Nie uaktualnia visty do windows 7

Witam jak w temacie, W czasie aktualizacji pojawia się komunikat:

Te urządzenia mogą nie działać prawidłowo po uaktualnieniu. Przed uaktualnieniem zaleca się zaktualizowanie sterowników dla tych urządzeń. Anuluj uaktualnienie, otwórz Panel sterowania i wyszukaj ciąg „aktualizacja sterowników urządzeń” lub przejdź do witryny sieci Web producenta urządzenia, aby wyszukać zaktualizowane sterowniki.

Kontrolery magazynu: AIN0N2M0 IDE Controller

Zainstaluj najnowsze sterowniki do chipsetu/płyty głównej…

ja odradzam robienia uaktualnienia szczególnie na zaśmieconym systepnie (zainstalowane gierki, programy itp). Lepiej zainstalować 7ke na nowo. Ja popełiłem tan błąd raz:P dodatkowo uaktualnienie mieliło sie u mnie na mocnym sprzęcie pare h

lesio42 , powiedz na czym robisz aktualizację i odłącz kabelek sieciowy jeżeli takowy masz. Instalator sam wyszukuje najnowsze sterowniki i prosi o ich zaktualizowanie.

kkamilekk , masz rację, instalacja na czysto jest szybsza i ma się system bez śmieci. Także traci się wszystkie ustawienia przęglądarek itp oprogramowania. Jeżeli jest to laptop, trzeba skopiować wszelkie dane na inny dysk (bo usuwane są wszelkie partycje.

sterowniki są najnowsze i dalej to samo,format jest najprostszy ale dlaczego nie aktualizuje ,a jak odłączę kabelek to jak znajdzie sam sterowniki -coś tu w twojej wypowiedzi nie gra.

Powiedz mi jeszcze jaki masz komputer.

:hahaha:

Jeżeli stawiasz system na “czysto” i nie klikasz bezmyślnie “next” to nic po za partycją systemową nie zostanie sformatowane.

Jednak polecałbym czystą instalację, mniej problemów.

NIE INTERESUJE MNIE FORMAT I INSTAL NA CZYSTO TO NIE TEN TEMAT WIĘC NIE PISZCIE!!!

A KOMPUTER MAM TAKI: LAPTOP HP Pavilion dv 1020ew

Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)

System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium

Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 1

Internet Explorer 8.0.6001.18828

DirectX DirectX 10.1

Typ procesora Mobile DualCore AMD Turion X2 RM-70, 2000 MHz (10 x 200)

Nazwa płyty głównej HP 3600

Mikroukład płyty głównej AMD 780G/780V/790GX, AMD K11

Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-800 Registered DDR2 SDRAM)

DIMM1: Ramaxel Tech. RMN1150EC48D7W-800 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM2: Samsung M4 70T5663QZ3-CF7 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 3450 (256 MB)

Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 3450 (256 MB)

Akcelerator 3D ATI Mobility Radeon HD 3470 (M82XT)

Monitor AU Optronics B154EW08 V1 [15.4" LCD]

Multimedia:

Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ ATI RV620 - High Definition Audio Controller

Karta dźwiękowa IDT 92HD71B7 @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller

kkamilekk , tylko że po aktualizacji można syf odinstalować :stuck_out_tongue: semtex , właśnie o to chodziło mi, że jak będzie bezmyślnie klikał “Dalej” to wszystko mu poleci z HDD.

lesio42 , spróbuj instalacji tak jak na czysto tyle że przy wyborze “Czysta…/Aktualizacja” Wybierz to drugie, wtedy niema systemu w tle który może mieć wadliwe dla 7 sterowniki. Jeszcze jedna sprawa na laptopach aktualizacja trwa około 2-4 godzin.

Powiem tak, musisz mieć zainstalowany SP2 że by zaktulizować Vistę do 7, ale co do czystej instalacji systemu do najlepiej instalować system na czysto nawet Microsoft to zaleca… po co bedziesz sobie laptopa zasmiecać…

Pozdrawiam…

ja aktualizowałem z Vista SP1

u mnie zainstalowane były tylko antywirus, office, soft HP w sumie świerzy system po zakupie lapka i wszystko trwało 5h (Vista 64bit na 7 64bit)

BŁAGAM! !!

Uruchamiasz to na włączonym systemie czy po restarcie przez płytkę bez systemu? Próbuj oboma sposobami, na ASUSA lapkach trwa to trochę :frowning: SP2 może pomóc.

SP2 możesz ściągnąć oddzielnie ze strony:

Waga: 475MB

http://download.microsoft.com/download/F/B/9/FB9F0DF8-4CE2-416D-9D08-BABC7EA48F85/Windows6.0-KB948465-X86.exe

pomin komunikaty o jakiś niezgodnościach, jeżeli masz orginalny system to potem pociągnie odpowiednie sterowniki ze strony M$. Najwiekszy problem będzie z programami (zaczną wolniej działać, przynajmniej tek było u mnie). Nie jestem pewien czy uruchamiajac instalke z boota jest opcja aktualizacji ale napewno bedzie lepsza niż odpalenie na odpalonym systemie.