :smiley:

background: url(obrazek.jpg) no-repeat center top fixed;

jeszcze raz wielkie dzięki działa jak należy :smiley: