Nie umiem podłączyć panelu przedniego CR-109

Kupiłem Panel Modecom CR-109 czytnik kart +2x USB 3.0 i nie umiem tego połączyć. Kable z CR nie pasują i nie wiem gdzie to podłączyć.

Mam płytę główną microATX Gigabyte GA H61M DS2. Obudowa Brutus.

Jak to: kable nie pasują ??

Chcesz podłączyć USB 3.0 (niebieska wtyczka)?

A co z tą wtyczką mam zrobić?

Nie podłączysz jej, bo Twoja płyta nie ma takiego wejścia. Chyba są przejściówki z USB 2.0 na 3.0, tylko pamiętaj, że transfer będzie wtedy taki jak przy 2.0 .

Przecież wszystko jest pokazane w instrukcji (strona 7): masz wtyczkę USB 3.0 z przejściówką do USB 2.0 - i tą wtykasz np w F_USB1, pojedyńczy port USB obsługujący czytnik kart - wtykasz w F_USB2 (zwróć uwagę na oznaczenia - porównaj z oznaczeniami w instrukcji od płyty głównej na stronie 17, gdzie przy okazji znajdziesz też opis wtyczki audio - ale z racji ślepego pinu tu raczej pomyłki nie poczynisz).

Nie mam żadnej przejściówki. Mam 3 kable: audio, uSB 4 piny, i wtyczka USB 3.0.

Wiem, że w instrukcji wszystko pisze banalnie: podłącz kable do płyty głównej, ale to nie jest takie proste. W wymaganiach systemowych nic nie piszę, że muszę mieć płytę główną z USB 3.0. Tej wtyczki USB 3.0 nigdzie nie włożę.

Nigdzie nie włożysz bo nie masz wejścia na płycie głównej. Jeśli rzeczywiście nie jest tak, jak pisał Veers (że masz wtyczki usb 2.0 i 3.0 na jednym kablu), zakup coś takiego .

dz za pomoc, ale czytnik kosztował z przesyłką 80 zł, a jak mam jeszcze dołożyć około 40 zł to chyba poczekam aż kupię nową płytę główną lub komuś podaruje ten czytnik lub ewentualnie oddam do sklepu