Nie udana aktywacja Windowsa 7 za pomocą oryginalnego klucza


(matti8) #1

Witam

Mój kumpel kupił sobie laptopa z Windowsem 7 Home Premium 32bit, a, że laptop ma 4GB Ram-u to zainstalował sobie wersję Home Premium 64bit. Wszystko działa jak należy, tylko że nie da się aktywować systemu. Czy może mieć to związek z wersjami Windowsa? Z góry dzięki za porady.


(Łukash) #2

Spróbujcie aktywować go telefonicznie ,ze stacjonarnego o ile dobrze pamiętam jest darmowe połączenie.


(Ghosthanys) #3

a wychodzi jakiś komunikat przy próbie aktywacji


(fiesta) #4

Zgodnie z licencją OEM nie ma już prawa zmiany z wersji 32 na 64 bitową.


(Aldebaroneta) #5

@ fiesta

Jak to nie ma prawa..??? Zapłacił za OEM, wyrzuca go - nie dostając zwrotu kasy, więc nikt mu nie robi łaski! Microsoft ma prawa do systemu OEM, ale nie do samego komputera i jego właściciela. Właściciel ma prawo wywalić Winde na śmietnik i zainstalować co mu się żywnie podoba, więc nie kituj..!


(system) #6

chłopie co ty tu za bzdury piszesz :smiley: poczytaj sobie licencje OEM klucz został przypisany do systemu 32 bitowego i po zawodach. Trzeba było pomyśleć przedtem.


(Cedar) #7

Oczywiście, jak najbardziej masz rację ale pod warunkiem , że ten drugi system (z nową licencją) sobie kupi.

PS. Chyba, że nie używał (i nie aktywował) wersji 32 bit, to i klucz nie został "zużyty"


(Łukash) #8

A nie jesteście w błędzie z tym w ogóle? na tym http://www.vistax64.com/software/198885 ... 4-bit.html forum ,a są tam naprawdę spece , piszą zupełnie co innego,chodzi o viste ale licencja oem jest chyba ta sama....?,i Brink pisze że keya można używać do instalacji i 32 ,i następnie 64 na tym samym kompie...z tej samej płyty dvd.


(fiesta) #9

A czy on pisze o wyrzucaniu i zakupie nowego systemu??

System został na laptopie preinstalowany w wersji 32 bitowej, a istnieje jednokrotna możliwości wyboru wersji.

Łukash

To dotyczy Viśty a nie Sevena, przy którym zmieniły się nieco zasady licencjonowania (nie wiem czy na pewno w tym wypadku).


(Aldebaroneta) #10

sq6fw , nie pisz takich wielkich liter, bo mi się na monitorze nie mieszczą..:slight_smile: Opanuj swoje nadszarpnięte nerwy! Chyba oczywiste, że chodzi mi o legalnie nabyty system 64 bitowy. Z własnym kluczem. Umiejętność czytania liter, to za mało - trzeba jeszcze rozumieć, co się czyta...


(fiesta) #11

sendoo nie mieszaj, autor wyraźnie napisał że dostał preinstalowany system w wersji 32 bitowej. I teraz zainstalował system 64 bitowy (nie wiadomo skąd) i chce go aktywować z kluczem który ma na naklejce COA.

Dokładnie, ale zastosuj to do siebie :stuck_out_tongue:


(Aldebaroneta) #12

Cytuję: "

Mój kumpel kupił sobie laptopa z Windowsem 7 Home Premium 32bit, a, że laptop ma 4GB Ram-u to zainstalował sobie wersję Home Premium 64bit. Wszystko działa jak należy, tylko że nie da się aktywować systemu. Czy może mieć to związek z wersjami Windowsa? Z góry dzięki za porady."

Gdzie masz napisane, że "chce go aktywować z kluczem który ma na naklejce COA" ???

Czy może ja jestem ślepy?? !!


(fiesta) #13

Nie ślepy ale nie potrafiący czytać ze zrozumieniem i pomiędzy wierszami. Dlaczego niby miał by mieć problem z aktywacją skoro był by to z zupełnie nowy system z nową licencją i COA ??

Pomyśl, a dopiero potem rób raban !!


(matti8) #14

Czyli, że jak system 32bitowy był aktywowany z klucza z "nalepki" na laptopie to bez problemu powinien się także aktywować system 64bitowy z klucza z "nalepki". Jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo już sie w tym wszystkim pogubiłem.


(Monczkin) #15

matti8 , nazwij temat konkretnie i bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978


(niezDarek) #16

klucz z nalepki był aktywowany po użyciu go w wersji 32bitowej i tylko na taką wersję należy się teraz licencja, system 64bitowy się nie aktywuje, w przypadku OEM,


(matti8) #17

No to trudno, trzeba będzie ponownie zainstalować system 32bitowy. Dzięki za porady.


(Łukash) #18

fiesta grzebałem w necie za tymi licencjami i ponoć zmiany dotyczyły tylko oem builderów ,konkretnie przedtem składałeś sobie sam kompa i mogłeś kupić wersje oem .To również pisze w licencji(wszystkie można pobrać z tej strony

Nie ma wzmianki o aktywacji tylko jednej wersji bitowej.Nie chcę też wprowadzać nikogo w błąd,więc może ktoś obeznany się wypowie i rozwieje wątpliwości.


(niezDarek) #19

To co cytujesz to tekst obowiązujecy dla systemów BOX a nie OEM,


(Łukash) #20

niezDarek , OEM umiem czytać i pobrałem OEM.Chyba że pre-instalowane to nie OEM

Dodano

No i chyba z tego tekstu wynika że nie chodzi o box

http://download.microsoft.com/Documents ... 6b6172.pdf