Nie umiem podłączyć panelu przedniego CR-109

(Tojuzkoniecc) #1

Kupiłem Panel Modecom CR-109 czytnik kart +2x USB 3.0 i nie umiem tego połączyć. Kable z CR nie pasują i nie wiem gdzie to podłączyć.

Mam płytę główną microATX Gigabyte GA H61M DS2. Obudowa Brutus.

(Veers) #2

Jak to: kable nie pasują ??

(falcon89) #3

Chcesz podłączyć USB 3.0 (niebieska wtyczka)?

(Tojuzkoniecc) #4

A co z tą wtyczką mam zrobić?

(Piter9713) #5

Nie podłączysz jej, bo Twoja płyta nie ma takiego wejścia. Chyba są przejściówki z USB 2.0 na 3.0, tylko pamiętaj, że transfer będzie wtedy taki jak przy 2.0 .

(Veers) #6

Przecież wszystko jest pokazane w instrukcji (strona 7): masz wtyczkę USB 3.0 z przejściówką do USB 2.0 - i tą wtykasz np w F_USB1, pojedyńczy port USB obsługujący czytnik kart - wtykasz w F_USB2 (zwróć uwagę na oznaczenia - porównaj z oznaczeniami w instrukcji od płyty głównej na stronie 17, gdzie przy okazji znajdziesz też opis wtyczki audio - ale z racji ślepego pinu tu raczej pomyłki nie poczynisz).

(Tojuzkoniecc) #7

Nie mam żadnej przejściówki. Mam 3 kable: audio, uSB 4 piny, i wtyczka USB 3.0.

Wiem, że w instrukcji wszystko pisze banalnie: podłącz kable do płyty głównej, ale to nie jest takie proste. W wymaganiach systemowych nic nie piszę, że muszę mieć płytę główną z USB 3.0. Tej wtyczki USB 3.0 nigdzie nie włożę.

(Piter9713) #8

Nigdzie nie włożysz bo nie masz wejścia na płycie głównej. Jeśli rzeczywiście nie jest tak, jak pisał Veers (że masz wtyczki usb 2.0 i 3.0 na jednym kablu), zakup coś takiego .

(Tojuzkoniecc) #9

dz za pomoc, ale czytnik kosztował z przesyłką 80 zł, a jak mam jeszcze dołożyć około 40 zł to chyba poczekam aż kupię nową płytę główną lub komuś podaruje ten czytnik lub ewentualnie oddam do sklepu