Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia SSL tylko na jednym komputerze

Witam

Gdzie może być problem bo tylko na jednym komputerze od kilku dni nie mogę wejść normalnie na poczta.o2.pl bo mam ostrzeżenia o niebezpiecznej stronie, niezabezpieczonej, brak certyfikatu ssl itd.

Czy to jest nie tak coś z moimi przeglądarkami?

Próbowałem w Chrome i Firefox
System Windows 7

https://www.dobreprogramy.pl/Complete-Internet-Repair,Program,Windows,63668.html i spróbuj naprawy SSL / HTTPS / Kryptografii.

A data w systemie poprawna? Podobne komunikaty mogą być jak data będzie niepoprawna.

Poprawna.

Czy jeśli jestem pewny że poczta.o2.pl to zaufana witryna to jak te komunikaty się wyświetlają i bym przeszedł dalej to jest to niebezpieczne?

A może był instalowany Nod?
Miałem taki problem z pół roku temu po instalacji eseta:

1 polubienie

Podobnie jak pisał wwojteko. Sprawdź nie tyle datę, co datę i godzinę. Źle ustawiony zegar to najczęstsza przyczyna tego typu błędów.

1 polubienie

Firefox mnie obecnie automatycznie daje komunikat o złej dacie, Chrome / Opera przez jakiś czas łączy się i po czasie wykrywa złą datę (przy starcie pewnie było by podobnie jak w firefox).

Firefox nie połączył się z poczta.o2.pl, ponieważ zegar systemowy wydaje się wskazywać złą datę, co uniemożliwia bezpieczne połączenie.

Komputer ma ustawioną datę 2012-10-30. Zmień ustawioną datę i czas na aktualne, aby rozwiązać ten problem.

Twój zegar wskazuje przeszłość

Nie można nawiązać poufnego połączenia z witryną poczta.o2.pl, ponieważ ustawienia daty i czasu (wtorek, 30 października 2012 09:34:18) w Twoim komputerze są nieprawidłowe.

Twój zegar się spóźnia

Nie można nawiązać połączenia prywatnego z poczta.o2.pl, bo data i godzina ustawione na komputerze (niedziela, 1 maja 2011 09:43:07) są nieprawidłowe. Więcej informacji
NET::ERR_CERT_DATE_INVALID

Tak NOD jest nawet zainstalowany. A co ma data komputera do bezpiecznego połączenia? Chodzi o ważność certyfikatu SSL?

Wyłącz na chwilę filtrowanie https i zobacz czy problem mnie - eset pewnie podmienia certyfikat.

Spróbuj zmienić datę na rok do tyłu i wejdź np na google w ogóle się nie wyświetli i będzie błąd certyfikatów.
Chyba może być różnica maksymalnie doby.

Gdzie to mogę wyłączyć?

Dzięki.

Ale jeszcze się dopytam czy wchodzenie i logowanie się jak przeglądarka wyświetla ostrzeżenia jest niezbepieczne mimo że strony są zaufane np. poczta.o2.pl?

Oraz co ma data lokalna komputera do ostrzeżenia