Nie umiem podłączyć drukarki HP LaserJet P1102

mam następujący problem z drukarką (drukarka laserowa HP LaserJet P1102) wszystko działało sprawnie do momentu gdy pewnego razu drukarka przestała drukować i wyskakiwał komunikat “drukowanie nie powiodło się”. Próbowałem rozwiązać ten problem na różne sposoby ale nie dało się więc zainstalowałem na nowo windowsa.

Po instalacji windowsa drukarki wcale nie da się zainstalować. po podłączeniu drukarki wyświetla się dymek “znaleziono nowy sprzęt” otwiera się kreator ale po sekundzie on znika i pojawia się dymek “wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. twój nowy sprzęt może nie działać właściwie”.

Na innym komputerze drukarka działa bez problemu.

Próbowałem także podłączyć moją starą drukarkę (HP deskjet 3650) do komputera również wyskakuje ten sam komunikat. Proszę o pomoc bo nie wiem co może być przyczyną tego.

kupiłem nowy kabel nic nie pomogło. drukarkę instaluję na 100% prawidłowo bo wcześniej instalowałem ją dwukrotnie i za każdym razem działała. porty USB również działają prawidłowo bo inne urządzenie np. pendrive aparat cyfrowy modem działają bez problemu

z góry dziękuję za odpowiedź

Jaki masz system? czy po instalacji sytemu instalowałeś sterowniki chipsetu ? podaj dokładną nazwę płyty głównej , sterowniki do drukarki instalowałeś z dysku CD czy pobierałeś ze strony producenta ?

system: windows XP home (oryginalny)

sterowniki chipsetu to nie bardzo wiem o co chodzi instalowałem sterownik karty graficznej i płytę główną zawsze tak robię i wszystko działało co do nazwy płyty głównej to na instrukcji mam napisane

"K8 Triton Series

GA-K8U

Uli M1689 chipset "

i instalowałem wszystko z tej płyty ewentualnie mogę spróbować jeszcze (dwa razy chyba nie zaszkodzi)

natomiast co do sterowników z drukarki ona jest trochę specyficzna tzn. jest dołączona płyta CD ale ona nie jest wymagana przy instalacji wystarczy podłączyć drukarkę do prądu włączyć urządzenie podłączyć do kompa i wyświetla się kreator i dalej postępować według kreatora. więc myślę że sterowniki się jakoś same instalują. próbowałem instalować również z płytą ale pojawia się ten sam problem

krzysztof2345 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Oprogramowanie i sterowniki do pobrania - Drukarka HP LaserJet Pro P1102 - ściągnij Sterownik - Oprogramowanie instalacyjne urządzenia i zainstaluj .

Gigabyte GA-K8U - czy to jest Twoja płyta główna? czy instalowałeś ten sterownik - ULi M1689 Chipset Driver (include chipset\lan\sata raid driver)? daj screena z Menadżera Urządzeń.

więc ten Sterownik - Oprogramowanie instalacyjne urządzenia to jest dokładnie to samo co mam na płycie CD i podczas instalacji gdy jestem proszony o podłączenie urządzenia to wyskakuje ten problem który opisywałem na początku i potem mogę w nieskończoność czekać na podłączenie urządzenie.

natomiast ta płyta Gigabyte GA-K8U to jest nazwa mojej płyta główna a co do sterownika to jak włożę płytę główną mam napisane

Uli integrated Driver … Installed

AMD Cool’n Quiet CPU Driver … Installed

RealTek LAN Driver … Installed

RealTek AC97 Codec Driver … Installed

USB 2.0 Driver … Installed

i przy wszystkich pozycjach są haczyki oznaczające że są zainstalowane

co do screena z menadżera urządzeń to możesz powiedzieć konkretnie o którą pozycję ci chodzi ??? bo mam je zrobione ale nie wiem jak je wysłać na te forum więc jeśli byś mógł dokładniej określić o którą pozycję ci chodzi to ją przepiszę

DO Areh przejrzałem te linki które Pan przesłał i w pełni zgadzam się z tym że temat powinien być zwięzły i konkretnie określać problem jednak w moim przypadku ciężko mi sprecyzować tą sytuację w jednym zdaniu. Jak podłączam drukarkę do komputera to wyskakuje chmurka “znaleziono nowe urządzenie” a po chwili na jej miejscu pojawia się komunikat “wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. twój nowy sprzęt może nie działać właściwie” i w konsekwencji drukarki nie da się zainstalować a samo urządzenie jest sprawne na 100% bo na innych komputerach działa. Nie wiem jak by ten problem zatytułować . Jedyny temat postu jaki mi przychodzi do głowy to problem z instalacją drukarki albo problem z podłączeniem drukarki. Nic innego nie umiem wymyślić.

Podłącz drukarkę kablem USB - nie instaluj sterowników - po pojawieniu się komunikatu “wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. twój nowy sprzęt może nie działać właściwie”. - znajdź folder Urządzenia i drukarki i jeśli jest tam Twoja drukarka ustaw ją jako drukarkę domyślną. Następnie sprawdź czy działa.

podłączyłem drukarkę ale ten folder Urządzenia i Drukarki jest pusty a gdy kliknę “dodaj drukarkę” to kreator wykrywa ją pojawia dymek “znaleziono nowy sprzęt” ale potem znowu “wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. twój nowy sprzęt może nie działać właściwie”

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … leshooting - przeczytaj uważnie …

Ogromne Dzięki Kliszka ! Rozwiązanie 2 pomogło z tej strony. w 2 urządzeniach aktualizowałem sterownik potem jeszcze podłączyłem drukarkę znowu aktualizowałem sterownik i w końcu mi się otworzył kreator instalacji drukarki, zainstalowałem oprogramowanie, wydrukowałem stronę testową i teraz drukarka w końcu drukuje bez problemów. Płyta CD ani sterowniki z internetu nie były potrzebne. Jeszcze raz Ogromne Dzięki za pomoc.