Nie umiem nagrać na płyte DVD


(tacyer) #1

Witam!

Mam Nero 6 i nie umiem nagrać dokumentów ani niczego na płytke DVD, na CD leci normalnie. Ostatnio zainstalowałem SP3 pod Win Xp, i nawet po jego deinstalacji dalej problem występuje. Może Wy coś mi doradzicie.

Screen:


(matiit) #2

Spróbuj jakiegoś innego programu do nagrwania. Jest nawet taka kategoria na dobreprogramy.pl, wejdź i wybierz jakis.


(pycia14) #3

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tudio+6.61


(tacyer) #4

Zainstalowałem te Ashampoo, które polecił mi pycia14 mam ten sam problem :frowning: Pisze że jest to błąd średni, zmniejszyłem juz prędkość, zmniejszyłem terz rozmiar nagrywanego czegoś i dalej nic :x Może jakieś inne sugestie?


(sosen86) #5

jeśli np. na ashampoo burning studio będzie się to powtarzać to może być wina nagrywarki, czasmi zmiana płyty (z innej firmy) pomaga. ja miałem podobnie w latopie ze trzy kolejne firmy próbowałem i nic dopiero tdk, maxell i verbatim nagrywa bez problemu.


(tacyer) #6

Własnie mam płytke z TDK, czasami jescze lece na SONY wszystko x16 :), ale obecnie nie posiadam płytki z innej firmy, mam ich 10 i próbowałem już na 4. Co do nagrywarki to czyściłem płytą czyszczącą, a nie sądzę aby nagrywarka sie tak zepsuła aby CD nagrywała a DVD już nie. Nagrywarka to jakiś samsung co nył odrazyu w kompie.


(iwa nike) #7

ja mam pewne doświadczenia co do wypalania płyt na x16 i wole się trzymać od tego z daleka

moze nagrywarka jest zepsuta? próbowałaś na innym kompie?


(tacyer) #8

Nie rozumiem o co Ci chodzi! Czytaj poprzednie posty, zmniejszałem już prędkość, a nagrywarka raczej nie jest zepsuta jak CD umiem nagrać. A czy płytka ma speed x16 czy x8 to już raczej bez różnicy.


(Sidhmor) #9

Co do nagrywarki to czyściłem płytą czyszczącą, a nie sądzę aby nagrywarka sie tak zepsuła aby CD nagrywała a DVD już nie

To o niczym nie świadczy. Często w nagrywarkach są dwa lasery zoptymalizowane do odczytywania konkretnego standardu. Ja obstawiam że padła Ci nagrywarka, przynajmniej w części. Chociaż równie dobrze możesz spróbować firmware zaktualizować. Poszukaj na stronie producenta, często są w nowszych wersjach dodawana dodatkowe płyty które są obsługiwane.


(Kisielek) #10

Masz alcohol 120% na kompie? :wink:

kiedyś miałem problem z nagrywaniem i kasowaniem płyt RW w jakimkolwiek programie jak miałem zaznaczone w nim te 3 opcje pod: Emulacja. Spróbuj je odznaczyć jeśli masz alcohol.

Spróbuj też zainstalować sterowniki Adaptec ASPI.


(tacyer) #11

OK poszukam, ale jest jeden chyba istotny szczegół, którego nie widać na screenie i o którym zapomniałem, a mianowicie mi się nagrywa tak do 5%, 7% czasami nawet do 11% i dopiero wtedy wyskakuje błąd zapisu :?


(Dzimi21) #12

Mój kolega miał podobny problem. Nagrywał normalnie dvd i przy 99% był błąd zapisu. CD nagrywały się normalnie. Okazało się że wina leży po stronie nagrywarki, a dokładniej lasera.


(tacyer) #13

Czy jest jakaś inna możliwość upewnienia się czy padł mi laser niż zaniesienie nagrywarki do serwisu?


(system) #14

wyczyść laser w nagrywarce i powinno wszystko hulać


(tacyer) #15

Ale płytą czyszczącą czy jakoś ręcznie, bo nigdy jeszcze nierobiłem czegoś takiego.


(system) #16

Ręcznie, czyli rozkręć napęd wyczyść laser, zamknij i zamontuj zpowrotem


(tacyer) #17

Chyba to nie jest wina nagrywarki, podłączyłem dysk do komputera od cioci i jest ten sam problem, a tam nagrywarka działa w pełni. Czyli że coś z twardzielem?

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 20:20 został dopisany post przez tacyer

Zrobiłem formata i problem nadal występuje, teraz czyszcze nagrywarke płytą czyszczącą, jak nie pomoże to zrobie to ręcznie.