Nie Udana próba usunięcia hasła BIOS w HP

(Piotrus146) #1

Witam. Problem jest taki, że zrobiłem sobie hasło POWER-ON w Biosie, żeby przy uruchomieniu kompa trzeba było podać hasło. No i zrobiłem tak elegancko, włączam kompa i trzeba wpisać hasło no i ok tylko, że jak chce cokolwiek wpisać to się nie da. Tylko i wyłącznie enter działa jak go wcisnę to się jakieś klucze pojawiają. To myślę zresetuje BIOSA i będzie gitez majonez, ale kicha nic nie dało, hasło nadal jest i nie mogę dostać się na kompa i jest mega problem. Komputer mam jakiś HP Compaq DT coś tam nie jestem pewien jedno i to samo wszystko złom. Bardzo proszę pomóż ktoś nie wiem co robić, jeszcze pół biedy ale nie mogę nic wpisać w ramce na hasło :((

(Drobok) #2

W wypadku niektórych mobo wymagane jest dłuższe wyjęcie baterii bądź przestawienie zworki

(Piotrus146) #3

Wyjmowałem na 3 minuty batarie, a zworke też klikałem tylko nie wiem dokładnie jak i próbowałem na wszystkie sposoby. Mówisz, żeby spróbować na dłużej wyciągnąć baterie??

(Drobok) #4

Nie wiedziałem że zworkę się klika xDD

Jeśli na twojej mobo jest zworka do resetowania biosu masz ją przełożyć na inne piny (powinien być opis) a następnie włączyć komputer. Po czym wyłączasz i zmieniasz z powrotem.

(Piotrus146) #5

Hmm. Dobre pytanie teraz jest jak ją znaleźć :smiley: nie mam żadnej instrukcji

(tomson66) #6

Na płycie głównej szukaj napisu typu mobo bo nikt tu nie zna na pamięć wszystkich HP.Prawdopodobnie Twoja zworka jest w okolicy kości biosu.

Oczywiście bateryjkę wyjmowałeś na odłączonym komputerze? Pozdrawiam.

(Mmiszczuk) #7

Zwieranie lub wyjmowanie baterii nic nie da. ;p

(Piotrus146) #8

Ale właśnie problem nie w tym, że ja nie znam hasła, problem w tym, że po włączeniu konsoli do wpisania hasła nie mogę nic wpisać jak by klawiatura nie chodziła :frowning:

(Drobok) #9

Chyba nie pozostaje ci nic innego poza napisaniem do supportu hp ;/

(Piotrus146) #10

Czyszczenie CMOS * Konfiguracji komputera (CMOS) może czasami być uszkodzony. Jeżeli tak, to konieczne jest jasne CMOS pamięci za pomocą przełącznika SW50. Jasnym i reset konfiguracji, należy wykonać następującą procedurę: 1. Przygotować komputer do demontażu. Ä UWAGA: Przewód zasilający musi być odłączony od źródła zasilania wciskając Clear CMOS Przycisk (UWAGA: Wszystkie diody na statku powinny być OFF). Niezastosowanie się do tego może spowodować uszkodzenie płyty systemowej 2. Usuń panel dostępu. 3. Naciśnij przycisk CMOS znajduje się na płycie systemowej i przechowywać wciśnięty przez 5 sekund. 4. Zastąpić panel dostępu. 5. Włącz komputer i uruchom komputer F10 Setup (Ustawienia-użytkowe), aby ponownie skonfigurować system. * Kiedy przycisk jest wciśnięty lub CMOS zworka jest usunięta, zarówno Hasło zasilania i hasło konfiguracji stają się nieważne, ponieważ obie są przechowywane w pamięci konfiguracji. Będziesz musiał zresetować hasło. Wyłączenie lub Usuwanie Power-On i hasła konfiguracji * 1. Wyłącz komputer i wszystkie urządzenia zewnętrzne i odłączyć przewód zasilający od gniazdka elektrycznego. 2. Usuń panel dostępu. 3. Znajdź nagłówek i E49 jako skoczek. 4. Usunąć zworkę z pinów 1 i 2. Miejsce zworkę na pin 2 tylko, aby nie stracić go. 5. Zastąpić panel dostępu. 6. Podłącz komputer i włączyć zasilania. Pozwalają na system operacyjny do uruchomienia. UWAGA: Wprowadzanie zworkę na pin 2 czyści bieżące hasła i wyłącza funkcje hasło. 7. Aby ponownie włączyć funkcje hasło, powtórz kroki 1-3, następnie wymienić zworkę na piny 1 i 2. 8. Powtórz kroki 5-6, następnie stworzyć nowe hasła. Odnoszą się do Computer Setup (F10 Setup) instrukcje w celu stworzenia nowych haseł. * Kiedy przycisk jest wciśnięty lub CMOS zworka jest usunięta, zarówno Hasło zasilania i hasło konfiguracji stają się nieważne, ponieważ obie są przechowywane w pamięci konfiguracji. Będziesz musiał zresetować hasło.

Ktoś mi powie co to znaczy usuń panel dostępu?? Albo zastąpić panel dostępu??

(Drobok) #11

Jest to procedura resetowania hasła za pomocą zworki którą poleciłem ci wcześniej. Panel dostępu to wg mnie obudowa bądź jakaś płytka ochronna w zależności od interpretacji.

(Piotrus146) #12

Tak na chłopski rozum mógłbyś mi przetłumaczyć to co mam zrobić?/ Chodzi mi tylko o zresetowanie hasła.

(Drobok) #13

1 Odłączasz zasilacz

2 Wyłączasz kompa

3 Klikasz przycisk podpisany na instrukcji bądź na płycie głównej jako reset cmos bądź reset

4 Przytrzymujesz go przez 5s

5 Szukasz E49 Wypinasz będącą gdzieś koło niego zworkę

6 Zakładasz obudowę

7 Odpalasz kompa

(fiesta) #14

Podaj typ BIOSu, większość typów ma hasła uniwersalne.